Skocz do zawartości

cross 500 2T - mam sie go bać?


Rekomendowane odpowiedzi

ooooooo 8O , widze że mój temat wywołał ciekawe rozważania. Ale do rzeczy. dzis mój kolega pojeździł troche na cr 500 ( jeśli to można tak nazwać ale mi sie wydawało że to cr-ka jeździ na nim a nie on na niej). Kilka razy go poniosło i zaliczył chyba ze 3 gleby. Mimo to miałem ochode się bujnąc na niej ale się wstrzymałem. I dobrze bo po tym co piszecie już wiem co bym "stracił". Jednak chyba sie nią nie przewiozę. Posłucham Was i kumpla.

w katalogu śm 2001 sa crossówki hondy i cr250 ma 59KM a cr500 ma 65KM. czy 6KM róznicy robi swoje? A może to różnica pojemności wynosząca aż 250ccm mniędzy nimi? Bo to przecież drugie tyle! A może się myle?

Stare motocyklowe przysłowie mówi: jak się nie wywrócisz.....to se nie poleżysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooooooo  , widze że mój temat wywołał ciekawe rozważania. Ale do rzeczy. dzis mój kolega pojeździł troche na cr 500 ( jeśli to można tak nazwać ale mi sie wydawało że to cr-ka jeździ na nim a nie on na niej). Kilka razy go poniosło i zaliczył chyba ze 3 gleby. Mimo to miałem ochode się bujnąc na niej ale się wstrzymałem. I dobrze bo po tym co piszecie już wiem co bym "stracił". Jednak chyba sie nią nie przewiozę. Posłucham Was i kumpla.  

w katalogu śm 2001 sa crossówki hondy i cr250 ma 59KM a cr500 ma 65KM. czy 6KM róznicy robi swoje? A może to różnica pojemności wynosząca aż 250ccm mniędzy nimi? Bo to przecież drugie tyle! A może się myle?

to daje lepsza charakterystyke (wiecej KM przy mniejszych obrotach), lepsza elastycznosc i moment

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Rany, to musi być potwór. Pewnie po mocnym dodaniu gazu rzuca na wszystkie strony :lol: . Chyba taki sprzęt jest robiony tylko dla bardzo doświadczonych i slinych motocyklistów...Kilka dni temu przejechałem sie poraz pierwszy Yamahą DT 80 LC2, wcześniej tylko u kumpla na skuterku i jak dla mnie to nawet taka 80 mam dużego kopa :P

Pozdro, Mr.Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to nawet taka 80 mam dużego kopa

 

Ja tez miałem takie wrażenie jak pierwszy raz wsiadłem na swojego MTX-sa a potem przyzwycziłem sie teraz przymieżam sie do Yamahy YZ 125 ( życzcie szczęścia :P ) ale nie o tym chciałem...

 

Po rozpoczęciu tego tematu zainteresowałem sie i zaczołem szukać takiej maszyny gdześ na giełdach i efekt nikt nic nie wie ;)

A wniosek mojego taty brzmi ,,Pewnie wszystkie powybijali albo było ich bardzo mało '' moim zdaniem było ich mało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez miałem takie wrażenie jak pierwszy raz wsiadłem na swojego MTX-sa a potem przyzwycziłem sie teraz przymieżam sie do Yamahy YZ 125 ( życzcie szczęścia  ) ale nie o tym chciałem...

Przejedź sie dobrą 80 czytaj wyczynową to zobaczysz jak to jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tata opowiadał mi historie, jak we francji na treningu zatarł CZ 380 cross ( w klasie 500ccm) i w zastępsto dostał CR 500, to mówił ze odkręcał gaz ładował biegi a ona w ogóle nie jechała, a jak spojrzał za siebie to była tylko koleina po kolana i zebata już grzebała w ziemi prawie że.

(już wtedy miał zdobytego mistrza Polski w 125 i 250 nie jeden raz)

 

Mówił ze 500 jazda tylko na wysokich biegach i bardzo obeznane pracowanie gazem. Wyczuł motor i niestety CR sie złamała na 2 dniu zawodów bo skoczył tam gdzie inni zjeżdżali. Ale ogólnie mówił ze 500 bardzo dobrze trzeba jeździć technicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa zawody Hill Climb , Ta honda ma przedluzony wahacz tylni i spycjalna opone , czasami nawet goscie na takie zawody opon nie zakaldaja tylko spycjalna felge z takimi jakby pletwaim , nie wiem jak to nazwac ;) Na tych zawodach tak czestoj zawodnicy koncza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...