Skocz do zawartości

kaski agv


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, też posiadam stealth'a. Głośny to fakt, paruje przy niskich temp. Szybka trochę się porysowała ale nie mam jeszcze odniesienia do żadnego innego kasku. Reszta to same zalety, porównując z k-series żony to niebo a ziemia. Jeżeli miałbym okazję kupić znowu ten sam model za cenę z usa to bez zastanowienia bym to zrobił. za 900-1000zł można pobawić się w sprowadzenie jakiegoś shoei'a. Zdecydowanie nie polecam K-series.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

A co powiecie o modelu gp-tech? cenowo oscylują od 1500-1600...warte ceny?

 

Mam ti-techa, to nie to samo ale wydaje mi się że są miedzy nimi pewne podobieństwa. Po pierwsze są zdaje sie kaskami torowymi wiec na pewno hałas. Może nie wielki ale na pewno są głośniejsze niż normalne. Dodatkowy szum powietrza spowodowany mocowaniami na zrywki na szybce, rozwiazanie to kupić szybke bez tych bolców tyle że to następny wydatek. Kask lekki, starannie wykonany. Paruje trochę szybka ale to na postoju i w temperaturze w okolicach +5 stopni celsjusza. Ogólnie ja jestem zadowolony jak na razie, co będzie po 2-3 sezonach to się dopiero okaże.

Opis dot. ti-techa ale gp jest nowszym modelem wiec może ci to troche pomoże :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam agv k-series e2205, nic takiego, ale jako że zaczynam przygodę z motocyklami niestety mogłam opierać sie tylko i wyłącznie na doświadczeniu sprzedawcy jednego ze sklepów...

 

nie jestem zadowolona z tego wyboru ze względu na to że szybka mi paruje, jeśli chodzi o głośność jest ok, ale największa prędkośc jaką póki co osiągnęłam to 90 km/h - dopiero się wprawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam AGV Stealth. podczas zakupu byl dopasowany idealnie, ale wystapila podobna akcja jak ze wspomnianym powyzej kaskiem shoei. ja niestety nie moglem sie poddac i meczylem sie w nim. na szczescie dopasowal sie do glowy po jakichs dwoch miesiacach (sic!) - a jezdze sporo.

 

o samym kasku - jest glosny, ma spore tendencje do parowania, pizdzi w nim przogromnie. czesto podczas jazdy oczy mi lzawia od wiatru. to jedyny kask, w ktorym dosc czesto zdarza mi sie dostac w oko jakims malym owadem przy zamknietej szybce.

 

ze wzgledu na jego budowe przeboje z wiatrem/halasem przewidywalem (chociaz nie do az takiego stopnia) i nie mam zamiaru sie wyplakiwac. takie mam po prostu odczucia - a moze mi sie trafil wypatroszony egzemplarz ; )

 

na pewno dobry garnek do sportowej jazdy w letnie dni.

Nie wiem ja mam Stealtha i nic z tego co piszesz wnim nie wystepuje. Szybka nie paruje w środku przy zamknietej wentylacji nie wieje. Jest troszke głosny ale do wytrzymania. Areodynamika jest OK

Kupiłem na allegro nowego za 600zl, Moim zdaniem cena w inter motor (980zl) to nieporozumienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdże w air-tech i powiem tak,za rok może półtora bede wymieniał kask-tylko shoei

 

Skoro jezdzisz w AGV to skad wiesz ze SHOEI bedzie lepszy?? reklama, ulotka a moze koledzy podpowiedzieli??

 

 

 

 

 

Co do tematu AGV to osobiscie nie widze dla siebie innego kasku niz GP PRO. Jest bardzo wygodny stosunkowo cichy, co bardzo wazne bardzo stabilny przy szybkiej jezdzie, gleboki dzieki czemu dobrze chroni.

 

Kolejna kwestia to wnętrze. wykonane jest z materiałów najwyzszej jakosci typu coolmax (srebrna nić).

 

Szyba jest sredniej jakosci i wykonanie moglo by byc lepsze.

 

wyposazenie jest pełne i to duza zaleta.

 

Co do samej marki to k seria i GP1 to syf straszny. nie polecam. stealth/s4 juz jest ok. Szczękowca maja jednego i za rewelacyjny nie jest ale w tej kasie ciezko o lepszy szczekowy.

 

generalnie jestem bardzo zadowolony i XR 1000 przy GP PRO to porazka ale co ludź to inna głowa :biggrin:

 

Jakis kolo pisal o rozmiarach GP PRO. tak wiec rozmiar M nie wystepuje. jest MS i ML

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaski AGV są fajne, lecz niestety do Shoei'a, czy Arai'a, to im sporo brakuje.

i to nie cenowo, a jakościowo.

To jest kwintesencja tego tematu.

 

AGV uratował mi głowę (Demon Top Vent z włókna szklanego). Jednak z upływem tkm tracił znacznie na jakości (nieszczelności, parowanie, rysujący się koszmarnie wizjer, itp.).

 

Poza AGV intensywnie jeździłem w Nolanie, carbonowym Uvexie, dwóch Shoeiach i dwóch Araiach. Te ostatnie zwyciężają mój osobisty test bezdyskusyjnie :icon_twisted: No i w przeciwieństwie do konkurencji nie robią syfiastych półśrodków w postaci tanich często beznadziejnych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam, podkleję się pod temat bo chyba nie ma sensu nowego zaczynać. Niedawno zakupiłem S-4, w sumie fajny kask, na razie zrobiłem w nim niewiele kmów, więc się szczegółowiej nie wypowiadam. Zakupiłem go w inter carsie z jakąś tam zniżką, ale i tak mam wrażenie, że lekko przepłaciłem:/ Do brzegu... kask jest totalnie goły, tzn brak deflektora i windstopera, co przy tej cenie jest mało zrozumiałe. I teraz pytanko, czy ktoś wie gdzie w wawie lub ew. w necie można dokupić do niego akcesoria? Interesowała by mnie też czarna szybka, w inter carsie mają tylko "przydymiane", a wiem, że są do nich całkowicie czarne. Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Bart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.... widziałem kaski Shoei Caberg i kilku innych firm ( w cenie do 500zł ) - tragedia.

Jakość wykonania - jakby Pan Edzio robił to w piwnicy. Otwory beznadziejne, regulacji wentylacji żadnej (bo po pierwszym użyciu odpadną)

 

Kupiłem Uvexa - w sklepach do 900zł. Ja dostałem nowy za 450. Niebo a ziemia!

Nie zamieniłbym swojego kasku na żeden z markowych w podobnej cenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W 2005 roku dałem za agv 150 funtów. Kask służy do dzisiaj i wygląda elegancko, nawet szyba za bardzo się nie porysowała. Teraz się zastanawiam czy np. nowsze tańsze modele mimo gorszych materiałów spełniają wyższe normy i czy mój jest już do bani i przestarzały???

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...