Skocz do zawartości

Kontrolka oleju


<<maryan>>
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanie a mianowicie jak zapalam moja XJ na ssaniu to po jakims czasie (zamkne garaz przygotuje sie do jazdy itp. itp) zapala sie kontrolka oleju, gasnie jak juz na niego wsiade i go przegazuje troche. Poziom ileju jest w normie tzn minimalnie pod kreska max. To normalne czy jest cos nie tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jak ktoś napisał normalne to to nie jest ale...

w XJ jest to kontrolka poziomu oleju, któy jak piszesz jest prawidłowy więc może to uszkodzony czujnik lub jakieś zwarcie w instalacji el.

Kiedyś był już taki temat i padło tam też pytanie czy do XJ można dodać kontrolkę ciśnienia oleju. Może ktoś, kto wie pokaże (zdjęcie ?) gdzie można umieścić czujnik ciśnienia? Mam taki motocykl i ta kontrolka bardzo by się przydała.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze to byc spowodowane np tym ze motocykl stoi na nuzce odpalony i silnik jest przechylony w jedna stronę i dlatego kontrolka poziomu oleju sie swieci ??????????? Bo zaraz jak na niego usiade to ona gasnie i w czasie jazdy juz sie nie zapala.

Moze to głupie co pisze ale jestem zielony temacie mechaniki wiec mi podarujcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimny silnik najlepiej zapalać na stojaku centralnym wtedy nie masz takich efektów z kontrolką a gaźniki podają równo na wszystkie cylindry.

To jest tylko kontrolka poziomu i nie ma nic wspólnego z ciśnieniem.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimny silnik najlepiej zapalać na stojaku centralnym wtedy nie masz takich efektów z kontrolką a gaźniki podają równo na wszystkie cylindry.

To jest tylko kontrolka poziomu i nie ma nic wspólnego z ciśnieniem.

Święta racja. Rankiem odpalam swojego grata GS500 na centralce i rozruch jest wyraźnie łatwiejszy niż na bocznej stopce. Maszyna odpala równo na oba gary bez żadnych sesnacji i telepania się.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie masz centralki ?? wiem' date=' wiem glupie pytane... siasc, odpalic, postawic... [/quote']

 

Ja wprawdzie mam centralkę, ale ostatnio odpalam albo właśnie na centralce, albo stojąc nad motocyklem (moto podniesione do pionu). Zwykle motocykl się grzeje, a ja się w tym czasie ubieram. Zabawne ekwilibrystyki wychodzą czasem, bo utrzymując motocykl w pionie podnoszę z ziemi rękawiczki itd. :)

 

Ciekawe, wydawało mi się, że to tylko moja paranoja z odpalaniem na centralce. Obawiałem się, że silnik będzie z jednej strony gorzej smarowany, bo olej będzie po drugiej stronie ;). Przyznam, że o paliwie w gaźnikach nie myślałem. Tak czy inaczej, miło wiedzieć że innym też to dolega ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...