Skocz do zawartości

cross 500 2T - mam sie go bać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z góry zaznaczam że się nie znam ale prosze wytłumaczcie mi dlaczego ktos kto nigdy nie jeżdził crossem o pjemności 500 2T powininen się go wystrzegac? Od 2 lat latam na mz 250. Tnz mój kolega sprawił se honde cr 500 i powiedział że za h...a nie da mi się na nim przewieść bo sie zabije, bo nie dam se z nim rady itd, itp. ale dlaczego , bo jest za wysoki, , czy za silny, czy cos innego? bo za ciężki nie jest napewno.

Co cross o poj. 500 ma takiego w sobie .

a tak apropo to dlaczego stosunkowo tak mało osób jeżdzi na 500ccm 2T?

Stare motocyklowe przysłowie mówi: jak się nie wywrócisz.....to se nie poleżysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta moc cie zabije :P, crossa 500 nie widzialem,

ale jak jedziesz ogladac crossa 250 to klient zawsze chce kaucje przed tym jak na niego wsiadziesz i sprawdzisz jak jezdzi

cos musi w tym byc ;)

 

osobiscie widzilaem co taki KTM CROSS 250 robi, marzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak apropo to dlaczego stosunkowo tak mało osób jeżdzi na 500ccm 2T

 

Bo trzaba mięc ręce jak Pudzian. Ten motocykl ciągnie zaj***e mocno z każego biegu i obotów. Kiedys jak byłem na treningu i cwiczyi starty to koles 500 wykoł taki róew ze prawie po kolano mi noga weszła.

Poaztym jak masz doswiadczenie tylko z MZ 250 to pewnie z dobrą setą nie dałbyś sobie rany na poczatku.

 

osobiscie widzilaem co taki KTM CROSS 250 robi' date=' marzenie[/quote']

A ja jeżdziłem i jezeli chcesz szybko po torze jechac to jest męczarnia bo szarpiesz sie z motocyklem który ma naprawde dużo mocy. Do jazdy w terenie jest świeny( jedzie dorze juz na średnich i nie trzeba go pałować jak sety) tylko trzeba jeździć z głową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdzac max cz 125 dostalem sie przejechac RM250 i powiem ze no jak nie odkrecisz to nie pojedziesz, idzie zajefajnie ale przeciez gdzie jest sprzeglo i hamulce to tez wiesz. Jak ja wsiadajac wiem ze to nie moj sprzet i 1 raz na nim jade to nie paluje jakbym juz byl niewiadomo jaki kozak.

Albo ci kolega nie ufa i dlatego nie daje smiga ,albo wie ze jego sprzet ma kaprysy np zacina sie linka gazu , i chce chronic twoje zdrowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam setke i są z nią problemy (idzie jak poje**) tylne koło się ciągle obraca w ziemi :P jak chcesz sie na 500 przejechać to:

 

1. idź do PZU co by cię ubezpieczyli na minimum 1 000 000 (rodzinka się popierzy ;) )

 

2. Kup najlepsze dostępne ochraniacze na rynku

 

i możesz wsiadac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak kumpel kupil cz 250 cross- az strach bylo na poczatku na to wsiasc( po mz etz 150), wysokie moto to raz, piekielnie mocne to dwa i ryczace w nieboglosy to 3, wymiatalo na kazdym biegu...ale do rzeczy- bylismy przypadkowo na torze crossowym z jego ojcem i akurat zachcialo mu sie przejechac, jako ze w mlodosci jezdzil na WFM ;) ...

ruszyl z jedynki, dal dwojke i ni z tad ni z owad postawil moto na gume, poczym wyladowal pod nim i niezle sie potlukl.

I w tym rzecz- crosy maja to do tego, ze wymagaja absolutnego opanowania, a skoro ze 125 wyciskaja producenci kolo 40kM to na poczatek jest to az nazbyt wiele, nie wspominajac juz o 500.

Co innego endurko 500 4t- mocne, ale nie az tak bardzo niebezpieczne...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...