Skocz do zawartości

Oleje do pił łańcuchowych.


Enduroboj.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w swojej CZ jeździłem na Elf Moto 2DX Ratio coś koło 24zł za litr nie jest to co prawda olej do wyczynów, ale za to moto nie pluło praktycznie niedopalonym olejem z tłumika. Stwierdziłem że skoro tłok do cz kosztuje 100zł to nie ma po co przepłacac w jakieś tam drogie oleje i dlatego lałem na pół syntetyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zamiar jezdzić na castrolu TT, ale jednak wolałem dorzucić i jezdze cały czas na Castrolu R2 (42zł) - bardzo dobry olej do wysilonych silników, ostatnio zdejmowałem cylinder to tłok jak nówka, aż sie zdziwiłem. Słyszałem, ze te oleje też są dobre:

-MOTUL 800

-ELF MOTO 2XT tech full syntetyk

-SHELl ADVENCE 2T sintetik

Do wyczynów polecam oleje syntetyczne bo uważam, że lepiej dopłacic kilka złotych za olej niz kilkaset za remont :D

Do mniej wysilonych słyszałem, że dobry jest MOBIL EXTRA 2T (pół syntetyk - 24zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie smigam na podobnym oleju Tzn Shell ( synttic ) tez do silnikow wysokobrotowych ( PILY MASZYNOWE ) latam na nim od kwietnia . 1:30 wczesniej lalem Motula 800 jednak zeby go kupic musialm jechac 30 km , Ruzni sie zapachem spalin , po motulu zapach byl nawet przyjemny jak na spaliny . I na motulu moto szybciej sie rozgrzewalo nie wiem dlaczego ale tak jakos jest . Ten shell kosztuje u mnie 29 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że zdania są podzielone. Jeżeli nie znajde taniej castrola R2 to będe szukał innych. Ale skoro piła która śmiga na 13tys. i praktycznie niema chłodzenia bo niema napływu powietrza, baje rade na tych olejach to muszą być dobre :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro piła która śmiga na 13tys. i praktycznie niema chłodzenia bo niema napływu powietrza, baje rade na tych olejach to muszą być dobre
jak to nie ma chłodzenia ma i to jeszcze jakie przecież tam na wale zamontowany jest wentylator który dobrze dyma przy 13000 obr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej husqvarny jest bardzo dobry jak z resztą wszystko husqvarny :]

używałem go do jawy dandy i szła dużo lepiej niż na castrolu TT.

 

Catrol TT to slaby olej(moze nie tyle slaby co do wyczynow przynajmniej sie nie nadaje ) ,wiem z doswiadczenia - jak go lalem na poczatku to caly czas mialem problemy ze swiecami (padaly mi, zalewalo itd. itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tj wyżej napisał Mr.Maciek, jeśli olej do piły to należy lac go do piły, jeśli do motocykla to należy lać go do motocykla. Jeśli byłby uniwersalny to napewno umieściliby odpowiednią notke. heh, a próbował ktoś na roślinnym? :-D /Pozdrawiam/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Catrol TT to slaby olej(moze nie tyle slaby co do wyczynow przynajmniej sie nie nadaje ) ,wiem z doswiadczenia - jak go lalem na poczatku to caly czas mialem problemy ze swiecami (padaly mi, zalewalo itd. itd.).

porównałem go do oleju husqvarny bo tych akurat używałem do jawy. potem przerzuciłem sie na castrola r2 ale jeździła tak samo jak na oleju huski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...