Skocz do zawartości

przekrzywianie się silnika w Mz MZ ETZ 250


belzebub
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Swego czasu mając MZ miałem podobny problem z łapami mocującymi, po pewnym czasie okazało się nawet że jedna z nich pękła.

Niestety aluminiowe mocowanie silnika to zły pomysł.

 

W moim przypadku trafiła mi się niemała okazja – kupiłem za grosze stalowe mocowania które były jeszcze chromowane (chromowanie co prawda osłabia metal, ale w praktyce okazało się, że były i tak mocniejsze niż (aluminiowe)

Kumpel w innej MZ kupił sobie nowe sklepowe, ale tamte skrzywiły się praktycznie w mgnieniu oka.

Więc on naprostował stare (też stalowe) i wspawał na nie grube kawałki metalu o podobnym kształcie, tak że całe mocowanie było grubsze i sztywniejsze – od tamtej pory problem zniknął.

 

Moja rada – kupić stalowe mocowania, od razu dorobić na nie grube nakładki i wspawać.

Tylko uwaga na ich grubość – trzeba zostawić miejsce na śruby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio przyglądałem się swojemu silniczkowi i zdaje mi się, że jest przekrzywiony, skutków tego nie odczówam ale strasznie mnie to drażni, jeśli mowa o metalowych mocowaniach to wie ktoś może gdzie można takie kupić i ile mniej więcej kosztują??? Gdzieś czytałem, że nie ma sensu kupować nowych mocowań aluminiowych bo po założeniu przy mocniejszym starcie zaraz się wyginają.

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tez ten problem ale wyglada to wg mnie troche inaczej-mocowanie prawe, od strony lancuha przekrzywilo sie jakby na gumie na ktora jest ulozone, ja mam zamiar dorobic odkrecana belke pod silnik ktora bedzie elastycznie mocowana z produ silnika

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście absolutnie pewni, że są w sprzedaży aluminiowe uchwyty silnika?? Nie spotkałem się z takimi. Wymieniałem na koniec sezonu 2003, od tamtej pory zrobiłem 8500 km i trzymają się jak na razie całkiem przyzwoicie. Płaciłem za nie bodajże 27,- zeta, nawet nie wiem kto je wyprodukował, ale na pewno są z dość grubej stalowej blachy, dodatkowo ocynkowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od tamtej pory zrobiłem 8500 km i trzymają się jak na razie całkiem przyzwoicie.

 

w sumie uchwyty te trzymaja sie jakos jezeli jezdzi sie spokojnie.

to kryterium akurat spelniam ale jest drugi problem bo ja mam z tylu wepchana opone 140 ( wiadomo wieksze opory toczenia ) i samo to powoduje szybkie uciaganie uchwytów :D:(:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem zmieściłeś do etki taką oponę??  

 

wiec tak. calkowicie sciagnalem oslony lancucha ( tak ogolnie to prawie caly uklad napedowy mam od GPXa kola zreszta tez ). wiesz stara zasada - jak sie popieści to sie wszystko zmieści :lol::lol:

 

tak wiec mam kapec szerszy niz w MALUCHU :twisted: :twisted:

 

belzebub najlepiej zapodaj foty bo pewnie niektórzy nie widzieli jeszcze twojego sprzętu  

harry jak narazie moj sprzet jest w rozsypce tzn przedniego kola jeszcze nie zalozylem a kochana pogoda nie nastraja mnie optymistycznie do pracy przy moto

( garaz nieogrzewany ).

jak skoncze to zapewne zamieszcze fotki na forum ale przeciez nie bede dawal zdjec z tylnim kolem od GPX a przodem szprychowym z ETZ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

opona 140 chyba z jakimis dystansami i bez osłon łancuch bo ja mam 120 i mam 3 mm luzu od osłony łancucha apropo mocowan silnika były tylko stalowe i faktycznie wyginała sie ale tylko ta gdzie jest gwint na sruby ja kupiłem nowe i odrazu wspałałem blache grubsza i sie trzymaja cały czas przy normalnej jezdzie nie trzeba ale u mnie to daje w rollgaz ile fabryka dała a skutkiem tego jest tez ze fabryczny napinacz łancucha nowy poszedł mi po 10 min jazdy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...