Skocz do zawartości

Stopery, zatyczki do uszu


Rekomendowane odpowiedzi

fantom - też lubiłem czytać Janusza, dużo świetnych informacji wrzucił na forum. Szkoda że większość się nie zachowała, bo to co zostało jest mega. No i lipa że wtedy ludzie tak tu po nim jeździli, i że wyłączył się z tego forum... Wiele można by się od niego nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i lipa że wtedy ludzie tak tu po nim jeździli, i że wyłączył się z tego forum... Wiele można by się od niego nauczyć.

 

Nie on jeden :) Na szczęście dzisiaj w Polsce jest więcej źródeł dobrej wiedzy, materiałów i instruktażu.

 

"I nie przejmuj sie krytykami ani nie zniechecaj glupota. Prawdziwa wiedza krytyki sie nie obawia a na glupote nie zwraca uwagi." - Janusz :lalag:

 

Te zatyczki polecane przez Chomiczona są podejrzanie drogie - http://www.nokaut.pl/szukaj/stopery-do-uszu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz bez wątpienia miał ogromną wiedzą, ale i styl pisania, który u mnie np. powodował skurcze żołądka. Większość tych "stylowych" postów została skasowana i uchowały się (na szczęście) te ociekające wiedzą.

Wysyłane z mojego PCta za pomocą klawiatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o pierwszy wykres z listą konkurencyjnych zatyczek, więc chyba chodzi o dźwięk słyszany z poszczególnymi zatyczkami. Jednak nic więcej nie wiadomo, bo bizonx wpadł tu na jednego posta i dwa wykresy i odjechał yamahą.

 

W tym teście http://www.webbikewo...review-2009.htm autor stwierdza, że zatyczki wielorazowego użytku nie umywają się do jednorazowych piankowych (więcej info tu: http://www.webbikewo...gs/earplugs.htm), jednak robi zastrzeżenie, że być może akurat jego uszy tak znoszą te twarde zatyczki. Producent MotoSafe nie podaje też wartości tłumienia NRR (noise reduction rate), które dla piankowych tanich zatyczek są wysokie, więc dla mnie wybór jest prosty - za 7 dych kupię sobie 200 par pomarańczowych 3M, z których jestem mega zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale kiedy zestawisz to z drugą tabelką to stwierdzisz że te najskuteczniejsze wycinają mowę nie wspominając o ptaszkach.

 

Rozmowa w zakresie 500-2000Hz i 20-50 dB -> Howard Leight Max Lite tłumienie 35-40 db w tym zakresie = cisza.

 

za źródłem: http://www.bezpieczn...hu-motocyklisty

Prędkość (km/h) / Poziom hałasu (dB) / Bezpieczny czas jazdy

80 /90 / 2 godziny ---> - 40db (dla w/w zatyczek) 50 dB

100/110 / 1 godzina ---> 70db czyli ponad 2 godziny

120/140 / 30 minut ----> 2 godziny

140 /160 / 15 minut --> 1 godzina

160 / 170 / 7.5 minuty ---> 30 min

170/ i więcej 3.75 minuty ---> no jakieś 4 x dłużej

 

możemy sobie obliczyć bezpieczny czas jazdy z zatyczkami

 

 

Aha: nic nie sprzedaję :biggrin: Porównanie dla celów własnych zrobiłem i się podzieliłem.

Edytowane przez bizonx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz bez wątpienia miał ogromną wiedzą, ale i styl pisania,

 

No tak. Tutaj króluje pedanteria stajlu, fetysz uprawnień instruktorskich i moderacja w stylu szwajcarskim. Na szczęście po przefiltrowaniu można coś wycisnąć dla siebie.

 

tak, ale kiedy zestawisz to z drugą tabelką to stwierdzisz że te najskuteczniejsze wycinają mowę nie wspominając o ptaszkach.

 

Rozmowa w zakresie 500-2000Hz i 20-50 dB -> Howard Leight Max Lite tłumienie 35-40 db w tym zakresie = cisza.

 

No, taka wersja bird-friendly i wife-friendly :) Jak zużyję aktualne to spróbuję tych Howardów, bo to też neopren ugniatany w uchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam 3M grzybkowych za jakieś 7,90zł.

Kupowanie stoperów za 80zł i więcej, wydaje mi jakieś tak ... niestosowne :laugh: ... ale kto bogatemu zabroni ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...