Skocz do zawartości

Jak uskutecznić chamulce bębnowe ??


JaWaK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Założyć tarczowe :-). Tak na serio - nie masz zbyt dużychy możliwości. Pamietam jak się walczyło z Maluchami, by lepiej hamowały. Rozwiązania proste - szczęki Ferrodo Racing, płyn Dot 5 i to wszystko. Wiem, że bardziej zawzięci bawili się w nacinanie, czy nawiercanie bębnów, po to by odprowadzić ścierającą się okładzine, różne gazy wytwarzające się podczas hamowania itp. To tyle o kaszlakach. Nie wiem czy w motocyklu coś zakombinujesz, proponuję ogranicznyć się do dobrych szczęk. O ile masz wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Posluchaj, hamulec bebnowy sklada sie z bebna, szczek hamulcowych z okladzinami ciernymi i jednego, lub dwoch rozpieraczy-zas sterowanie hamulcem bebnowym odbywa sie z przewaznie za pomoca ciegna linki wspolpracujacego z dzwignia...-jesli te wszystkie elementy masz w dobrym stanie-to co wiecej zrobisz ??? No nic...kompletnie nic-nie wierz, w cuda, ze popsikasz srodkiem za 50 zl-masz jak tarcze...-glowili sie nad opisanym przez Ciebie problemem dawno temu-i jak go rozwiazali-a no tarcza...nie poradzisz nic-przykro mi...

pzdRR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...-jesli te wszystkie elementy masz w dobrym stanie-to co wiecej zrobisz

 

W dobrymn stanie nie zawsze oznacza "skuteczne" jeśli chodzi o okładziny. Wystarczy założyć do motocykla zwykłe klocki, a HH. Różnica jest czasami kolosalna. Tak samo w szczekami, tylko nie wiem, czy do danego modelu są dostępne takie ulepszone szczęki. Jesli jest to Simson czy coś podobnego, czy jakiś starszy sprzęt, to pewnie mamy do wyboru jeden rodzaj szczęk i po zabawie.

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz tez pobawic sie w nacinanie samych okladzin, podobno (nie gwarantuje) ze cos pomaga, ale jak juz pisali wyzej -> bebny to bebny, zwlaszcza w motorowerkach starej daty. :buttrock:

 

Ja naprzyklad w mojej CZ mialem bardzo skuteczny hamulec bebnowy z przodu -> nie blokowal kola a hamowal bardzo skutecznie. Ale CZ ma o wiele wiekrze bebny :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest - sa bebny przy ktorych hamulce tarczowe starszej generacji wysiadaja - dobrym przykladem nie kosztujacym fortuny jest beben starszej generacji Suzuki 750 `Water Bufallo` ( 3 cyl dwusow 750, chlodzony ciecza ) z 4 szczekami i podwojnymi rozpieraczami, uruchamiany dwoma linkami.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko może Ci wtedy nie starczyć skoku klamki czy tam dźwigni, to raz, dwa samej skutecznośni to nie poprawi, tylko subiektywne odczucie, że możesz wywierać mniejszy nacisk na dźwignię. Pewien czas jeździłem smaochodem (dawne czasy, Fiat Mirafiori) bez wspomagania, bo serwo padło. Hamował tak samo, tylko wymagał większej siły.

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposobem na uskutecznienie chamulcy babnowych moze byc rowniez wymniana okladzin na np. okladziny firmy EBC

 

najpierw to sobie usutecznij znajomosc poprawnej pisowni...

 

Okladzin EBC nie polecam, gdyż zawieraja (tak jak klocki) opilki żelaza, które szybko mogą wkończyć bęben słabszej jakości (czyt. w starszych motocyklach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samej skuteczności to nie poprawi' date=' tylko subiektywne odczucie, że możesz wywierać mniejszy nacisk na dźwignię[/quote']

 

A czy nie jest tak ze, jeżeli to ramię będzie dłuższe to będzie można zadziałać większą siłą na ten rozpierak?

 

tylko subiektywne odczucie' date=' że możesz wywierać mniejszy nacisk na dźwignię[/quote']

 

A jeżeli można uzyskać tą samą skuteczność hamulców przy użyciu mniejszej siły to przy zadziałaniu większą siłą (taką, z jaką hamowaliśmy wcześniej) możemy mocniej zahamować....

 

Pzdr Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...