Skocz do zawartości

Jeśli w jedną to czemu nie w drugą ...


Z3US
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio przydażyło mi sie coś dziwnego i zarazem bardzo zabawnego. Jeździłem sobie przy domu (jawa 50) i zrobiłem małego burnout'a na asfalcie... Potrwało to kilka sekund. Dałem sprzęgło żeby koło sie zatrzymało i chciałem "dynamicznie" ruszyć ... A TU MI MOTOR JEDZIE DO TYŁU !! :lol: Silnik tak do tyłu ciągnął nawet nieźle ... To normalne ? Bo chyba nuebardzo mi sie wydaje. Jakie powinno być wyprzedzenie zapłonu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś tak specjalnie odpaliłem jawkę :)

Bierzesz po prostu na pych do tyłu, można tak zrobić z każdym starym dwusuwem. Ciągnie nieźle, bo pracuje tak samo jak normalnie. Nie radzę jednak tak odpalać bo to nienormalne dla silnika i na dłuższą metę na pewno szkodliwe. Nie naciskaj kopniaka przy silniku chodzącym "do tyłu".

Jak dla mnie to jeśli to się stało samo z siebie to zapłon jest ustawiony za wcześnie, ale najlepiej po prostu ustaw tak jak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było pare razy, to w sumie normalne, tylko jak sie zdaza za czesto to nie (mi sie nie zdazylo) ale kiedys odpalalismy jawke skuter do tylu, ale smichu było,

nic sie niby nie stanie, tylko sruby ci sie moga zaczac odkrecac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w takim przypadku gdy silnik jest podatny na zapalanie w odwrotnym kierunku świadczy tylko o zbyt wczesnym zapłonie.

Jeżeli odbija po kopniku i potrafi złapać w tył.

W innych przypadkach przy prawidłowo ustawionym zapłonie też można zapalić ale tylko na pych do tyłu.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wszyscy sugerują!!! Na bank za wczesny zapłon. Ja miałem kiedyś przypadek, że w WSK 175 tak wcześnie ustawiłem zapłon (wczesne lata mechanikowania), że z kopa odpalała do tyłu. A co najciekawsze, to po zapaleniu z pycha do przodu po zatrzymaniu się, silnik zmieniał kierunek obrotu bez gaśnięcia!!! TAKA SZOPKA:). Czym się to skończyło:)... Uszkodzoną skrzynią biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wspolczuje tej twojej jawce

Wcale niemusisz ;) Zaraz po napsianiu postu zapłon był ustawiony jak należy i juz niemam z tym problemu. Myśle,że wiele motorków chciało by mieć takich riderów jak ja ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...