Skocz do zawartości

Simson S51 B1-3 4 biegi


Mike16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Mam pytanie dotyczące Simsona S51 B1-3. Czy do tego silnika da sie dodac czwarty bieg? Z tego co wyczytałem na forum simsony byly produkowane w wersji czterobiegowej i trzybiegowej, i sie nie roznia niczym procz liczby biegow.

 

Mam do kupienia jedynie Simsona S51 B1-3 niestety ma on tylko 3 biegi. Czy oplaca sie kupowac ten model czy raczej poszukac wersji cztwerobiegowej? Zgóry dziekuje za pomoc.

 

PS. Jak roznica miedzy tymi skrzyniami wplywa na predkosc maksymalna i przyspieszenie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynie w simsonanie da sie wymienic z 3 na 4 biegowa i odwrotnie :) Praktycznie to nie jest zadna roznica w 3 i 4 biegowym, wlasnie duzo osob uwaza ze 3 biegowe sa gorsze i wolnijsze. Ale jezeli mialbym wybierac 3 lub 4 to wybral bym 4 biegi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po zmianie biegow silnik nie bedzie roznil sie niczym od wersji czterobiegowej?

 

A czy zmieniajac skrzynie wystarczy dokupic jakis jeden tryb czy cos w tym stylu, czy trzeba cala skrzynie biegow wymieniac?

 

Jaki jest v max simsona 3 i 4 biegowego? Czy przyspieszenie jest wyraznie lepsze niz w Ogarze 200 (narazie takiego mam)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie duzo osob uwaza ze 3 biegowe sa gorsze i wolnijsze

 

Moim zdaniem nie są.

Gdy ja jeździłem simsonem (4biegi) kumpel wyciągnął chyba z jakiegoś złomu 3 biegowego.

Troche mnie zdziwiło gdy zaczeliśmy sie ścigać. Tamten miał takie samo przyspieszenie i był minimalnie wolniejszy.

 

Czy przyspieszenie jest wyraznie lepsze niz w Ogarze 200

 

Tak przyspieszenie jest nieporównywalne.

Niektóre simsony są zdławione jadą na maksa 60-62km/h i wtedy ogar może wyprzedzić simsona. (sprawdzone w wielu testach)

 

Jak masz do kupienia 3 biegowego i jest w dobrym stanie to bierz. Zamiast kombinować z przeróbkami skrzyni można pobawić sie ze zmianą zębatki zdawczej wchodzi (jak dobrze pamiętam) od 15 do 17. Wtedy wybór należy do ciebie prędkość albo przyspieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal zastanawiam sie nad tym czwartym biegiem. Moze nie dalby duzo ale na pewno ekonomika by sie polepszyla.

 

Niech ktos sie wypowie kto probowal juz przerabiac ta skrzynie na czterobiegowa.

 

Prosze powiedzcie mi ile takie simsony pojda na standardowej zebatce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze ma zle wyregulowane. ja mam 3 i by sie przydal taki nadbieg jak wiadomo ostatnie przelozenia w 3 i 4 sa tesame. a na walek od 4 zalozycz 3 biegi od 3 i jeszcze 4 dotoczyc:) ale to kosztuje:)

 

temat kiedys był uzywaj opcji szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre simsony są zdławione jadą na maksa 60-62km/h i wtedy ogar może wyprzedzić simsona. (

taaa chyba z przepaści

w życiuo czymś takim nie słyszałem!!!!!!! :|

O zdławieniu simsona czy o tym, że ogar 200 może go wziąć?

O pierwszym też niesłyszałem ale drugie sam widziałem :D

GT 80 miał kiedyś ogara z cylindrem "tuningowym" czyli całe 55cc pojemnosci i ogólnie dobrze poskładany na japońskich łożyskach. Szło to jak głupie! licznokowo było 60km/h + wychylenie wskazówki na grubość palca. Niejeden simek by pozazdrościł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tunelu (tym wzdłóż wisły) jechałem tym własnie ogarem z kumplem na kipie pochyleni na maxa 70km/h.... w jedną osobe standardowo dało sie tą predkość rozwinąć.... standardowy simek 50cm3 niemiał szans.......... (3 czy 4 biegi.. bez różnicy i tak dostawał) ale silniczek ze względu na wysokie obroty chciał wyskoczyć z ramy za karzdym razem kiedy przekraczełm 60km/h :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...