Skocz do zawartości

cross 500 2T - mam sie go bać?


Rekomendowane odpowiedzi

To ile tak na sluch jestem w szoku taka moc nie jest dla mnie do pojęcia czymś takim to chyba można ziemniaki wykopywać a długiej fazie lotu spadają pewnie już obrane i ugotowane

hahahaha to jest w takim razie sprzęcior dla farmerów 2 kołka mocny silnik zamiast całej tej "aparatury" do wykopywania ziemniaków (chyba każdy wie jak to wygląda) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem kiedyś z gościem co śmiga na cr 250... mówi że przy większym pałowaniu moto, przednie koło wystrzela w góre na każdym biegu... ( tak jak niektóre 2t ma takiego strzała przy iluś tam obrotach) Ciekawe jak jest tutaj... przecież przy małej masie ( tak przypuszczam ;) ) i takiej mocy, to jest potwór... Ciekawe jak opanować ten odruch wywalania koła w góre ( jeżeli tutaj coś takiego istnieje ;) ) Przydał by się jakiś filmik z pokazem jak to lata :P Zaczynam szukać :twisted:

 

 

Pzdr i sorki za błędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak opanować ten odruch wywalania koła w góre

 

To proste trzeba zalorzyć ołowiany pas o masie minimum 35 kg siąść na kierownicy i ruszyć z 6 biegu raczej nie wyrwie (może troche)

 

Myśle też nad kąpresją tego motoru mój kumpel ma RM 250 z 94 i złożył nowy tłok to musi w niego kopać tak jak by chciał kopnąć kogoś w głowe czyli od frontu albo skacze z mórka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas Pewien Mechanik ma wlasnie taka cr :P:P

 

A pomyślcie ile to pali - pinceta w 2T Wink

Jak dla mnie to dt chla jak dzika a co dopiero te bydle ,przy regularnej jeździe można by zbankrutować Wink

 

Niezadazysz zbankrutowac , predzej sie polamiesz ;) Kiedys nagramy z patrixem jakiegos filmika jak to frówa

 

Tutaj fotka :arrow: http://www.bikepics.com/pictures/357146/

 

Własciciel tej besti sam mial na tym potforze wybadek nasczescie zlamal tylko noge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

500 ccm w dwusuwie, kiedyś bardzo popularne motocykle crossowe.

Dobra dynamika, świetny dół. Bardzo fajne motocykle. Jest problem z zapalaniem bo mają cholerną kompresję i można sobie wyrwać kolano z zawiasów. Moc do 65 KM. Charakter oddawania mocy bardzo przypomina 4T, przy czym jest nieco mniej dołu, a nieco więcej góry. Jeździłem na YZ500 i CR500 oraz EXC380, która jest bardzo podobna do 500-tek.

Można sobie z takim motocyklem spokojnie poradzić, o ile jedzie się rozważnie, a nie jak baran z przerośniętymi jajami zamiast głowy.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój koleś śmiga na takiej Hondzie CR 500 (zwanej Bulibaba) rocznik dokładnie nie pamiętam ale 8 z przodu.

Mocy to miało niecałe 70 ale ze względu na pełnoletność kilka z nich już padło.

Pewnie tylko dlatego podczas próby na przyspieszenie z 3ciego biegu odstawiłem go trochę WRką z niższych obrotów a na wyższych szliśmy równo. Wiadomo, to nie jest jakis miarodajny test bo trzeba by wziąć pod uwage jescze przełożenia itp. tak tylko próbowaliśmy.

 

Gość jest postury ciut większego Małysza a przesiadł sie z CR125.

Teraz jeździ na tej 500 jeszcze asekuracyjnie ale początki z tym moto były ciężkie: nakrywało go wielokrotnie, porywało, a po dniu jazdy nadgarstki a nawet całe ręce i barki są powyrywane, nie ma też chętnych do zakopania tego diabła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...