Skocz do zawartości

[lagi] Jak to jest z tym prostowaniem?


tomice
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie lagi, po dzwonku w malucha:

http://img154.echo.cx/my.php?image=img39901dp.jpg

 

Mam tez wujka specjaliste :D [spawacz,slusarz,tokarz etc]

Pokazywalem mu lagi i powiedzial ze da sie to wyprostowac. To jest chyba pelne we srodku nie? Wyglada jak pret?

Zastanawiam sie czy material nie jest zmeczony po czyms takim, czy wogole jest sens to robic?

W sumie kupujac od Niemca tez nie bede mial pewnosci, czy nie sa prostowane i sam nie wiem co zrobic

:?

 

Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rury nie są pełne w środku to raz, dwa zmęczenie materiału po skrzywieniu i prostowaniu będzie znaczne.

 

Jeśli cenisz swoje zdrowie i życie to daj to jakiemuś złomiarzowi kupi sobie za to wino i przynajmniej on i jego kumple będą mieli z tego pożytek.

 

Jak będziesz kupował „nowy” przód to przy dokładnych oględzinach znajdziesz ewentualne ślady po prostowaniu. Ostatnio oglądałem GSXFa i tam pod palcami było dość wyraźnie czuć miejsce po zgięciu i prostowaniu. Oglądaj je przy dobrym świetle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myslalem. Nie bede ryzykowal.

 

Problem tylko, ze kupowal bede na ebayu i tez nie pomacam :D

No ale nic bede musial zaryzykowac.

 

Mam jeszcze pytanie: wykrecilem je z polek (tak to sie chyba zwie:) ale cos tam jeszcze zostalo, moze mi ktos opisac budowe tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prostowałem rury nośne skrzywione bardzo lekko. Czyli po przetoczeniu rury po stole, ustawiając ją bananem do góry, wchodził szczelinomierz 2 milimetry. Mechanik który to prostował powiedział ze jeszcze milimetr i trzeba by było je wywalić a nie prostować.

 

Chłopaki maja rację - Twoje są do wywalenia. A szanowny wuj nie zna zjawisk zachodzących w stali po odkształceniu. Materiał w miejscu zgiętym twardnieje do potęgi odkształcenia. Wyprostowanie jest ponownym zgięciem, tyle że w drugą stronę. Pierwsze większe obciażenie udarowe, typu hamowanie trafiając w głęboką studzienkę i na rurze pojawi się rysa inicjująca pęknięcie.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba pelne we srodku nie? Wyglada jak pret?

 

hehe, gdyby lagi teleskopów były by pełne to by ważyły prawie tyle co w niektórych wypadkach cały bike :D,

tomice, nie ściemniaj tylko wymieniaj komplet z półkami i łożyskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka

 

po kazdym dzwonie polki obje muszy byc spradzane a dodatkowo jeszcze ograniczniki na ramie !!!!!!!!!!!!!!!

 

u mnie to jest podstawowe sprawdzanie przy TĂV na przegladzie bo jak sa walniete to moto juz TĂV-u nie przechodzi i rama do naprawy na lasery a to juz nie maly koszt okolo 600 € taka przyjemnosc.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc Tomice na Twoim miejscu odpuścił bym sobie w ogóle naprawę Twojego motorka, z tego co pamietam wypadek był nie z Twojej winy dostaniesz więc jakieś ubezpieczenie + odszkodowanie za zdrowie + sprzedasz moto w stanie w jakim jest i powinieneś przesiąść się na maszyne conajmniej 10 lat młodszą.

 

Za przesyłkę z niemiec zapłacisz połowę wartości swojej babci, ładowanie kasy w taki stary motocykl o tak małej pojemności jest poprostu bez sensu.

 

A takie lagi oczywiście można wyprostować i to tak że nawet proste bedą ale ich wytrzymałośc to bedzie ze 20 % nieuszkodzony więc mogą sie ładnie złożyć kiedyś. Przerobisz w ten sposób motorek na minę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...