Skocz do zawartości

Awaryjne pompowanie kół - spray do przebitych opon


Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, że tak się wyrażę, ale nie próbuj szkłem d... podetrzeć, bo dobrze na tym nie wyjdziesz. Jeśli opona jest uszkodzona w stopniu większym niż tylko zwykła dziura i widać już szmaty to po prostu ją wyrzuć! Czy cenisz swoje życie (lub chociaż zdrowie) na 400zł.?

Jeśli nie masz kasy na nową oponę kup używaną - za 60-70zł. da się już kupić przyzwoitą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

 

Spray ponoć lepszy niż kołek i klej. Na pewno wygodniejszy w użyciu. Ale cena + koszt wysyłki + opłata za przelew to tyle samo lub więcej niż w FeuVert lub Geant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko chodziło mi o to czy nie zmienia wyważenia koła bądz moto sie nie sprawuje dziwnie przy wiekszej predkosci....

 

:buttrock: Przecież to służy tylko do tego, żeby spokojnie dojechać do jakiegoś zakładu wulkanizacyjnego.

A tam i tak oponę się zdejmuję a następnie koło wyważa. Na tym bałbym się w ogóle przekraczać choćby dozwoloną na naszych drogach prędkość.

Inna historia, że koleś który zmienia mi opony powiedział, żeby tego syfu nie używać, bo wszystko później zalepione, do dupy i w ogóle.

Jego rada na sytuacje ekstremalne, gdzie nie mamy takich sprytnych zalepiaczy?? W razie flaka gdzieś na zadupiu wyjąć np gwoździa, pinezkę itd. z dziury, wkręcić zwykłego wkręta i napompować. Podobno pomaga się doczołgać w miejsce gdzie możemy naprawić uszkodzenie. Osobiście nie testowane. :(

 

Być może inna alternatywa http://www.oko-polska.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na sprayu ok 1,5 m-ca R1. Sytuacja zmusiła mnie do jazdy 299 km/h na takiej oponie. :(

 

Motocykl zachowywał się normalnie, ale wyważenie koła na pewno się zmienia.

 

Panowie w wulkanizacji wyczyścili oponę z pianki idealnie, nadawała się do ponownej eksploatacji w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aukcji pisze ze nie zmienia wyważenia opony....

 

Czy to dziala jak pianka do okien? jezeli tak to jade do praktikera bo tam jest za 9.99 :(

 

ale tak na serio to kupowac czy nie ? jak ktos wczesniej napisal dziala lepiej niz kołek.. ?

www.jem-zdrowo.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z lekka debilne - jak chcesz w trasie stanąć na flaku i czekać pół dnia na lawetę to nie kupuj. Jak chcesz mieć pewność, że w razie przebicia w 5 min. naprawisz sobie oponkę i będziesz dalej śmigać to kup. Koniec tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Ma ktoś doświadczenie w temacie? Bo wyszedłszy dziś z metra na parking "Parkuj i jedź" i stwierdziwszy brak powietrza w przednim kole roweru, postanowiłem na najbliższej stacji paliowej nabyć drogą kupna takowy preparat (nie chciało mi się pchać roweru do domu - stacja po drodze, dużo bliżej). Sprej zadziałał znakomicie, napompował i uszczelnił koło (dętkę, bo mam opony dętkowe, ale zawory typu samochodowego), dzięki czemu szczęśliwie dojechałem do domu.

I tak się zastanawiam, na jak długo taka naprawa wystarcza. Do następnej dziury? Można z tym normalnie jeździć? Kiedyś obiło mi się o uszy, że to tylko prowizorka.

Będę chyba woził ze sobą taką łatkę pod ciśnieniem, bo naprawa wygodna, a inaczej trzeba by wozić dętkę, łyżkę do opon i klucz do kół (wożę tylko wtedy, gdy jadę gdzieś dalej).

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa razy w moto próbowałem - dwa razy nic nie dało

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...