Skocz do zawartości

CB 1300 - Opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Czolem!

 

Hehe, ciekawe, ze podobne wypowiedzi czytalem tez o innych Hondach - np. CB 750 i CBF 1000 ;]. "Zbyt idealne, wiec nudne".

Honda po prostu cholernie sie skupia wlasnie na tym, zeby wszystko gladko i plynnie pracowalo w sprzetach. Jedni uwazaja ze to brak charakteru, a inni za to Hondy kochaja. Np. ja :biggrin:.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

a czy wtrysk obniza troche spalanie w tym modelu porownujac go np do b12 badz xjr1300 ?

 

bo znalalem test ale nie wspomnieli czy to smok czy tylko smoczek jesli chodzi o apetyt na paliwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy wtrysk obniza troche spalanie w tym modelu porownujac go np do b12 badz xjr1300 ?

 

bo znalalem test ale nie wspomnieli czy to smok czy tylko smoczek jesli chodzi o apetyt na paliwo...

Wtrysk niestety nie za bardzo obniza zapotrzebowanie na paliwo-z reguly je niestety podwyzsza...

Znajomy ma, jezdzi w miare spokojnie i mu kolo 7 pali. Wszystko zalezy jak mocno krecisz manetka :flesje: Co do testow angielskich-to porownywali ZRX 1200s z FZS 1000 i z czyms tam jeszcze malo znaczacym ;) I w ZRX strasznie narzekali na hamulce-podobno sa fatalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tam o cb 1300 chodzilo :wink:

Jak sie pytasz o CB 1300 to odpisuje :)) Znalazlem skrot testu z magazynu Bike 01/2004. CB zdecydowanie pokonala tam ZRX 1200 R, XJR 1300 i GSX 1400. Na plus Hondy zaliczyli najlepsza rame i zawieszenie.

Takze silnik wykazal sie najlepszymi osiagami. O dziwo nowy CB 1300 kosztowal mniej od ZRX 1200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche szukałem, ale nic ciekawego nie znalazłem na temat hondzi. Na forum tez nic. Chodzi mi o parę informacji odnośnie serwisu, czyli jak często dokonywać regulacji itp. A najważniejsze jak się sprawuje taka maszynka podczas jazdy,to dla użytkowników. Niestety nie miałem przyjemności pośmigać hondzią, ale jeździłem XJR-ką. Myślę, że cb1300 sprawuje się podobnie, jeśli się mylę to proszę mnie wyprostować.

 

Witam!!!

 

Informacji, testów i porównań jest dosyć sporo, ale nie na polskich stronach np: www.cb1300.de , jest też krótki tekst po naszemu, ale dość ogólny:

http://serwisy.gazeta.pl/motocykle/1,56420...ias=2&startsz=x

 

co do spalania to mój dobry kumpel ujeżdża cb 1300 z 2004r. i spalanie wacha sie między 8 a 13 litrów(wycieczka zagraniczna, ale wtedy mój xx jakos poniżej dychy też nie chciał zejść)

 

pozdro!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

O spalaniu nie ma co mówić , bo to temat rzeka! Ilu Forumowiczów - tyle zdań. Czterocylindrowa rzędówka o tej pojemności musi troche spalić. Jednak wszystko zależy od stylu jazdy ( może palić 6l i może 15l).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

-> swiat-motocykli.pl -> oni też mają wyszukiwarkę -> zastosowanie tejże = http://serwisy.gazeta.pl/motocykle/1,56420,2159207.html

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pracując w serwisie Hondy obrabiałem dwa takie egzemplarze ze śląska.

Duży motocykl z dobrymi manierami dla dobrze prowadzących ( nie lubi początkujących ).

Bezawaryjny szybko niszczący opony ( jak wszystkie mastodonty z dużym momentem ).

Obydwaj właściciele są zakochani w swoich bikach.

Co do spalania od jednego z nich słyszałem o apetycie z dużym rozrzutem 6-12 litrów/100km.

Ogólnie obrotomierz na ostatnim biegu jest dokładnym paliwomierzem czyli 7000 obr = 7l/100km.

Może to i dużo ale za to jakie prowadzenie tej damy!

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam panie i panów!

Jeśli możecie,proszę o udzielenie informacji na oto takie pytanie:Czy mając warunki fizyczne w postaci 197 cm wzrostu i 125 kg wagi pozwolą one na wygodną pozycję i "normalny" wygląd na CB 1300?Czytając tematy dot. tego motocykla zawarte na forum nie udało mi się uzyskać wyczerpującej odpowiedzi.Nie miałem nawet okazji widzieć na żywo.Moto to wydaje się być na prawdę duże wizualnie /oglądając foto/,ale spotkałem się tutaj

z opiniami tych,którzy mieli kontakt że wcale nie jest taki duży gabarytowo.Stąd moje wątpliwości.Dodaję że Wasze podpowiedzi pozwolą mi na podjęcie dalszych kroków w kierunku zakupu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...