Skocz do zawartości

Smutne, ale prawdziwe. WYPADKI. wątek wyłącznie informacyjny, bez pogaduszek


Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj, godzina 20:30, dwupasmówka z Wilanowa na Konstancin. Na lewym pasie stały 2 samochody i leżało 2oo - jakieś białe lub kremowe, nie rozpoznałem modelu. Stała Policjam, ale nikogo w stroju motocyklowym już nie widziałem. Ktoś coś wie o tym wypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Bolechowie koło Poznania. CBR 600R, byłem na miejscu zaraz po wypadku z motocyklistą na R6, ja autem, potem dojechał jeszcze motocyklista na 954RR na pomoc.

 

Pechowiec przyszlifował na winklu (chyba na zdrapce albo załapał dziurę), położył maszyne i poszedł na krawężnik, poleciał z moto jakieś 20 metrów.

Złamanie otwarte palca, ogólnie roztrzęsiony trochę. Moto rozbite mocno, obracało się... Najgorsze że chyba nie puścił moto, bo był zaraz koło niego.

 

Chłopak z R6 zadzwonił po karetkę, poszkodowany leżał przytomny, opatuliłem mu palec gazą, żeby nie tarzał go w piachu, zapytałem o czucie w kończynach, wszystko było ok. Rozpiąłem delikatnie kombi żeby mu się swobodniej oddychało, nie ruszaliśmy kasku, nie pozwoliliśmy na to żeby się ruszał, bo nie było wiadomo co z kręgosłupem i szyją.

 

Z tego co mi wiadomo poza złamanym palcem wszystko jest ok. Na szczęście!

 

Dziękuję serdecznie miejscowemu który pomógł nam odstawić moto poszkodowanego do domu i nie wziął za to żadnych pieniędzy, są jeszcze ludzie dobrej woli.

 

P.S. Niestety nie wszyscy motocykliści kwapili się do pomocy...

 

Uważajcie na siebie. Straszne to wszystko, na prawdę straszne.

 

A miał być taki miły wieczór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26.06.2009 - Skierniewice, os. Widok. Kolega Piotrek "Yapa" jechał Transalpem spokojnie po osiedlowej uliczce. Dużo samochodów zaparkowanych obok drogi, biegające dzieci itp. Młody gniewny starą Vectra spieszył się "gdzieś tam", nie opanował auta na małym łuku i uderzył motocykl w lewy bok. Kolega nie pamięta lotu ale na szczęście nic mu sie nie stało. Transalp ma rozbitą chłodnicę, lewy plastik, manetkę, migacz, lusterko, centralny kufer odpadł ... :-( ... Kierowca 4oo na początku twierdził że to wina motocyklisty ale Policja skutecznie wybiła mu to z głowy.

Podczas wpychania moto na przyczepkę jechało dwóch na nakedach ale tylko spojrzeli i odejchali (przydałaby sie nam pomoc ... szkoda).

 

Wniosek? Musimy uważać zawsze w czasie jazdy ale trudno uwierzyć że nawet najspokojniejsza uliczka osiedlowa z prędkością 30 km/h może być miejscem przykrego zdarzenia. Warto inwestowac w dobre gmole - ten model miał zrobione samodzielnie z "kwasówki" i sprawdziły się na 100%.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano - Warszawa, skrzyżowanie Dąbrowskiego i Wołoskiej (przy szpitalu MSWiA) mijałem rozbity motocykl. Było to czerwone Suzuki SV (650 albo 1000, nie wiem) i z tego co pamiętam na blachach SU xxx. Motocyklisty na miejscu już nie było - prawdopodobnie trafił do szpitala, który znajduje się 10 metrów od miejsca zdarzenia (szczęście w nieszczęściu). Motocykl leciał Wołoską w stronę centrum, a samochód jechał Dąbrowskiego i skręcał w lewo w Wołoską albo przecinał skrzyżowanie próbując wjechac w bramę szpitala. Moto wbiło się centralnie w auto na wysokości drzwi pasażera - nie wygądało to najlepiej :/

 

Czy ktoś wie coś o stanie motocyklisty? Mam nadzieję, że wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocyklista pod samochodem na Widocznej

 

Motocykl zderzył się czołowo z samochodem na ulicy Widocznej w Wawrze.

 

Do wypadku doszło na skrzyżowaniu z ulicą Solidną na jezdni w kierunku Otwocka. Z podporządkowanej ulicy wyjechała szambiarka, wymuszając pierwszeństwo. Jadący Widoczną motocyklista zahaczył o zderzak wozu i wyjechał na przeciwny pas ruchu, wprost przed forda. Doszło do czołowego zderzenia. Na szczęście samochód nie jechał zbyt szybko, jednak motocyklista i tak trafił do szpitala.

 

źródło:

 

http://www.zw.com.pl/artykul/284828,376769..._Widocznej.html

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jeden... czołówka moto (CBR RR) z seicento, motocykl zniszczony, z puszki też nie zostało dosłownie nic, motocyklista nie żyje...

http://wiadomosci.wp.pl/gid,11268955,title...ml?ticaid=184ce

Edytowane przez Ghost_lbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...