Skocz do zawartości

Jazda po zmierzchu


pilot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No jasne. Mniejszy ruch, wyższa moc silnika(z uwagi na temperaturę) i ogólnie niezły klimat. Jest jednak jeden problem: znaczna część motocykli ma problem z oświetleniem drogi na zakętach (szczególnie w lewo) - świeci gdzieś po rowach zamiast na drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jazda w nocy po mieście ?- zajebiście, wolne uclice - można " coś popsocić" i nieźle sie zabawić na motorku. Natomiast na nieoświetlonych szosach nie odważe sie już na szaleństwa, owszem z przyjemnością pojeżdze kontemplacyjnie z prędkościa "turystyczną". Zdażył mi się kilka razy zapier****ć jak popier****ny w nocy na nieoświetlonej drodze ( w mojej kasi mam światlo od MZ które nie daje najlepszedo oświetlenia jezdni) i na zkręcie w pewnym momencie nawiedzało mnie uczucie ogłupienia - niewiedziałem czy mam się jeszcze składać czy może jade poślizgiem , czy sie wywracam -czułem się jakby w prużni. To wszystko moim zdaniem z powodu braku punktów odniesienia wokuł motocykl który prowadze, nie widziałem czy jadę jeszcze po asfalcie czy już może po rowie, zdażyło sie kilkakrotnie, że przeszedłem z rużnymi prędkościami, między innymi z prędkościa ok.140km/h na grubość papieru toaletowego od nieoświetlonego przechodnia - zawał serca zarówno u niego jak i u mnie :?

Dlatego teraz jeśli droga nie oświetlona to tylko jazda rekreacyjna... :)

Pozdrawiam

Wiktor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Latem co środę smigamy po Poznaniu grupkami po 5-6 motocykli. Takich grupek jest kilka, można się pozmieniać. W sumie od knajpy motocyklowej do knajpy. Niesamowity klimat.

Ale najbardziej lubie jazdę z taką zwariowaną grupą kolesi na szlifierkach. Dla nich sedne sprawy są gumy. Są w nich po prostu mistrzami. Najdłuższa guma, którą obserwowałem z boku, miała jakieś 5-6 kilometrów długości - jak ktoś zna Poznań, to będzie wiedział. Koleś postawił CBRkę na gume na Rondzie Obornickim, przjechał całą Niestachowską, minął wszystkie skrzyżowania - z Dąbrowskiego, Szamarzewskiego, Bukowską, Marcelińską i zrzucił koło na Rondzie Przybyszewskiego (asekurowaliśmy go z przodu i po bokach, a światła były juz wszędzie pomarańczowe).

Jechałem cały czas obok. Koleś gume trzymał mniej więcej przy prędkości 120-140 km/h. Niezapomniane wrażenia. Ale był asekurowany. Gdyby jechało coś niebezpiecznego dostałby sygnał i opuścił koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jazda w nocy również moze być bardzo przyjemna.

Powiem tak 8) Będąc we Włoszech po prostu nie można nie kochać nocnej jazdy........Jedziesz załozmy o 22 temperatura 25 stopni i wiaterek słabiusienki, prawie puste ulice po prostu można sie tak bujac i bujac 8)

 

A co do "polskiej" jazdy, jest równiez super mega rzecz.....Asfalt nie jest roztopiony tak bardzo, przez co lepiej się jeździ...w ogóle nocna jazda ma swoje uroki według mnie, ale także wady, nieraz w nocy jedzie jakiś baran bez swiateł, na ulicy mniej widoczne plamy oleju, dzióry itp......

 

z pozdrowieniami BORSUKLES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się przyłączam do entuzjastów nocnej jazdy.

Zwłaszcza, jak około 23 jest jakiś 1 stopień ciepła. Wszyscy siedzą w dumu (dzień powszedni), grzeją dupy, na ulicy pusto, na chodnikach też. Wtedy jest czad. Najbardziej się zawsze cieszę, jak po takiej imprezie wracam do domku, a mój kask jest pięknie zaparowany zewnątrz.

 

A co do szybek, to jeżeli ktoś się decyduje na czarną, powinien też mieć przeźroczystą przy sobie (jak jest ryzyko, że zachaczymy o zmierzch). W Superbike'u widziałem taki pokrowiec na szybkę umieszczony na pasku. Wyglądał jak spłaszczona saszetka cinkciarska.

Jak ktoś wie, gdzie takowe cudo kupić, proszę o info.

 

Pozdrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś wieczorem ładowałem z bielska w kierunku na kraków droga jednopasmowa jechałem tez coś około 140 za kumplem jakieś 70 m (bezpieczny odstęp) i nagle za kumplem wtargneła para pieszych laska została na osi jezdni a koleś odskoczył ma prawo a ja na milimetry między nimi ... mieli szczęście ze sie niezatrzymałem z nerwów ,bpo bym pokolei tym ciemnotom nastukał..

a pozatym nocne jazdy na motorach po mięcie to jest klimat jak pisł Dominik ,lekka ekipa 4-5 motorów i pełna jazda ,palenie gum ,na kole, ślizgi, strzały z tłumników ,od knajpy do knajpy,powkur.. dresiaży w samochodach :twisted: ,juz niemoge sie doczekać tak będzie maj tzn ciepło w nocy (tzn powyżej 15 st C)

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam,

Co do jazdy w mieście to nie wiem ale wierzę bardziej doswiadczonym na słowo. Raz tylko wracaliśmy z moim bratem jego Jawą juz poćmoku z Władysławowa do Gdyni. Wiadomo jakie Jawa daje oswietlenie z przodu. Jak by komar bździł za uchem. Było to niezapomniane przeżycie ale nie jestem do końca przekonany czy jestem juz gotów to powtórzyć :?

Gruss!

I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Wami wszystkimi

Taka jazda ma swije dobre i złe strony,ale klimat jest niepowtarzalny :lol:

Szczególnie jak się jedzie długą ciemną odaloną od miasta drogą na długich

 

 

 

 

 

 

 

When I'm ridin' a dark road I am a man who ride alone..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Jazda po zmierzchu ? popatrzcie sami www.apexstunts.com/cammount/cam3.wmv

Extra

Mam płytkę z kilkudziesiącioma filmikami, są wśród nich takie z umieszczoną kamerką na zbiorniku i filmowane gumy. Ale nocna guma z pokładu Yamaszki - pierwszy raz widziałem. Niezłe.

Już się nie moge doczekać pogodnych, ciepłych wieczorów i jazdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...