Skocz do zawartości

Ludzie, koszmar! Sarny na drodze!


Adam Paweł
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Opatrzność dziś nade mną czuwała!

 

Jadę sobie 80 km/h - droga z Wodzisławia Śl. na Pszów - po godz. 17, ruch średni - i nagle z krzaków na poboczu wyskakuje w pełnym pędzie kilka zdesperowanych saren, tuż przed moje koło 8O :!:

Hamulec i zwód - ułamki sekund - cudem nie zablokowałem kół i trafiłem między dwie sarny! 8O :-x

 

To nie był żaden las - do najbliższego lasu z 10 kilometrów, zwykła droga, tuż przed terenem zabudowanym, już się zaczynały domki...)

 

Jechałem (co rzadko mi się już zdarza) w zwykłej sztruksowej kurtce i dżinsach. :?

Dosłownie zlodowaciałem... :-x - a potem taka myśl: albo pierniczyć ten motocykl... zabiję się nie wiadomo kiedy... :)

 

Uff...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że meteor też może Ci na głowę spaść' date=' więc generalnie trzeba wierzyć, że się nic nie stanie (z naciskiem na "wierzyć").[/quote']

I z takiego założenia powinniśmy wychodzić. Bo jak byśmy myśleli inaczej to nikt normalny raczej motocyklem by nie jeżdził....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Jadę sobie 80 km/h...

co tak wolno :) :)

 

ja własnie samochodem bym ostatnio skosił 2 sarny :-x wyskoczyły dwie (jedna duża i jedna młodziutka) z lewej strony drogi z lasu. wiec awaryje hamowanie, duża przebiegła a malutka sie przewróciła i suneła po mokrym asfalcie (cały czas padało) pod moje koła. zjechałem troche na pobocze i sie udało, zatrzymała sie jakies 30 cm od samochodu, wstała i pobiegła w las (ale już w przeciwnym kierunku, niż matka :roll: )

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomex Yamaha YBR125

Robak, dobrze że wolno jechał bo by się z tego tak ładnie nie wybronił :? A tak przynajmniej slalom między sarenkami przećwiczył :) A poza tym Adam Paweł ma taki motocykl jak ja i niestety 80-90 km/h to jego optymalna szybkość przelotowa.

Ale mówiąc serio, to rzeczywiście poza biegającymi po szosie kundlami trzeba brać pod uwagę także zwierzątka większego kalibru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwierzęta maja od lat wyznaczone scieżki i to przechodzi z pokolenia na pokolenie i nieważne czy ludzie zrobią tam drogę czy nie, one i tak beda próbowały przechodzić. W innych państwach pomyslano i robi sie specjialne przejścia zazwyczaj pod, ale i zadaza sie i nad drogą, u nas niestety o tym sie nie mysli, przez co jest wiele kolizji tego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Jadę sobie 80 km/h...

co tak wolno :P :)

 

Gdy zamienię YBR na szybszy motocykl - to dopiero zapoluję na sarny. :) ;)

Coś mnie zwierzątka lubią: miesiąc temu slalom między pieskami, dzisiaj między sarenkami. :-D

Miejmy nadzieję, że grubsza zwierzyna się nie pojawi na celowniku. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tja,

kumpel jadąc w tym roku do Brna na motogp przywali w JELENIA przecinając go prawie na pół 8O . Szczęście w nieszczęściu: złamanie otwarte lewej ręki + wstrząśnienie mózgu, moto (cbr954) - skasowane plastki i lampy, reszta ok.

Mogło być dużo gorzej, na szczęście wylądował "tylko" w rowie, bez żadnych twardych przeszkód po drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasny gwint ale przydzwonił!!!!! Niesamowite. Kiedyś jak miałem jawe 350 przy 80km/h dygnął mi wróbel w szybe od kasku - szyba sie wgniotła zostawiając odbity ślad na nosie poza tym nic sie szczególnego nie stało ale mimo wszystko było groźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...