Skocz do zawartości

Simson S51 B1-3 4 biegi


Mike16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja widzialem na jakims filmie o simkach (oczywiscie z niemczech) i była wybita 6 na pokrywie i taki inny ksztalt miala ta pokrywa :D (oni maja taki tuning ze na 3 biegu podnosi kolo podczas jazdy. widzialem to na filmie ) :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rtzpower powinna byc 6- cio biegowa skrzynka. A wracając do osiągów to ja mam simka w 100% na oryginalnych niemieckich częściach a mój kolega po remoncie na polskich i ja go minimalnie biore na przyśpieszenie i na V -max choc mam 3 biegi a on 4 8) Może być że 4-ro biegowy ma lepsze przyśpieszenie ale to nieduża różnica. Więc jak jest 3 biegowy w dobrym stanie to kupuj. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po cholerę te 6 biegów, przecież 4 w zupełności wystarczają....

 

A co do różnicy między 3, a 4 biegową skrzynią to jest taka, że w 3 biegowej 2 zastępuje 2 i 3. CZyli pierwszy i ostatni bieg są takie same toteż nie ma różnicy w prędkości maksymalnej. Wiem to bo mam książkę z częściami i tam są dokładnie podane liczby zębów.

 

Tak więc w 4 biegowej masz po prostu dodatkowe przełożenie w środku, które poprawia minimalnie przyspieszenie i zdolność pokonywania wzniesień lub ułatwia jazdę z pasażerem (tak jest napisane w książce o simsonie)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja orginalnie miałem Simsona S 51 N (jeśli ktoś sie nieorientuje to najuborzsza wersja). A aktualnie wyposarzeniem mniej wiecej odpowiada modelowi S51 B1-3, czyli temu którego chcesz kupić. W swoim Simku domątowałem: akumulator, stacyjkę+cała elektryka, światła postojowe, kierunkowskazy, normalny przełacznik do swiateł i alarm, a skrzynie 4 biegową planuje zamatować po przyjeździe z kolonii czyli za jakieś 3 tygodnie, ale jeszcze zobacze co z tego wyjdzie bo narazie wystarczaja mi 3 biegi choć czasami brakuje mi czegos pomiędzy 1 a 2, szczególnie przy jeździe z pasażerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość guzik_Darek
Nie rozumię was. Po co wam tyle biegów. W moim simku były 4 i była to liczba wystarczająca a 5 lub 6 to juz przesada.

Owszem w małym silniku to nie jest potrzebne ale jak ktoś chce się bawić biegami to czemu nie :D Mam pytanko. O Simsonach wiem bardzo mało wiem że były 3 i 4 biegowe, ale były też w orginale 5 lub 6 biegowe ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...