Skocz do zawartości

Awaryjne pompowanie kół - spray do przebitych opon


Rekomendowane odpowiedzi

Czy warto używać sprayu do awaryjnego pompowania dętek w moto? Ważne pytanie, bo zajmuje dużo mniej miejsca od dętek, łyżek i pompki do kół, ale zdania są bardzo podzielone? Pytanie konkretne: Czy dętka napełniona raz tym sprayem nadaje się do ponownego łatania i użycia, i znowu jeśli zajdzie potrzeba do napełnienia sprayem i łatania?

Dzięki za konkretne inormacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o środek, który w razie "W" wpryskujesz przez wentyl? On tworzy swojego rodzaju "gumopochodną" powłoke wewnątrz opony zatykając dziurę, jednoczesnie pompując koło. Powiem Ci ze jest skuteczny. Ostatnio uratował mi życie w Łodzi, złapałem gume z tyłu. 300 km od domu, 1wszego maja wszystkie zakłady pozamykane... Nic przyjemnego! :banghead: Napelnilem tym kolo, pozniej jeszcze dopompowalem wiatru na stacji, i guma trzyma po dzis dzien. Ja gorąco polecam!!! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TYM ustrojstwem wypelniasz detke od srodka , latasz z zewnatrz ,srodek nie ma wplywu na latke. Klapa jezeli jedziesz chwile pa flaku i detke poprzecina lub rozerwie wtedy spray juz nie pomoze :cry: Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza ale co z resztą środka który jest wewnątrz dętki/opony. Przecież tylko część ustrojstwa zaklei dziurę a reszta w postaci kulek lata sobie wewnątrz koła. Wydaje mi się że tego rodzaju środki są doraźną naprawą i po dojechaniu do celu powinno się zwalić taką oponę i szorawać do wulkanizacji aby ją zakołkowali i usuneli resztę środka klejącego.

Pozdrawiam

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja raz zastosowałem do dętki - starczyło na 4km akurat tyle było do domu (rower też napompowałem i długo trzymał :banghead: ) Jedna puszka starczynawet na 2 razy.

Sprawdza sie najlepiej w bezdętkowych

Wszystko się zgadza ale co z resztą środka który jest wewnątrz dętki/opony. Przecież tylko część ustrojstwa zaklei dziurę a reszta w postaci kupek lata sobie wewnątrz koła.

 

Reszta przyjmuje kształt kulek i niema wpływu na prowadzenie sie motocykla

 

Wydaje mi się że tego rodzaju środki są doraźną naprawą

takie nasze koło zapasowe - dojazdówka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oponę i szorawać do wulkanizacji aby ją zakołkowali i usuneli resztę środka klejącego.

Pozdrawiam

 

przy oponie to wiadomo ale nie widze tego jak moga usunac resztki srodka z detki przed wulkanizowaniem jej 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do opon bezdetkowych- Tak bez żadnych skutków ubocznych.

 

Do opon z dętkami- Tak jeśli dziurka jest niewielka . Niestety detka potem nadaje sie raczej na śmietnik.

 

Przed naprawą należy starannie zmyć resztki preparatu. Z wnętrza opony zrobi sie bez problemu. Z dętki niestety nie.

 

Zdarza sie ze zakład wulkanizacyjny jak zobaczy że był stosowany taki środek nie daje gwarancji na naprawę uszkodzenia.

 

Miałem na jesieni szkolenie z firmy Michelin i ten problem był omawiany przez prowadzącego zajęcia.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie oststnio takie coś sobie zakupiłem i zacząłem się zastanawiać na ile to jest skuteczne w kołach z dętkami...

Avalon jak byś mógł rzucić jakąś garść informacji na temat skuteczności stosowania opisywanych preparatów w w kółchach dętkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale np to co utknelo w detce cza wyjac a nie zawsze sie da bo np wlazlo w srodek czy to bez znaczenia :?:

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,a czy czasem jak wpusci sie to ustrojstwo do dętki to nie bedzie problemu dokladnego zaklejenia??Przeciez w srodku dętki jest talk,a w oponie bezdentkowej nie.Wydaje mi sie ze to nadaje sie tylko do bezdętkowych kół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najważniejsze zeby dokulać sie do chaty , koszt dętki continentala to ok 30 zł. więc nie jest to ttragedia nawet dgyby się okazało, że dętka po zastosowaniu tego specyfiku nie nadaje sie do klejenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj znajomek nabyl droga zakupu taki specyfik chyba MOTULA i nie doczytal ze po wtloczeniu nalezy dopompowac kolo wiec przejechal jakis kilometr i znowu kapec i laweta do domci dobrze ze nie daleko ale i tak kosztowalo go to 150 zl Teraz wozi ze soba reperaturke i pompke :banghead:

Ale jak sie gada z ludzmi to wszyscy polecaja (lepiej miec niz nie miec a moze zadziala)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys ze Smo3ca cosik nas zaczelo znosic na szybkich lukach i zauwazylem,ze mamy pane z tylu w D207RR. Dobrze, ze mialem 'ten' srodek. Zawulkanizowal mi dzure po gwozdziu ale do czasu kiedy nie zastygl/skleil mialem cale nadkole i tlumiki osikane klejaca mazia, ktora trudno bylo usunac. Musialem przejechac chyba z 15km aby sie uspokoilo. Zalecaja aby po wlaniu/wsiknieciu zaraz jechac z mala predkosacia aby sie srodek rozprowadzil i zawulkanizowal dziure. Dobry jest na bank, ale czasami jeszcze trzeba cosik poczyscic... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...