Skocz do zawartości

Jak w wyczynówkach zmieniac biegi??


Rekomendowane odpowiedzi

W TSce można

Czasami zdażyło mi się tak zmienić bieg i nic złego się nie działo

Wydaje mi się że w innych enduraskach też tak można

 

W zwyklych endurakach nie mozna zmieniac biegow bez sprzegla bo tam trzeba wciskac sprzeglo' date=' a w crossowkach w silniku jest specjalny polautomat ktory w momencie zmiany biegu podsprzegla i dlatego mozna bez sprzegla! (dziala podobie jak w jawach ts) :flesje:[/quote']

 

Ciekawe. :-D ;)

Szkoda że u mnie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem wyżej że w crossach można zmieniać biegi bez sprzęgła i nie ujmując gazu...czy takie coś można robić redukując bieg czy tylko wpinając na wyższy??? Czy każdy cross ma takie automatyczne "podsprzęglanie". Pytam bo nie wiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ale podstawowe pytanie brzmi po co?? Przeciez wiadomo ze wtedy skrzynia bardziej dostaje po dupie... Po co zrywac na sile ze starymi nawykami?? Nie wiem co wam przeszkadza zmiana biegow ze sprz

eglem 8O . Z tego co sie orientuje to nawet zawodnicy uzywaja sprzegla...

W zwyklych endurakach nie mozna zmieniac biegow bez sprzegla bo tam trzeba wciskac sprzeglo' date=' a w crossowkach w silniku jest specjalny polautomat ktory w momencie zmiany biegu podsprzegla i dlatego mozna bez sprzegla! (dziala podobie jak w jawach ts) [/quote']

W ktorej baśni braci Grimm to wyczytales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze w niektorych DT jest wlasnie ten polautomat, jedynke trzeba ze sprzeglem wpinac a reszta juz bez

 

tak mi chociaz jeden gosci mowil ktory mial DT

ja tam ze sprzeglem wole wpinac zawsze, raz mi sie zdazylo wbic z luzu bo mocowanie klamki od sprzegla urwalem a do domu trzeba bylo jakos wrocic... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zwyklych endurakach nie mozna zmieniac biegow bez sprzegla bo tam trzeba wciskac sprzeglo' date=' a w crossowkach w silniku jest specjalny polautomat ktory w momencie zmiany biegu podsprzegla i dlatego mozna bez sprzegla! (dziala podobie jak w jawach ts) [/quote']

człowieku nie wiem o czym ty mówisz? :flesje: ja swój silnik rozebrałem i nawet śladu w nim nie było po tym magicznym mechaniźmie o którym mówisz ;)

pokaż mi na jakimś manualu gdzie to jest albo chociaż opisz tego działanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ale podstawowe pytanie brzmi po co?? Przeciez wiadomo ze wtedy skrzynia bardziej dostaje po dupie... Po co zrywac na sile ze starymi nawykami?? Nie wiem co wam przeszkadza zmiana biegow ze sprz

eglem 8O . Z tego co sie orientuje to nawet zawodnicy uzywaja sprzegla...

 

racja, skoro jest sprzeglo to nic nie szkodzi uzywac tego sprzegla do zmiany biegow.A jak juz zmieniac bez sprzegla biegi to tylko wyzej,redukcje biegow obowiazkowo ze sprzeglem(tak slyszalem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja' date=' skoro jest sprzeglo to nic nie szkodzi uzywac tego sprzegla do zmiany biegow.A jak juz zmieniac bez sprzegla biegi to tylko wyzej,redukcje biegow obowiazkowo ze sprzeglem(tak slyszalem).[/quote']

 

Witam! do redukcji wlasnie nie trzeba uzywac sprzegla bo niema obciazenia a wyzej musisz podsprzeglic bo inaczej sie nie wepnie bieg chyba ze ujmujesz gazu przy zmianie wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aszuki napisał:

W ktorej baśni braci Grimm to wyczytales?

 

 

A jak chcesz sie przekonac to przejedz sie jakas crossowka i zmien bieg bez sprzegla na wyzszy na puszczonym gazie i zobaczysz nic nawet nie szarpnie!!!!!!!

Mam silnik jak w KX'ie i wiem ze sie da ale ten automat sprzegla chlopcze to Twoj wymysl' date=' zreszta Adam juz to potwierdzil...

Witam! do redukcji wlasnie nie trzeba uzywac sprzegla bo niema obciazenia a wyzej musisz podsprzeglic bo inaczej sie nie wepnie bieg chyba ze ujmujesz gazu przy zmianie wyzej.

To po co wciskac 1/10 klamki jak mozna wcisnac do konca?? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...