Skocz do zawartości

Stopery, zatyczki do uszu


Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem takie: http://www.allegro.pl/item322798202_zatycz...ku_pudelko.html

 

nie pytajcie jak się w nich jeździ bo jeszcze na 2oo nie zdążyłem ich wypróbować (a posiadam je ponad rok ;) ), jak leciałem w dłuższe trasy to zapominałem zabrać ;)

 

...mogę tylko powiedzieć, że są wygodne i w "ciężkich warunkach" śpi się w nich za*eb***e :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odgrzebuje.

Motor zakupiłem z ładnie, ale jednak głośną przelotówką- szpan ;) Na kolejny przegląd zmieniłem na oryginalny tłumik i z nim trochę pojeździłem. Wrażenia inne niż z poprzednim, ale komfort, po dłuższym zastanowieniu, wyższy [psychiczny również, że mandatu nie będzie].

Po tym zabiegu moto stracił połowę swojego ducha jednak ma on być dla mnie, a nie oglądających/słyszących ludzi.

 

Dziś w aptece zakupiłem woskowe stopery. Wcześniej błaha dla mnie sprawa okazała się rewolucją. Komfort jazdy skoczył o poziom wyżej. To jakby z samochodu klasy średniej przesiąść się do klasy wyższej.

I teraz sam przekonałem się ile prawdy jest w postach bardziej doświadczonych kierowców.

 

Przesiadłszy się z Suzuki 550L na Fazera było jak przeskoczenie epoki. Zakup w tym sezonie pożądanych ubrań to kolejny wiek w górę, o bieliźnie nie wspomniawszy. A dziś owe stopery.

 

Wszystkim polecam inwestowanie nie tylko w sam motor.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Sison
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo fajny deal, który łączy wszystkie zalety stoperów z przyjemnością słuchania muzyczki lub np. słuchania wskazówek GPS-a. Nazywa się to słuchawki dokanałowe i działa jak stopery i słuchawki w jednym.

http://allegro.pl/listing.php/search?category=66889&change_view=1&order=bd&sg=1&string=s%C5%82uchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo fajny deal, który łączy wszystkie zalety stoperów z przyjemnością słuchania muzyczki lub np. słuchania wskazówek GPS-a. Nazywa się to słuchawki dokanałowe i działa jak stopery i słuchawki w jednym.

http://allegro.pl/li...=s%C5%82uchawki

Jeździłeś z takimi słuchawkami w uchu ? bo ja tak. Albo mam dziwne uszy albo zbyt ciasny kask. Użyłem słuchawek dousznych do odsłuchiwania GPS-u. Dziękuję nigdy więcej. Miałem wrażenie jakby ktoś mi cały czas paluch pchał do ucha. Może to tylko moje odczucia ale komfortu nie było za grosz. Co do stoperów to też używam, takich piankowych, które po włożeniu do ucha rozprężają się i dobrze izolują. Tanie i skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi piankowe stopery w zupełności wystarczą, szkoda tylko że ich właściwości są tak bardzo uwarunkowane temperaturą otoczenia tzn. przy temp. powyżej 20'C stają się bardzo miękkie i ciężko je poprawnie zaaplikować :).

 

No więc właśnie podobno te dla myśliwych się nie odkształcają i można je wiele razy używać. Ja tego nie sprawdziłam, ale to opinia mojego kolegi, który ich używa do jazdy motocyklem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do słuchawek, to najbardziej mi podchodzą ep-630 creative bo ich w uszach nie czuć i nie wystają prawie. W Kossach The Plug jeżdżą znajomi, ale wystają bardzo mocno, mi w nich nie wygodnie pod kaskiem. Poza tym zupełnie inaczej grają niż creative - basy takie że czasami zaczynają tak drgać że to aż denerwujące, a wysokich tonów nie mają w ogóle. Czasami podpinam je do PC żeby posłuchać muzyki w nowej wersji bo utwory brzmią czasem zupełnie inaczej. Słuchawki douszne się nie nadają w ogóle, wszystkie się przesuwały/wypadały.

 

Co do stoperów to piankowe 3M przebiły póki co wszystko. Koniecznie pomarańczowe, ciemnozielone może byłyby też ok, jasnozielone (takie wchodzące w żółty) za słabo tłumią. Te gumowe w kształcie choinki dla mnie niewygodne. Plastelinowe też mi nie podeszły. Do spania tak samo - pomarańczowe 3M. Oczywiście do jednego i drugiego trzeba je obciąć żeby nie wystawały z uszu.

Edytowane przez skinny500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem kiedyś stopery do strzelectwa, w aptece za 10 zł. Po wyjęciu to była taka modelina, z której się formowało stopery na kształt swojego ucha, a potem zasychało. Spokojnie można je było myć pod wodą i były wielorazowego użytku. Świetnie wyciszały na strzelnicy, więc myślę, że na moto też by się nadały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym zabiegu moto stracił połowę swojego ducha

... ale odzyskało połowę mocy. Wbrew pozorom w fabryce Yamahy nie montują losowo dobranych rurek ;)

 

A ja 3 grosze dorzucę do dyskusji - jako, że często latam w trasie, to uważam, że stopery mają mega duży wpływ na bezpieczeństwo, bo człowiek nie jest oszołomiony i zmęczony po zrobieniu kilkuset kilometrów. Natomiast wszelkie MP3 zdecydowanie odpadają w moim przypadku - uważam, że zbyt łatwo się zamyślić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No więc właśnie podobno te dla myśliwych się nie odkształcają i można je wiele razy używać. Ja tego nie sprawdziłam, ale to opinia mojego kolegi, który ich używa do jazdy motocyklem.

 

Ja pomarańczowych 3M używam wielokrotnie. Zmieniam dopiero gdy są brudne od palców. Dostępne są również w aptekach.

 

Ciekawe rzeczy o zatyczkach pisał Janusz tutaj: http://forum.motocyklistow.pl/index.php?/topic/31316-zatyczki-do-uszu/page__hl__zatyczki__fromsearch__1

 

O innych rzeczach też pisał ciekawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zaczynam trzeci sezon ze stoperami Alpine MotoSafe. Drogie jak cholera ale są rewelacyjne. Posiadają specjalną wkładkę, którą możemy sobie dobrać moc tłumienia. Wewnętrzny kanalik niweluje wewnętrzne ciśnienie w uchu i dzięki temu po długiej trasie nie ma uczucia dyskomfortu.

Musiałem je lekko przyciąć na obwodzie szerszego pierścienia bo były zbyt duże do mojecho ucha. Po trasie wyciągam filtr i myję ciepłą wodą z mydłem.

 

Jak dla mnie rewelacja i warto wydać na nie trochę grosza

http://sklep.pateam.pl/65,stopery-zatyczki-do-uszu-motosafe-firmy-alpine-hearing-protection.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...