Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

http://www.bikepics.com/pictures/783655/ panowie mam pytanko w spawie tego gaznika na nim jest zaznaczone czerwonym kolkiem ta rorka czy tam powinien byc jakis wezyk?? Jest to gaznik od Dt 125 98rok

Chyba tak jesli nie jest dziura zaślepiona to pewno znów jakiś odpowietrznik o ile się nie myle a co to za gażnik (chyba nie orginalny mikuni) a te weżyki są troche za krótkie uwazam (ja przy kmx mam dłuższe)

a jak jest taki krótki to moze jeszcze wpadać woda do gażnika ja bedziesz jeżdził po kałużach.

 

2 tyg temu maszyna mi sie rozawlia :D dopiero dzisiaj otworzyłem jej cylinder i okazało sie ze jest dziura w tłoku... jakie mogą być tego przyczyny ? zbyt uboga mieszanka?

hehe :crossy: kolejna lipna jakość tloka (pewno podróba) ja też miałem taki sam przypadek latem jadąc moto straciło kompresje muslałem iz sie zatarł po zdjeciu głowicy okazało sie ze jest dzurka w tłoki tak jakby był tłok został przepalony,u mnie niby wszystko było ok ale sądze ze to badziewny tłok(dałem za niego 120zł) albo moze była niewłaściwa wartosć cieplna świecy. cieżko wyczuć :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie bo pojawiła sie kolejna strona tematu i pewnie już tam nikt nie zajży, a chciałbym zeby ktos jak najszybciej mi odpisał bo nie lubie jak długo mam niesprawne moto.

 

Mam problem, to coś co jest ciągniete przez linke sprzegla przemieściło mi sie do góry i aktualnie nic mi nie rozprzegla, moge te ramie krecic do woli i nie ma zadnego oporu, najprawdopodobniej jest to wina tego ze niedawno zdejmowałem tarcze sprzeglowe.

 

Jak to można naprawić?? Ktoś mi napisał że mam do tego dostać sie od strony magneta, ale osobiscie prubowałbym wyjąc popychacze i to wsadzić na miejsce. Czy jest jakaś łatwiejsza metoda??

 

z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mianowicie, męczy mnie jedna kwestia.

Kiedy kupilem silnik, gosc mi powiedzial, ze zrobil szlif i kupil nowy tlok z pierscieniami itp..

Widac ze byl szlif, tlok wyglada jak nowy, ale slychac pierscienie...

Jak go kupowalem, to przejechalem sie na tego goscia RD 80 MX bo jeszcze silnik byl w ramie, to chyba tez bylo slychac pierscienie ... mozliwe jest to, ze katowal go gosc bardzo, i przez to ze byl na dotarciu, cos sie popieprzylo ? Slychac dosc mocno te pierscienie ... moc jest, wszystko ok ... niewiem czy docierac tak jak jest, czy kupic nowy tlok i zalozyc ? wolalbym tego nie robic bo z kasa krucho, ale jak mus to mus ... boje sie tak jezdzic, bo nie dosc ze bede musial ostroznie jeszce 400km robic (docieranie) to nie chce zeby sie tam tlok rozwalil albo pierscienie, bo wtedy jeszcze szlif trzeba bedzie robic itp ... poradzcie mi, moze jak slychac te pierscionki to nie jest zle ? tak ma byc ? te pierscionki sa strasznie waskie, i wogole takie jakies dziwne ...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebav klama chodzi luzno bez oporu?

 

Sebav klama chodzi luzno bez oporu?

Tak, według mnie ta dźwigienka co popycha popychacze zeby rozprzeglic wyskoczyla do góry i teraz w ogóle nie działa, co mam zrobić zeby znowu wskoczyła na swoje miejsce??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mianowicie, męczy mnie jedna kwestia.

Kiedy kupilem silnik, gosc mi powiedzial, ze zrobil szlif i kupil nowy tlok z pierscieniami itp..

Widac ze byl szlif, tlok wyglada jak nowy, ale slychac pierscienie...

Jak go kupowalem, to przejechalem sie na tego goscia RD 80 MX bo jeszcze silnik byl w ramie, to chyba tez bylo slychac pierscienie ... mozliwe jest to, ze katowal go gosc bardzo, i przez to ze byl na dotarciu, cos sie popieprzylo ? Slychac dosc mocno te pierscienie ... moc jest, wszystko ok ... niewiem czy docierac tak jak jest, czy kupic nowy tlok i zalozyc ? wolalbym tego nie robic bo z kasa krucho, ale jak mus to mus ... boje sie tak jezdzic, bo nie dosc ze bede musial ostroznie jeszce 400km robic (docieranie) to nie chce zeby sie tam tlok rozwalil albo pierscienie, bo wtedy jeszcze szlif trzeba bedzie robic itp ... poradzcie mi, moze jak slychac te pierscionki to nie jest zle ? tak ma byc ? te pierscionki sa strasznie waskie, i wogole takie jakies dziwne ...

Pozdrawiam

Sam mi mówiłeś ze kupiłeś to od jakiegoś wieprza ze wsi nie ?? ?? pewnie żałował na tłok i kupił jakieś góweno marki piston z agmotu :flesje: ja bym choć same pierścionki zmienił ;] albo juz zrobić to fes i założyć cały tłok nowy :crossy: a może to coś innego ?? ?? a nie pierścienie może to łożysko na krobie ?? ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś ma schematy do yamahy dt80 lc2?? Wiem że ktoś już o to pytał i na forum są jakieś linki do tego ale linki są już nieaktualne albo ściąga się coś innego. Najlepiej jakby ktoś miał całego manuala nawet w jakimś obcym jezyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...