Skocz do zawartości

o weryfikacje diagnozy prosze - GS500


zbyhu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zamiast bawić się w remont tego silnika, lepiej dołóż trochę kasy i zakup silnik do GS z Niemiec. Będziesz miał sprzęta na jakiś czas, a i nikogo nie będziesz nabijać w butelkę.

 

Ps. Mamy tutaj przykład, że nie wszystko złoto co się świeci-motocykl, współ czuję ci:( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbychu ja bym Ci polecił innego mechanika / i to niedaleko od Ciebie bo w Wodzisławiu i napewno by tak z Ciebie nie zedarł

jak co to pisz to Ci podam namiary

ps. a gościu naprawde zna sie na robocie a jak i kolegów popytasz to na pewno będą go znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Znaja go Bronx i TubaPL. Mowili, ze jest dobry i zetelny.

A w sumie nie wiem czy az tak zdziera... 200-250zl za glowice, ktora musi dac gdzies zrobic, 150zl za robocizne (rozbiorka, regulacja zaworow, ustawienie gaznikow i synchronizacja)...

Chyba tak drogo to nie jest.

 

A co do zakupu silnika... Zawsze zostaje mi spawana, krzywa rama...

To chyba nie ma sensu :).

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem! Współczuje. Może faktycznie wymień silnik albo to co wymiany wymaga w starym, a ramą się nie przejmuj skoro nie znosi podczas jazdy i hamowanie też juz przerobiłeś i żyjesz. Tylko teraz mając świadomość na czym siedzisz nie katuj motocykla żadnymi akrobacjami a pojezdzisz jeszcze dłuższy czas.

 

JA kupiłem swojego GS niedługo po Tobie i aż sam się boje co w nim drzemie. Jedno jest pewne że jezdzi prosto a na wiekszy przegląd niedawałem z braku kasy. Mój jest na szczęście fioletowy a te się nie psują :)

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

"O radosci iskro bogow, kwiecie elizejskich pol!!!"

yyyyy, sory ze tak prosto z mostu i w takiej chwili, ale: czy Ty w ogole ogladales ten motocykl przed jego zakupem??? Przeciez subframe, a co za tym idzie rzezbe na nim (okolice akumulatora), w GS widac nawet pod zdjeciu siedzenia! Ze o innych, niemal oczywistych sprawach (rocznik felg, lagi itp.) nie wspomne. Pochwal sie jeszcze tylko, kto ci taka mine upchnal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

No coz. Nie mam suwmiarki w oczach. Nie widzialem tej roznicy 1cm nawet po zdjeciu siedzenia...

Wiem, jestem sobie sam winien. Ale jak zauwazyles nikomu niczego nie zarzucam.

Wiec prosze, nie wyzywaj sie... Juz wystarczajaco jak ostatni baran sie czuje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Jeśli on zamierza, to wszystko zrobić za 150 zł... to jest tani...

 

Powiedziałbym że to wręcz psucie rynku. Można schodzić z cenami, ale schodzenie do takiego poziomu to już schodzenie na psy.

 

Ja wiem że każdy chce zarobić, ale robienie fuch za takie pieniądze to nic innego jak przyprawanie pracodawcy o rogi. Takiego "mechanika" to wyruch*łbym w dupsko kluczem pneumatycznym z nasadką nr 23.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu uszkodzone są wałki rozrządu? Czopy były szlifowane? Bardzo dziwna sprawa, gdyż musiała by być napawana głowica (gdyż w tych sprzętach niema panewek i wałek jest łożyskowany bezpośrednio w bloku głowicy). Koszt regeneracji takiej głowicy to około 700zł!!!

 

Jeśli twój mechanik, proponuje ci regeneracje czegoś takiego, to powiedz mu aby j*b**ł się w głowe! Przecież lepiej jest kupić cały silnik, zresztą coś mi się wydaje, że coś dużo znalazł tych uszkodzeń...

 

Ps. Pawel kupił cały silnik do Gs w " RFN" za 100e.

 

Pss. Gwarancje że wyjedziesz za brame, to dają kolesie co młotkiem regenerują panewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbyhu nie wnikaj az tak mocno, bo z autopsji wiem ze osiwiec mozna, nie zdradzila cie zona, nie "wpadles", do wiezienia tez sie chyba nie wybierasz wiec usiwadom sobie ze moto to w sumie tylko $, silnik zloz do kupy, a rama to bym sie nie przejmowal strasznie- wczesniej jak jezdziles i nie wiedziales co jest to jakos ci ta krzywa rama nie przeszkadzala.

Bo taka sytuacja to ma chyba 3 wyjscia, oprocz tego powyzej:

1. sprzedac moto i jezdzic rowerem

2. wymieniac glowne zespoly- czyli praktycznie kupic 2 taki sam motocykl,na co wiadomo ze nie ma kasy.

3. powiesic sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli on zamierza, to wszystko zrobić za 150 zł... to jest tani...

 

Powiedziałbym że to wręcz psucie rynku. Można schodzić z cenami, ale schodzenie do takiego poziomu to już schodzenie na psy.

 

Dokładnie.

 

Taaa, tani i dobry. Zazwyczaj okazuje się - "Tani i gwarancja do bramy :-)". Mozna zrobić coś taniej niż serwisy autoryzowane, sam nie mam takich stawek, ale nie można przeginać w drugą stronę. DObra praca ma swoją cenę, chociażby dla tego, żeby wykonawca rzetelnie podszedł do sprawy, a nie wykonał coś po łebkach "bo robię za grosze, to czego się spodziewasz".

 

A co do samego tematu - Idaho napisał - lepiej kupić silnik, niż wkładać kasę w różne garażowe kombinacje.

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu uszkodzone są wałki rozrządu? Czopy były szlifowane? Bardzo dziwna sprawa, gdyż musiała by być napawana głowica (gdyż w tych sprzętach niema panewek i wałek jest łożyskowany bezpośrednio w bloku głowicy). Koszt regeneracji takiej głowicy to około 700zł!!!  

 

Jeśli twój mechanik, proponuje ci regeneracje czegoś takiego,  to powiedz mu aby   j*b**ł się w głowe! Przecież lepiej jest kupić cały silnik, zresztą coś mi się wydaje, że coś dużo znalazł tych uszkodzeń...  

 

Ps. Pawel kupił cały silnik do Gs w " RFN" za 100e.  

 

Pss. Gwarancje że wyjedziesz za brame, to dają kolesie co młotkiem regenerują panewki.

 

IDAHO !!

Gosc przywracal do zycia silniki zakapione i cykaly jak nowe!

Niemoge o nim powiedziec zlego slowa , jest dobry w tym co robi choc czasami ma odchyly...kto ich niema :D

Niewyczytalem ze za 700zl ma to zregenerowac , moze zbycho cos poknocil!!

Z drugiej strony ludzie sie zmieniaja... na jego obrone powiem jeszcze ze to nie on chcial mi upchac regenerowany napicza tylko ten ktory wedug dominika powinien go nasadka 23 potraktowac :)

 

 

 

A teraz do zbycha !!

Sluchaj jak chesz regenerowac glowice czy inne takie zeczy wal do mnie , mam dojscie ... wiecej niemoge pwoiedziec ;)

 

 

Ja bym sie tez rama nieprzejomowal , tyl trzyma tylko siedzenie , to mozna pospawac i elektryczna ;) aby ci dupka nieodpadla hihi

Jesli rama byla naprawiona z glowa , a nie spawana u pana kazia na polu to niezaprzataj sobie teraz mysli nia tylko mysl nad silnikiem!

 

Pamietaj tylko ze przy kupnie uzywki tez w 100% niewiesz co masz ,

ale w twoim wypadku ... panewka,walki pierscienie. Zagadaj do PAwla moze ma do opylenie wlasnie ten silnik za 100E :)

 

 

A teraz od siebie , i czarne i niebiesko - fioletowe sa pechowe hehe dlatego mam juz inny kolor.

 

Ktos tam pisze czy ogldal przyz zakupie , facet mog duzo mykow zrobic aby silnik przez 100km chodzil jak nalezy , wiec to tylko loteria....

 

p.s Z zkozystanie z uslug Piotrka bylo podyktowane kwestia finansowa, w innym przypadku on by mi robil silnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze zamiast szukac rozwiazania w oparciu o wlasna kase, dla przykladu nalezaloby zajac sie tak "uczciwym" sprzedawca. O ile sprawa odpowiedzialnosci sprzedawcy za stan silnika jest dyskusyjna (najczesciej w umowie jest zapis, ze zapoznales sie ze stanem technicznym pojazdu) to zatajenie faktu solidnej gleby, wymiany lagi, spawania ramy i wykrzywienia jej jest bezwzgledna podstawa do odstapienia od umowy kupna-sprzedazy lub przynajmniej istotnej obnizki ceny zakupu.

 

Podaj tylko date zakupu motorka, aby wiedziec czy ewentualne roszczenie nie uleglo przedawnieniu. Jesli sie na to zdecydujesz chetnie zredaguje ci wlasciwy pozew i wytlumacze co i jak.

 

Trzeba takich sprzedawcow karac, bo do jasnej cholery, ze silnik sie sypie to mozna jakos zrozumiec (w koncu nie kazdy jest mechanikiem) , ale o tym ze mialo sie dzwona chyba trudno zapomniec - no chyba, ze w czasie dzwonu skasowal sobie gosc pamiec :) .

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...