Skocz do zawartości

Jak przejsc 8 ???


artusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

mam maly problem ze zdaniem egzaminu na prawko - poki co zadna sila nie moze mnie zmusic do poprawnego przejechania slawetnej 8 !!!!

 

moze macie jakis pomysl w jaki sposob sie jej nauczyc nie posiadajac wlasnego sprzetu do treningu???? jest moze jakis zloty srodek aby to przejsc???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złotym środkiem jak dla mnie była dodatkowa wykupiona godzina przed egzaminem spędzona na kręceniu ósemek na takim samym motorze jak na egzaminie w jakiejś szkole jazdy.

Poza tym możesz ją kręcić operując sprzęgłem i gazem lub turlac się na jedyneczce. Ale to juz zależy od Ciebie. Poszukaj w archiwum. Na temat ósemek było juz kilka tematów, w których każdy przekonywał do swojej teorii zdawania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od roweru (poważnie). Znajdź sobie jakiś plac, na którym wymalowana jest egzaminacyjna ósemka (w ostateczności sam możesz zrobić prowizoryczną ósemkę za pomocą kredy, butelek itp.), i zaatakuj ją rowerem - ja tak przełamywałem opory przed ósemką w roku 1995, jeżdżąc po niej coraz szybciej rowerem. Potem spróbuj przejechać ósemkę motorowerem/motocyklem, najlepiej takim, na jakim będziesz zdawał egzamin. Na każdym sprzęcie ósemkę pokonuje się trochę inaczej. Dla przykładu: jadąc po ósemce SR-ką jestem prawie wyprostowany, a skręcam w zasadzie jedynie kierownicą, natomiast wykonując ten sam manewr Banditem, muszę mocno nachylać motocykl w stronę zakrętu (a tułów dla równowagi odchylać w przeciwną, inaczej gleba murowana).

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak powiem:

Jeśli nie możesz przeturlać się jak emeryt, spróbuj tak: przesuwasz się do przodu (klejnotami dociskając bak), wchodząc w zakręt 4 litery przesuwają się na zewnętrzną zakrętu, motocykl składasz mocniej niż siebie (a nawet w przeciwną stronę- zależy od sprzętu), wciskasz sprzęgło, zakręt przelatujesz siła rozpędu. Po wyjściu z zakrętu 4 litery równo na kanapie, gaz, strzał sprzęgła, nabierasz prędkości, wciskasz sprzęgło przed kolejnym zakrętem i powtórka.

U mnie to działało o tyle, ze w SR gmole były zeszlifowane :clap:

Przy czym niektórzy egzaminatorzy nie za bardzo lubią ten styl ósemki :clap:

Instruktorzy również, bo wymiana sprzęgła trochę kosztuje :clap:

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy motor jest inny i jak dostajesz sprzet na egzamin dochodzi stres - trudno jest wykonac manewr, nawet jak na szkoleniu juz wychodzil. Duza role odgrywa przychylnosc egzaminatora lub jej brak. Nie chodzi o nauczenie sie 8 tylko o przejscie jej na egzaminie, a do tego najlepiej probowac wczesniej na takim motorze jakim sie zdaje.

Ja na swoim motorze nie potrafie przejechac 8 nawet gdyby byla 2 x wieksza, a prawko zdalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja 8 krecilem manewrujac sprzeglem i gazem. mialem tyle lepiej ze a szkole jazdy "uczylem sie" na takim samym sprzecie co byl na egzaminie(ale mimo tego ze to takie same motory jednak zachowywaly sie inaczej)

probowalem tesz bez gazu i sprzegla ale to nie dla mnie bylo bo motor na 1 byl za wolny i szarpal a na 2 znowu byl za szybki. takze zostala 1 sprzeglo i gaz:)

ale tak jak ktos tu mowil to warto przed egzaminem jeszcze pocwiczyc.

powodzenia zycze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe osemka :clap: niech ja ges kopnie! Ja zdawalem 3 razy i lipa.

Cwiczylem osemki ETZ 251, zdezelowana niezle, w prawo mocniej skrecala niz w lewo i robilem 8-ki dobrze, egzamin na SR 250 lipa.

Drgim razem pocwiczylem na kolegi Junaku, 8ki wychodzily prawidlowo, egzmin lipa.

Trzecim razem krecilem 8ki przez 2 godziny na ETZ 250, jak wszystkie wieksza w por. od SR. Ecia robilem bez sprzegla na 1 - ok, bez sprzegla na 2 - ok, bez sprzegla regulujac gaz na 1 i 2 ok, ze sprzeglem i gazem ok, egzamin jak wyzej...

Do tej pory nie wiem dlaczego nie zdalem, czy to wina stresu, w sumie nie dokuczal az tak bardzo, czy tez zabraklo obycia z duzym moto ? :/

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za helpa!!!

 

wlasnie sie zpisalem na poniedzialek na dwie dodatkowe godzinki krecenia 8 - mam zamiar wyprobowac wszystkie pomysly i zobacze co z tego wyjdzie!!

 

milego smigania w weeeknd wszystkim!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nie wiem dlaczego nie zdalem, czy to wina stresu, w sumie nie dokuczal az tak bardzo, czy tez zabraklo obycia z duzym moto ? :/

Nie tyle duzym co innym.

SRka zachowuje sie calkiem inaczej niz junak czy etz.

Wykup pare godzin na SRce wlasnie i powinno byc ok :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem o tyle dobrze, ze moglem sobie jezdzic na poczciwym mińsku ile dusza zapragnie (albo nie skonczy sie paliwo). Wiec 8 i inne figury opanowalem do perfekcji :clap: Przy okazji nauczylem sie krecic baczki, palic gume na trawie itd :clap: a moj kolga chcial postawic minska na gume, co skonczylo sie efektowna gleba, zlamana klamka itd... oczywiscie wszystko bez opieki instruktora. Heh to byly czasy...

A jeszcze ten sam kumpel co chcial postawic minska na tylne kolo, rozwalil MZ TS 250/1 podczas jazdy na miescie... on to byl zdolniacha :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno:

 

Nogi sciskaja mocno BAK

Jak sie przewracasz dodajesz gazu - z umiarem żebys nei wyjechal poza 8mke

ja wole bez gazu ale robie i tak i tak wiec wsumie bez roznicy...

cwiczenia - robisz 8emke jedna reka a droga trzymasz na baku... btw cwicz na slalomie tylko nie wielkim slalomie tylko ciasnym slalomiku

 

ps. wczoraj zdałem właśnie na A i juz tylko kilkanaście dni do normalnego prawka :clap: a A1 moge sprzedać jak ktoś chce :clap::clap::D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka

A ja powiem tak i niechcacy zrobie reklame za ktora przepraszam,

Na forum jest taki jeden mily Pan ktory pomogl mi zdac prawko bo mnie nauczyl jak trzeba. Poszukaj Tomka Kulika jego profilu i sie z nim skontaktuj on Ci pomoze przejsc ta osemke. A jak Ci sie nie uda go znalezc to napisz do mnie na gg to podam telefon do niego. Serio oplaca sie bardzo.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...