Skocz do zawartości

Jak w wyczynówkach zmieniac biegi??


Rekomendowane odpowiedzi

przecież przy kazdej redukcji bez wysprzeglenia skrzynia napewno dostaje po dup% :?

 

teraz latam na CZ 250 cross z 72 roku i w ogóle nie mam sprzęgła i latam' date=' latam, latam wpinam do góry, redukuje i jakos skrzynia nawet nie zazgrzytała jeszcze[/quote']

 

Lucas do czasu, wkoncu skrzynia Ci sie sypnie,zobaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucas do czasu, wkoncu skrzynia Ci sie sypnie,zobaczysz.

 

na takim moto mój ojciec zdobywał mistrzostwa i inni zawodnicy też i jakoś nie słyszałem od taty ani reszty starej kadry zeby sie posypała skrzynia. Więc i ja ładuje bez sprzęgła a jak padnie skrzynia to wyjme z wiadra drugą i zamontuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak padnie skrzynia to wyjme z wiadra drugą i zamontuje

hahah, dobre :P

 

w samochodzie sa krzywki, jak wrzucisz bieg bez sprzegla (podobno sa fachowcy ktorzy potrafia to robic, trzeba to robic niby na rownych obrotach) to pogniesz krzywki i biegi nie beda chcialy wchodzic...

w samochodzie czuc jak bieg zle wbijesz, az slychac jak wiury leca...

 

ja dla swietego spokoju zmieniam biegi ze sprzeglem, chociaz wiem ze tryby sa w doskonalem kondycji jak ostatnio sprawdzalem, w zwyklych endurakach na bank to bardziej szkodzi niz w crossowkach bo tam silnik jest do wyczynu, ogolnie nie lubie sluchac jak mi sie cos rozwala w silniku :P,

 

jak dla mnie w crossowkach TAK

w zwyklym enduro LEPIEJ NIE

 

w koncu zwyklym endurowicza nie przeszkadza wcisniecie tego sprzegla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi w terenie nie robi róznicy czy używam sprzęgła czy nie bo nawet czasem sobie zmienie bieg wcześniej i po prostu dam więcej gazu przy zmianie ze sprzęgłem i na następnym biegu wyrwie od razu z dużych obrotów. za to na torze nie ma czasu bo często hopy są zaraz za zakrętem i nie ma miejsca żeby sie dobrze rozpędzić dlatego sprzęgła już nie uzywam. poza tym czasem jest mi ciężko utrzymać kierownice jak na torze są dziury i do tego mam manetke odkręconą do końca i jakbym puścił dwa palce lewej ręki żeby wcisnąć sprzęgło to by mi kiere wyrwało z rąk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucas do czasu, wkoncu skrzynia Ci sie sypnie,zobaczysz.

 

na takim moto mój ojciec zdobywał mistrzostwa i inni zawodnicy też i jakoś nie słyszałem od taty ani reszty starej kadry zeby sie posypała skrzynia. Więc i ja ładuje bez sprzęgła a jak padnie skrzynia to wyjme z wiadra drugą i zamontuje :P

 

no tak ,do CZ nie sa drogie czesci, ale jak w japoncu nie daj Boze skrzynia sie posypie.... to sam chyba wiesz.. 8O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi w terenie nie robi róznicy czy używam sprzęgła czy nie bo nawet czasem sobie zmienie bieg wcześniej i po prostu dam więcej gazu przy zmianie ze sprzęgłem i na następnym biegu wyrwie od razu z dużych obrotów. za to na torze nie ma czasu bo często hopy są zaraz za zakrętem i nie ma miejsca żeby sie dobrze rozpędzić dlatego sprzęgła już nie uzywam. poza tym czasem jest mi ciężko utrzymać kierownice jak na torze są dziury i do tego mam manetke odkręconą do końca i jakbym puścił dwa palce lewej ręki żeby wcisnąć sprzęgło to by mi kiere wyrwało z rąk.

Fakt- na torze mi sie tez wiele razy zdarzylo wrzucic bieg ze sprzegla szczegolnie w miejscach gdzie sa straszne wyboje przed winklem i trzeba redukowac (na wcisniecie sprzegla nie ma czasu pozatym grozi to gleba). W enduro (jako styulu jazdy) natomiast zmiana biegow bez sprzegla nonstop jest jak dla mnie conajmniej dziwna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsamochodzie to chyba bieg nawet nie wejdzie jak się nie wysprzęgli no i jazdot jest niesamowity. W CZ nawet nie piśnie. Ale już w demoludach dusza siada na ramieniu bo nie jest tak gładko jak w CZ. Myśle że kazdy może ocenić, jesli gładko wskakują bez sprzęgła to mozna spokojnie tak robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód posiada synchronizatory które pozwalają na włączenie biegu dopiero po zrównaniu się prędkości zczepianych elementów. Na ułamek sekundy przed zczepieniem się za pomocą sprzęgła kłowego elementy są połączone i zrównują prędkość poprzez sprzęgło cierne.

 

 

Osobiście nie polecam jazdy bez sprzęgła w CZ 516. Skrzynia wykonana tam jest z blachy :lol: (wodziki i choinka) i lubi chwiać się po brutalniejszym traktowaniu. :P

A zresztą niech każdy jeździ jak chce, jego skrzynia i jego problem. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Osobiście nie polecam jazdy bez sprzęgła w CZ 516.  Skrzynia wykonana tam jest z blachy :lol:  (wodziki i choinka) i lubi chwiać się po brutalniejszym traktowaniu.  :P  

 

 

człowieku albo ktoś naopowiadał ci bajek albo sam je wymyslasz nie jedną 125 miałem i nigdy sprzęgła nie uzywałem , i ludzie ktorym sprzedałem motor też nie uzywali i jakoś skrzynia sie nie wysypała

 

wszyscy zawodnicy którzy jeździli setkami w crossie i w wyścigach na torze nie uzywali sprzęgła (chyba że czasami)

 

wiec sprawdzaj informacje a nie wprowadzasz innych w błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składało że jeździłem kiedyś CZ 516. I NIKT nie wmówi mi że skrzynia jest tam solidnie wykonana. :P

Czy ja coś pisałem o używaniu/nieużywaniu sprzegła? 8)

Nie wtrącam się więcej do zażartej dykusji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja coś pisałem o używaniu/nieużywaniu sprzegła?  

 

 

Osobiście nie polecam jazdy bez sprzęgła w CZ 516.

 

HMmm?

 

Używając sprzęgła też kiedyś się skrzynia sypnie. Może właśnie taka wyeksploatowana ci się trafiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składało że jeździłem kiedyś CZ 516. I NIKT nie wmówi mi że skrzynia jest tam solidnie wykonana.  ;)  

 

moze i nikt ci nie wmówi, ale i ty nie wmawiaj innym ze skrzynia jest z blachy :8 bo troche smiac sie chce. I życze Tobie z całej dobrej woli aby w twoim TM i KTM skrzynia wytrzymała tyle co w 30 letnich CZ które nadal chodza :P

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...