Skocz do zawartości

Stopery, zatyczki do uszu


Rekomendowane odpowiedzi

stopperow czasem uzywam w pracy. generalnie NIE polecam. nadaja sie tam, gdzie trzeba (glosno), ale zeby na moto? ja uzywalem roznych firm, ostatnio 3M nas zaopatruje. nie wiem, ile osob z Was przechodzilo szkolenie (tak tak, mozna przejsc szkolenie z zakladania, uzywania stopperow i zagrozen z tym zwiazanych), ale stoppery to nie tylko same plusy. ucho ma to do siebie, ze "zawiera" blednik, czyli element odpowiedzialny za nasza rownowage. o tym, ze jest ona wazna na moto chyba nie trzeba przypominac. generalnie im glebiej wcisniemy stoppera, tym bedzie ciszej. jednakze przy rozkurczaniu sie, pojdzie on jeszcze ciut w glab (nie kazde, ale niektore tak maja) i znane sa przypadki utraty rownowagi i zwiazne z tym wypadki. wymioty, zawroty glowy, itp. takze Panowie uwzajacie, jak gleboko sobie wciskacie :rolleyes: aha, stoppery nalezy uzywac jesli to mozliwe jednorazowo, gddyz tylko nowe zapewniaja brak mikrobow, ktore sobie mozemy wcisnac i doprowadzic do infekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 3 lat jezdze tylko w stoperach (jedynie w teren Trampkiem jezdzilem bez). W tej chwili nie wyobrazam sobie jazdy z predkoscia powyzej 50 km/h bez stoperow - halas jest niedowytrzymania :buttrock:. Jakis czas temu zaopatrzylem sie w takie oto cudo:

 

http://multimedia.3m.com/mws/mediawebserve...s6EVs6E666666--

 

Nie zwiekszaja one swojej objetosci, caly proces dopasowania ich do uszu jest w 100 % zalezny od Ciebie, wiec nie grozi Ci raczej to o czym pisal MłodyVFR. Generalnie polecam, zwlaszcza jak ktos ma glosny kask (taki jak np. moj shoei XR1000).

Jak ktos nie sprobuje to sie nie przekona :icon_rolleyes: Po jakims miesiacu od czasu jak ja zaczalem jezdzic w stoperach kupilem druga pare dla mojego plecaczka. Przez kilka dluzszych tras nie moglem jej namowic do zalozenia zatyczek. Jednak po 400 km jazdy jak "pekala" jej glowa od halasu dala sie wreszcie przekonac - teraz bez stoperow nawet nie podchodzi do motocykla :bigrazz: Naprawde jesli ktos jeszcze nie probowal to niech dluzej nie zwleka.

Znalazlem tylko jeden minus uzywania stoperow - po 8-9 godzinach z zatkanymi uszami odczuwa sie lekki dyskomfort i chce sie za wszelka cene pozbyc zatyczek, ale po takim czasie najczesciej konczymy trase zaplanowana na dany dzien :D A nastepnego dnia juz nam niz nie przeszkadza.

 

Pozdrawiam

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam duże doświadczenie w pokonywaniu długich tras z zatyczkami (500-900km).

Oto moje doświadczenia:

- zatyczki sa konieczne, po 5 godzinach jazdy bez nich mam ochotę kogoś uszkodzić, chodzę zmęczony i rozdrażniony, czuje sie fatalnie. Nie ma tego efektu gdy śmigam z zatyczkami

- zatyczki gąbkowe typu 3M sa do d**y, oczywiście tłumią hałas, ale po kilku godzinach zaczynają od nich nieznośnie bolec uszy bo caly czas próbują sie rozpreżyc

- od wielorazowych zatyczek zwlaszcza gdy jest cieplo latwo o infekcje, a wiadomo co oznacza zapalenie ucha na wakacjach :icon_rolleyes:

- NAJLEPSZE choc sam poczatkowo bylem innego zdania są te zatyczki:

http://www.apteka-leki.com/go/_info/?id=14...54c62fc31b77e78

- mozna je uksztaltowac do ucha, zatkac i nie uwieraja

- sa nasaczone bakteriobójcza kamfora

- sa TANIE

- sa z zalozenia jednorazowe

- w jednym opakowaniu sa 3 komplety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu zaopatrzylem sie w takie oto cudo:

 

http://multimedia.3m.com/mws/mediawebserve...s6EVs6E666666--

 

Nie zwiekszaja one swojej objetosci, caly proces dopasowania ich do uszu jest w 100 % zalezny od Ciebie, wiec nie grozi Ci raczej to o czym pisal MłodyVFR.

 

A po wsadzeniu nie wystają poza ucho i nie obcierają o wyściółkę kasku powodując hałas ?

 

Sam używam gąbkowych i z nich właśnie jestem najbardziej zadowolony . Pierwszy komplet 3M (darmowy z samolotu )był bardzo dobrej jakości , następny z apteki już gorszy i drogi . A ostatnio kupiłem pudełko w Larssonie .

Te niby wosk czy plastelina nie są takie łatwe w użyciu , oraz stosunkowo często czeba je poprawiać bo przestają być szczelne . A te z gumy mogą po dłuższym czasie powodować wrażenie ucisku .

Jako ze w pracy codziennie przez 8 godzin używam zatyczek przemysłowych , więc ucho pewnie jest trochę przyzwyczajone .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze stoperami to racja. po dłuższej trasie przy nieco głośniejszym tłumiku jak dojechałem do rodzinki to najczęściej powtarzającym wyrazem było "Co?" albo "Proszę?" albo "Mógłbys powtórzyć?"

:icon_rolleyes:

 

a z tymi tamponami to chyba na katar do kasku :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod kaskiem czy na kasku? :notworthy:

 

 

pod kaskiem hehe :crossy: takie małe wkładane do środka słuchawki praktycznie jak stopery a jak się czasami śmiga samemu to bardzo dobra opcja :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, stoppery nalezy uzywac jesli to mozliwe jednorazowo, gddyz tylko nowe zapewniaja brak mikrobow, ktore sobie mozemy wcisnac i doprowadzic do infekcji.

To juz pobozne zyczenia producentow :) , czesto uzywa sie jednych zatyczek przez tydzien, a czasem i dluzej. :icon_razz:

 

- NAJLEPSZE choc sam poczatkowo bylem innego zdania są te zatyczki:

http://www.apteka-leki.com/go/_info/?id=14...54c62fc31b77e78

He he, uzywam do spania tych samych, przywiozlem ze soba z Polski kilkadziesiat opakowan. ;)

 

A ostatnio zachowalem sobie na pamiatke takie kolorowe, ktore rozdawali w samolocie Bangkok Airways.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...