Skocz do zawartości

Inteligentne światła


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wieczorową porą wybrałem się na mały ride i miałem zamiar przejechać przez inteligentne skrzyżowanie. Okazało sie, że skrzyżowanie nie miało zamiaru mnie puścić. Przeczekałem dwie kolejki, ciągle czerwone. W końcu uznałem, że jest tak zielone, że aż czerwone i pojechałem. Może ma ktoś pomysł jak stawać na skrzyżowaniu, żeby fotokomórka mnie zauważyła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziala na zasadzie petli indukcyjnych zatopionych w asfalcie..  

Czasem nie reaguje na motocykl, rower(aluminium) ze wzgledu ma mala ilosc stali, a czasem zdarzy sie ze nie najedziesz na miejsce w ktorym zatopiona jest petla.

Dokladnie tak jest i jest to straszna LIPA!! Jeszcze nigdy nie wlaczylem swiatel motocyklem :/ albo jechałem albo czekałem na fure... ;)

Jak poznać takie światła ??

 

Poznasz je po tym że kilkanaście metrow przed swiatlami masz naciecia w drodze w ksztalcie kwadrata (prostokata) na srodku pasa i następne neciacia sa pod samymi swiatlami. Wygląda to jak naciecie hmm szerokości z 1cm może mniej a może wiecej ale mało i zalane smołą albo i nie zalane - widać b. swietnie takie swiatla... i jest to nahgorsze co moze byc dla motocyklistów... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam takie dwa miejsca gdzie sa takie swiatla, tzn dopiero teraz mysle ze to sa takie swiatla... wczesniej myslalem ze moze to jest tak ustawione czy cus ze tak dlugo sie czeka zanim sie zmieni... jest tak gdy chce skrecic na dwupasie w lewo na skrzyzowaniu... poprostu czekam i czekam... czyli mozliwe ze sa to swiatla o ktorych mowicie? ostatnio sie wku*wilem i pomimo iz bylo pelno aut, a ja mialem czerwone to przejechalem ostroznie... bo czekalem juz chyba z 5 min... no a przeciez ile mozna .... nawet kolesie co wlasnie na moto stali obok swiatel na poboczu mowili ze mam jechac na czerwonym...

poprostu chore to jest ! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poznać takie światła ??

przejedz sie kartuska kolo oszoloma i zjazdow na obwodnice. "wyciete" kwadraty w asfalcie to wlasnie zatopione petle indukcyjne. rzadko tam stoje na czerwonym, nauczylem sie, ze nie ma sensu czekac wieczorem 10min, az nadjedzie puszka :mrgreen: w dzien jest ruch, wiec jest spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e, tam. trzeba stanąć na pętli, wycelować tak w środek pasa, ustawić moto maksymalnie w środku i nie ma zbója - mu się się zmienić. tyle, że czasami są zaprogramowane faktycznie na długi czas oczekiwania / przełączenia. sprawdzone wielokrotnie

no, chyba, że ktoś ma więcej plastiku w "żelazie" niż żelaza ;-)

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis znowu bylem na tych swiatlach... za nic w zyciu sie nie zmieni do czasu az podjedzie jakis katamaran... wiec teraz poprostu staje na pasie dla skrecajacych w lewo i szukam katamarana ktory jedzie z przeciwka i skreca w lewo lub jedzie tam gdzie ja... innej mozliwosci nie ma :/:/ poza tym ze kilka razy w nocy jak nic nie jechalo przebilem sie na czerownym, bo na katamarana bym sie chyba nie doczekal ... :mrgreen:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja miałem kiedyś podobną sytuację w moim rodzinnym mieście.

Była to sobota, wczesny wieczór, ruch bardzo znikomy.

Tyczałem na takim skrzyżowaniu z 10 min ;) Nie pomogło podjeżdżanie w przód ani cofanie się w tył. Dopiero jak nadjechał katamaran, to zapaliło sie zielone.

Następnym razem, jak podobna sytuacja sie powtórzy, to przejadę na czerwonym :oops:

Pzdr, D.F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim miescie na obwodnicy sa takie swiatelka i bezproblemowo sie zmienia na zielonkawe... nie wazne, czy stane na srodku, czy po ktorejs ze stron ! ale nie mowie, ze nie macie racji - moze to dlatego, ze u mnie robila to pozadna firma (po miesiacu splajtowala :twisted: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim miescie na obwodnicy sa takie swiatelka i bezproblemowo sie zmienia na zielonkawe... nie wazne, czy stane na srodku, czy po ktorejs ze stron ! ale nie mowie, ze nie macie racji - moze to dlatego, ze u mnie robila to pozadna firma (po miesiacu splajtowala  :twisted:  )

 

a moze to po prostu zwykłe światła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...