Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Niedawno wymieniłem tłok w DT i teraz nie chce palić na kope :/ a jeśli już ją odpale na pych to przejade gdzieś z 200metrów i zaczyna ją mulić i gaśnie. Potem znów odpalam i znów gaśnie ;/

NIe wiem co mam robić ;/

HELP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

gg:9458916

 

Witam!!! Niedawno wymieniłem tłok w DT i teraz nie chce palić na kope :/ a jeśli już ją odpale na pych to przejade gdzieś z 200metrów i zaczyna ją mulić i gaśnie. Potem znów odpalam i znów gaśnie ;/

NIe wiem co mam robić ;/

HELP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

gg:9458916

 

Witam!!! Niedawno wymieniłem tłok w DT i teraz nie chce palić na kope :/ a jeśli już ją odpale na pych to przejade gdzieś z 200metrów i zaczyna ją mulić i gaśnie. Potem znów odpalam i znów gaśnie ;/

NIe wiem co mam robić ;/

HELP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

gg:9458916

 

Witam!!! Niedawno wymieniłem tłok w DT i teraz nie chce palić na kope :/ a jeśli już ją odpale na pych to przejade gdzieś z 200metrów i zaczyna ją mulić i gaśnie. Potem znów odpalam i znów gaśnie ;/

NIe wiem co mam robić ;/

HELP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

gg:9458916

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Niedawno wymieniłem tłok w DT i teraz nie chce palić na kope :/ a jeśli już ją odpale na pych to przejade gdzieś z 200metrów i zaczyna ją mulić i gaśnie. Potem znów odpalam i znów gaśnie ;/

NIe wiem co mam robić ;/

HELP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

proponuje ci nie pisać tyle razy tego samego :buttrock: a po drugie to weż i przeczyść gażnik bo wydaje mi sie ze to on jest gdzies zapchany(która dysza albo kanałek lub poziom paliwa) i przez to moze ci nie chce chodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zimering pod wal ze strony sprzegla to jest jakis zwykly taki jak w simonie czy innych motorowerach czy taki jak w samochodach?? Bo nie wiem jaki powinien byc bo mozę koleś nie wiedizal jaki to zły wsadzil bo mam samochodowy.

 

Ale jak go wyjelem to wydawal sie w pożadku i sie zastanawiam czy to przez niego olejem plul i czasami sie dusil?? Jak nie on to czego to mogla być wina??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki zwykly jak od simsona itp:)

 

jak juz ten simering wyciagnaoles to wsadz nowy nie wsadzaj uzywanego

A i simering moze wygladac ok a i tak moze puszczac olej

 

wiesz gdby to byl simering to non stop by plul i sie dusil wiec moze cos z gaznikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z moja dt ... mianowicie

Kiedy chce odpalic od kopa bez ssania, to motor wogole sie nie odzywa, na popych tez, nic, nawet nie da oznaku zalapania ... natomiast kiedy wlacze ssanie i kopne, to po kilku kopach zaczyna odpalac, ale chodzi chwile i gasnie, dodam gazu - gasnie, odpale na ssaniu, wylacze ssanie - gasnie ... jedyna mozliwosc odpalenia motorka jaka jest, to odpalanie go na popych, z wlaczonym ssaniem i jak juz zalapie to puszczam to ssanie i sprzegielko i trzymam go chwilke na lekkiim gazie zeby nie zgasl ...jak juz sie nagrzeje to jest ok ... pali od lekkiego kopa, ale na drugi dzien jak odpalam to tylko na popych i ze ssaniem ... dodam jeszcze, ze jak dam full gaz to go muli a jak przykrece manetke o 0,5cm mniej to juz lepiej przyspiesza ... probowalem regulowac gaznik ale nie dalo to rady ... teraz jest mocno wkrecona sruba od paliwa .. praktycznie do konca ... lecz jak odkrece o 1 lub 2 obroty to jest to praktycznie to samo ... nie mam pojecia co zrobic, prosze o pomoc fachowcow ;]

Pozdrawiam serdecznie ! :)

PS: Kompresja dobra, silnik po remoncie, no i jak juz odpali i sie zagrzeje to "buta" ma :(

 

Witam

Mam problem z moja dt ... mianowicie

Kiedy chce odpalic od kopa bez ssania, to motor wogole sie nie odzywa, na popych tez, nic, nawet nie da oznaku zalapania ... natomiast kiedy wlacze ssanie i kopne, to po kilku kopach zaczyna odpalac, ale chodzi chwile i gasnie, dodam gazu - gasnie, odpale na ssaniu, wylacze ssanie - gasnie ... jedyna mozliwosc odpalenia motorka jaka jest, to odpalanie go na popych, z wlaczonym ssaniem i jak juz zalapie to puszczam to ssanie i sprzegielko i trzymam go chwilke na lekkiim gazie zeby nie zgasl ...jak juz sie nagrzeje to jest ok ... pali od lekkiego kopa, ale na drugi dzien jak odpalam to tylko na popych i ze ssaniem ... dodam jeszcze, ze jak dam full gaz to go muli a jak przykrece manetke o 0,5cm mniej to juz lepiej przyspiesza ... probowalem regulowac gaznik ale nie dalo to rady ... teraz jest mocno wkrecona sruba od paliwa .. praktycznie do konca ... lecz jak odkrece o 1 lub 2 obroty to jest to praktycznie to samo ... nie mam pojecia co zrobic, prosze o pomoc fachowcow ;]

Pozdrawiam serdecznie ! :)

PS: Kompresja dobra, silnik po remoncie, no i jak juz odpali i sie zagrzeje to "buta" ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolor swiecy nie sprawdzalem po ostatniej jezdzie, ale ostatni raz jak sprawdzalem to byla czarna, a powinna byc ruda...

Mysle ze nie ma wplywu na to uklad wydechowy i filtr powietrza, bo jest on ten sam, tylko ze zmienilem silnik

Iglica jest na 2 ząbku od gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn nie gasnie, ale czuc ze go muli ... kopci raczej na bialo, lub szaro, trudno teraz powiedziec, jak jutro bedzie ladna pogoda to zaobserwuje kilka rzeczy

 

Dopisane:

Moc ma dosyc dobra tylkop trzeba troszke odpuszczac gazu zeby lepiej przyspieszal, ale meczy mnie to odpalanie, bo w tym gazniku od 80, ssanie trzeba trzymac, nie ma pozycji 0-1 tak jak w 50 tylko trzeba trzymac wcisniete i biec obok motoru :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...