Skocz do zawartości

Docieranie nowych klocków hamulcowych?!


haryb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

kupilem nowe klocki hamulcowe firmy EBC standardowe nie wzmocnione(utwardzane poniewaz mam troszek tarcze zjechana i starszy sprzet) i moje pytanko w jaki sposob i ile(jaki przebieg) trzeba docierac klocki hamulcowe zeby sie dobrze ulożyły i nie zeszklily.

www.haryb.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się powiedzieć przebiegu, to wszystko zależy od motocykla itp. To można wyczuć po skuteczności, twardości klamki (na początku jest miękka) itp. najważniejsze to ich na początek nie przegrzać, czyli - na początku hamujmy lekko i krótko. Pamiętajcie też o płynie hamulcowym - ja go wymieniam przy każdej zmianie klocków. Koszty minimalny, a warto.

 

Jaby co więcej o klockach i ich wymianie w mojej radosnej twórczości :-) :

 

http://serwisy.gazeta.pl/motocykle/1,56423...23,2172820.html

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przed założeniem przecieram ja o beton żeby narobić na nich rys przez to szybciej sie docierają Pozdro

 

Napewno szybciej - dzięki twardemu pyłowi z betonu który zostanie wbity w klocki - tarcze też sie szybciej "docieraja"

 

..GENIALNE... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przed założeniem przecieram ja o beton żeby narobić na nich rys przez to szybciej sie docierają Pozdro

 

He he he, fajny sposób, to chyba jeszcze z epoki kamienia łupanego ;)

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no pogratulować.... pomyśl logicznie a poźniej pisz... nie sądzisz że klocek po czymś takim zostaje przetarty z pozostałosci własnie tego betonu... a pomaga to ponieważ już nie jest idealnie równy i ściera sie szybciej tam gdzie ma sie zetzreć (dotrzeć)... ale jak ktoś oddaje motocykl do servisu na dopompowywanie kół to skąd może wiedzieć takie rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...