Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

opcja szukaj nie boli ale autorowi nie chodzi o FAZERA !

 

tylko o Yamahe FZR, zobatrz sobie na allegro jak to dokładnie wyglądało, mi się coś przypomnina jakieś dwie lampy z przodu czy coś takiego.

 

Nie miałem tego motocykla, więc nic ci niestety nie podpowiem, stylistyka fajna , natomiast nie wiem jak z silniczkiem, co pada itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie o zmianach na przestrzeni lat np. na tej stronie.

 

Ja jezdze FZR 600 z 92 roku, wersja z reflektorem projektorowym (d0 1990 były dwa światła, później jedno). Jeśli chodzi o spalanie - tutaj powinieneś być mile zaskoczony. Na trasie przy prędkościach przelotowych 120-150kmh spalanie wychodzi w granicach 5,6 - 6l. W górach zszedłem do 5,27l i jak na razie to rekord, a jeśli chodzi o górną granicę to już nie pamiętam kiedy przekroczyłem 6,5l przy bardziej dynamicznej jeździe po mieście. Wygoda prowadzenia jest jak dla mnie w zupełności wystarczająca, choć nie mam żadnego porównania bo nie jeździłem np. CBR z tego roku. W każdym bądź razie - w 3 dni bez większych tragedii zrobiłem 1800km i po przyjeździe do domu czułem jeszcze mały niedosyt;) W moim egzemplarzu kuleje jednak tylni amorek, przez co sporo nierówności terenu przenoszonych jest bezpośrednio na moje plecy...

Wymiana oleju z filtrem co 6000km, trzeba bardzo uważać na luzy zaworowe i sprawdzać je przynajmniej co 10 tys km. Niektóre FZR lubią zjeść olej niestety, choć zależy to od tego jaki egzemplarz uda Ci się dostać.

Jeśli chodzi o opony - przód 120/60/17 czyli standard, z tyłu producenci zastosowali 18calową felgę.

Trzeba też uważać na skrzynię biegów bo naprawa połamanej zębatki 2-ki na oryginalnych częściach to ok. 2 tys zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie FZRki biorą olej jedne mnie drugie więcej, zależy od użytkowania dlatego trzeba często sprawdzać pozom oleju. Szczególe lubią sobie łyknąć w upalny dzień jak je troche przepałujesz. Pozatym to całkiem przyjemny motorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie FZRki biorą olej jedne mnie drugie więcej, zależy od użytkowania dlatego trzeba często sprawdzać pozom oleju. Szczególe lubią sobie łyknąć w upalny dzień jak je troche przepałujesz. Pozatym to całkiem przyjemny motorek

 

ja znam takie, które nie biorą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec moja jest jedna z tyych nielicznych ;]

 

 

Mam wersje z soczewka ('92)... moje odczucia:

zalety :

niskie spalanie - trasa przy 120 km/h z bagazami 4,5, miasto ok 5l...

przyjemnie sie prowadzi,

nie jest skomplikowana w czynnosciach serwisowych

praktycznie zerowe branie oleju (moj egzemplarz)

bezawaryjny motockl (wiadomo: jak kto dba tak ma)

 

wady:

dluzsze trasy wygodniejsze jednak na moto stricte turystycznym ;] aczkolwiek turystyka jest tez mozliwa

soczewka = imitacja swiatla .. daje rowne, ale slabe swiatlo.

 

sylwetka i wyglad - kwestia gustu

 

wersja dwureflerktorowa ma jeszcze stalowy wahacz i slabsza zembatke 1go biegu (zmienione pod koniec 91 roku), reszta praktycznie bez zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

można wiedzieć ile dałeś ?

pzdr

4000 zl + 500 za druga felge (pod opone 160), zapasowy naped itp...

 

Fotki beda wieczorem.

 

Wszystko jest zajebiscie tylko jedna rzecz mi nie pasuje.

Czy to mozliwe, ze przez niski stan oleju w silniku podczas jazdy pod gorke na wysokich obrotach (wyprzedzanie) zapala sie olej ? (po wcisnieciu sprzegla i spadnieciu obrotow gasnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem dzisiaj mala traske ze znajomymi - cos kolo 350 km wiec i fotki mam :biggrin:

 

Niestety nie obeszlo sie bez strat - mialem z kumplem malego crasha - u niego dostal kufer a u mnie szyba i kierunek wiec na fotkach sa juz na tasmie :)

 

Fotki moto:

http://www.m16.is.net.pl/fzr/

 

I jak sie podoba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...