Skocz do zawartości

Wyciszanie wydechu w crossie 2T


Rekomendowane odpowiedzi

Mam plan żeby spróbować wyciszyć (czasowo ;) ) moją cztkę. Są ku temu następujące przesłanki:

-pełna moc na razie nie jest mi jeszcze potrzebna i mogę na początek spokojnie pośmigać przydławionym

-póki zima trzyma mam zamiar posmigać trochę po lasach a wyścigi z leśniczymi nie są moją pasją

-za moc w tym sprzęcie i tak w głównym stopniu odpowiedzialny jest dyfuzor za cylindrem

-jak rozgrzewam crossa przed domem to sąsiedzi mnie psami szczują ;)

-po kilkukrotnym użyciu sprzęta jestem przygłuchy (na oba uszy co mnie dziwi bo wydech jest z prawej ;)

 

Czy ma ktoś jakieś pomysły jaki tłumik zastosować, z jakiego sprzęta ewentualnie jak skonstruować tłumik samodzielnie. Oryginału nie chcę rozbebeszać gdyż wcześniej czy później i tak wróci na swoje miejsce.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zawodach enduro przed sprawdzaniem głośności w wydechy zawodnicy wpychaja rękawiczki, papier, szmaty i inne cuda do tłumika żeby test przejść. Najpierw zobacz czy masz dobrze tłumik wyciszony watą szklaną i czy jest sczelny i dobrze spasowany. Bo najwiecej hasłsu powoduje zle spasowanie rury przy cylindrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj kolega w Derbi Sendzie miał sportowy tłumik, który był bardzo głośny, więc wepchnął do niego taką szczotkę do mycia garków (ta szczotka wygląda jak wióry metalu)

 

Ale to i tak się darło jak głupie :mrgreen: :arrow: ;) chyba jededyna różnica była taka, że przestał gwizdać jak poje***y ;)

 

Te tłumiki były przerabiane... w środku były kompletnie puste....

 

 

Nie wiem jak wygląda dokładnie końcówka w CZ... ale jeżeli tak jak w większości Enduro to możesz go wyciszyć watą szklaną... Tak jak napisał Seba . Na tą "podziurawioną"rurke musisz nawinąć wate szklaną... jeżeli ona tam już jest to ja nie mam pomysłów.. chyba że zapchaj całą końcówke...

 

Ps.: Tak wygląda chyba wyciszony sportowy tłumik od Dt 125

 

http://www.dt125.de/dt125/Mainpage/Werksta.../giannelli6.jpg

 

http://www.dt125.de/dt125/Mainpage/Werksta.../giannelli7.jpg

 

http://www.dt125.de/dt125/Mainpage/Werksta.../giannelli8.jpg

 

Powodzenia... jeżeli napisałem coś źle to sorki ale chory jestem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą "podziurawioną"rurke musisz nawinąć wate szklaną... jeżeli ona tam już jest to ja nie mam pomysłów.. chyba że zapchaj całą końcówke...

Jeśli ona tam już jest to podejżewam, że straciła swoje własności na skutek przesiąknięcia olejem, lub otwory zostały zatkane nagarem.

Co do zapychania całej końcówki - najprawdopodobniej spadnie moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ona tam już jest to podejżewam, że straciła swoje własności na skutek przesiąknięcia olejem, lub otwory zostały zatkane nagarem.

Dlatego warto wypalić konćokwe w celu przepchania otworków i owinąc nowa watą bądź kupic wyciszenie spesa lub depa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka rurka z watą co o niej chłopaki mówią to jest takie wygłuszenie jakie masz w orginalnie w CZ ale za ciche jak sam wiesz to nie jest

jedyne co możesz zrobić to wyjac tą wylinke z rurką i nawsadzac takich zmywaków do naczyc tych takich metalowych ( takie jakby metalowe wióry) tylko też nie za duzo żby spaliny przełaziły choć troszke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za porady, tłumik już wyciągnięty, jutro będę w nim grzebał i wyciszał.

O ile zdążyłem się zorientować to ze środka ktoś powyciągał wszystkie bebechy dlatego się tak darł.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...