Skocz do zawartości

Motocykl Diesel 1400ccTD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z powodu ślamazarności naszej prasu motocyklowej chcę Was poinformować o powstaniu lub raczej reaktywacji starej firmy

NEANDER która ma już gotowe kilka prototypów i zakończone z nimi próby trakcyjno-wytrzymałościowe motocykla z silnikiem DIESLA o pojemności 1400 cc mocy 92 kM/4200obr. i momencie 175 Nm/2600obr.

Opatentowana konstrukcje podwójmego wału korbowego wyeliminowała w tej konstrukcji uciążliwe drgania i wibracji charakterystyczne dla innych silników napędzanych gnojówką.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe widać ze gnojowniki są w natarciu! W sumie przy 50$ za baryłkę jest to zrozumiałe :) Powoli zaczynam przewidywać że w niedalekiej przyszłości silniki benzynowe bedą dostępne tylko dla krezusów :)

ale kto wie może silniki ZI takze pozostaną w ofercie ale np wzorem Brazylii zasilane bedą metanolem?

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi, Piotr, o moje "danie d**y" :mrgreen: na zlocie Gutków (o czym było w którymś temacie), gdzie na BP chciałem otruć moją babcię gnojówką :oops: :oops: , bo mi się pistolety pop****y. Na szczęście skończyło się dobrze 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opatentowana konstrukcje podwójmego wału korbowego wyeliminowała w tej konstrukcji uciążliwe drgania i wibracji charakterystyczne dla innych silników napędzanych gnojówką.

 

Jest wiele silników zasilanych benzyną które mają większe drgania niż diesle. Mój klekot MB w124 200d pracuje równiej i spokojniej niż niejeden benzyniak. Prosze nie generalizować Piotrze.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1400 cc mocy 92 kM/4200obr. i momencie 175 Nm/2600obr.

Parametry nieżłe to nie bedzie zwykły rechot może coś w rodzaju TDI. W samochodach silniki diesla są bardzo dobre np. octawia 1.9tdi (130HP) jeździłem taką i moim zdaniem jest dużo lepsza od bęzyniaków. Ma KOPA i do tego pali mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wiadomości Tomka - ten silnik pracuje na dwóch przeciwbieżnych wałach korbowych i każdy tłok ma dwa korbowody czyli całkiem inna konstrukcja.

A silnik ma wtrysk bezpośredni sterowany kompem i turbo 1.2 atm.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...