Skocz do zawartości

Koniec rumakowania ! GSR


Rekomendowane odpowiedzi

Znowu polityka...

zielony ład został spłycony medialnie do problemu rolnictwa czym uzyskujemy efekt nagonki społecznej na jedną (skądinąd najbardziej roszczeniową) grupę. Nieliczni ogarniają że swoimi przepisami zielony ład obejmować będzie każdą bez wyjątku dziedzinę życia każdego mieszkańca ue. Bezpośrednio. To są wytyczne dot. każdej gałęzi bez wyjątku. Przemysłu, handlu, motoryzacji, lotnictwa, turystyki, transportu, budownictwa, mieszkalnictwa czy nawet przydomowych ogródków.

Łatwo się krytykuje dzisiaj chłopa co wyjechał blokować drogę, ale jak za 5 lat jak dostaniesz ze 3 dychy rocznie podatku emisyjnego za chałupę (która jeszcze dzisiaj 10 lat nie ma od postawienia) i albo rób termomodernizację za 100 tys to będziesz miał na 3 lata "spokój" albo płać 3 dychy rocznie i co rok drożej... (mimo że jeszcze zostało ci pół bańki kredytu do spłaty) to największym "fanom ue" faje zmiękną.

W Holandii już weszły przepisy że kupując stary dom masz 5 lat na przystosowanie go do obowiązujących DZISIAJ standardów energetycznych - w przeciwnym razie 200 tys euro kary.

Dzisiaj mamy grupę "indyków" co 3 lata temu kupili mieszkanie (albo trzy) i dzisiaj zacierają rączki bo zarobili 100%. Za następne 5 lat aby je sprzedać będą musieli cały ten "zysk" utopić w termomodernizację albo sprzedadzą dużo poniżej rynkowej bo nowy nabywca i tak będzie musiał ponieść te koszty. Tak będzie z każdym który dzisiaj ma to wszystko w d... "bo on dobrze zarabia i jego jedyne zmartwienie to gdzie w tym roku na wakacje polecą"... otóż ku**a nigdzie bo nie będziesz miał za co bo robił będziesz głównie na coraz wyższe rachunki za wszystko... a nawet jak ci jakimś cudem i tak zostanie - to będzie to 5x droższe niż dzisiaj bo do kosztów biletów lotniczych, hotelu i wynajmu elektryka dojdzie jeszcze zajebista opłata bilansująca wyemitowane CO2. Bo przecież nic tak dobrze nie oczyszcza atmosfery jak srogi przelew z twojego konta.

Jedyna nadzieja że na następne 10 lat to wszystko pier...nie i wrócimy (do lat `90tych)  zdając sobie sprawę że zmarnowaliśmy 40 lat, dorobek całego pokolenia zatem spokojnie możemy zaczynać od nowa się dorabiać. Tylko ile razy ku**a można zaczynać od zera...

Edytowane przez Piasek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piasek80 - dlatego  zupełnie nie rozumiem jak chłopy (nie rolnicy tylko chłopy na tym forum) będący niby fanami motocykli nie rozumieją dlaczego protestują rolnicy.

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to nawet czasami lubię poczytać te wszystkie teorie spiskowe i inne Urban legend. Gdybania i przepowiednie, co by było jakby było i co na 100% będzie. Cóż, ludzie lubią pofantazjowac . Mistrzem tutaj to był chyba nasz słynny kalifornijczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, konrad1f napisał:

pisze o tym, że ludzie się decydowali na swobodę w poruszaniu się po europie, na brak ceł pomiędzy państwami europy, na swobodę prowadzenia działalności a nie na kolejne opodatkowanie, na ograniczanie wolności, na centralizacje władzy

Aha, czyli chodzi o to żeby zjeść ciastko i je mieć, nie ponosząc żadnych kosztów zakupu czy produkcji ciasta. Czyli chcemy wszystkie benefity ale nie chcemy ponosić żadnych kosztów. Manna z nieba? No tak się nie da.. niestety

11 godzin temu, Piasek80 napisał:

Zrozumieją jak przyjdzie zapłacić z kilka tys rocznie za posiadanie motocykla. Chociaż bardziej obstawiam że stwierdzą że to w sumie dobrze bo na co im to, i tak mało co jeździli...

??? Przecież motocykl w Europie to fanaberia i hobby w 100% więc i tak każdy ponosi tego koszty cały czas. Co za różnica czy będzie to parę złotych więcej czy mniej? Motocykl to luksusowa zabawka, i trzeba za to płacić. Tu nie Azja gdzie jednoślady użytkuje się praktycznie - i do tego są to jednoślady 125-250cm, bo każdy większy to... luksusowa zabawka przecież. W złym miejscu podnosisz kwestię kosztów 😉 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Buber napisał:

Aha, czyli chodzi o to żeby zjeść ciastko i je mieć, nie ponosząc żadnych kosztów zakupu czy produkcji ciasta. Czyli chcemy wszystkie benefity ale nie chcemy ponosić żadnych kosztów. Manna z nieba? No tak się nie da.. niestety

??? Przecież motocykl w Europie to fanaberia i hobby w 100% więc i tak każdy ponosi tego koszty cały czas. Co za różnica czy będzie to parę złotych więcej czy mniej? Motocykl to luksusowa zabawka, i trzeba za to płacić. Tu nie Azja gdzie jednoślady użytkuje się praktycznie - i do tego są to jednoślady 125-250cm, bo każdy większy to... luksusowa zabawka przecież. W złym miejscu podnosisz kwestię kosztów 😉 

aa czyli wolność poruszania się, wolność prowadzenia działalności, nie wprowadzanie kolejnych podatków, decentralizacja władzy to są wg Ciebie benefity?

czyli kurła za posiadanie hobby trzeba płacić nie tylko za hobby ale również państwu aby się człowiek nie czuł nazbyt szczęśliwy?

ja pierdziele - co tu się odjaniepawla?! komusza mentalność + syndrom sztokholmski

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, konrad1f napisał:

aa czyli wolność poruszania się, wolność prowadzenia działalności, nie wprowadzanie kolejnych podatków, decentralizacja władzy to są wg Ciebie benefity?

Historia bardzo wyraźnie pokazuje że tak właśnie jest. Nie wiem, może nie lubisz historii, to nie wiesz? to co opisujesz powyżej, ludzie mają od mniej więcej 200-150 lat ze swojej, powiedzmy 6000-8000 tysięcznej historii jakichśtam cywilizacji. Więc jak dla mnie to są bardzo wyraźne, i bardzo świeże benefity.

10 godzin temu, konrad1f napisał:

czyli kurła za posiadanie hobby trzeba płacić nie tylko za hobby ale również państwu aby się człowiek nie czuł nazbyt szczęśliwy?

 Dlaczego "żeby nie czuł się szczęśliwy"? Nie dopisuj rzeczy które nie mają sensu. Za każde hobby trzeba płacić, nawet książki do gry w szachy trzeba kupić, więc nie wiem co Ci nie pasuje? To jest normalne, bez względu na to jakie hobby masz. A państwu płacisz cały czas i w różnej formie, jak Ci się nie podoba, to znajdź państwo gdzie się nie płaci - spoiler - nie ma takiego.

10 godzin temu, konrad1f napisał:

ja pierdziele - co tu się odjaniepawla?! komusza mentalność + syndrom sztokholmski

no tak, znowu to samo - jak się kończą argumenty merytoryczne to sugerować że ktoś jest komuchem (albo zamiennie, faszystą) i nasza racja jest najsza! 

To że czegoś nie rozumiesz, albo źle zrozumiałeś to nie powód żeby od razu sugerować że ktoś ma ekstremalne poglądy polityczne... 

 

 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2024 o 08:05, Buber napisał:

??? Przecież motocykl w Europie to fanaberia i hobby w 100% więc i tak każdy ponosi tego koszty cały czas. Co za różnica czy będzie to parę złotych więcej czy mniej? Motocykl to luksusowa zabawka, i trzeba za to płacić. Tu nie Azja gdzie jednoślady użytkuje się praktycznie - i do tego są to jednoślady 125-250cm, bo każdy większy to... luksusowa zabawka przecież. W złym miejscu podnosisz kwestię kosztów 😉 

Motocykl to fanaberia i luksus? Z to mam płacić co roku podatek? To takie samo urządzenie jak każde inne. To że uwielbiam motocykle i mam trzy sztuki to nie powód, żeby uznać to za luksus. Koleżanka ma hobby takie, że gotuje. Robi pyszne i zarazem piękne żarcie. Opodatkować jej garnki chcesz? Hobby kosztuje, zgadzam się ale coroczny podatek to bzdura. Uznajmy, że wędkarstwo będzie fanaberią, bo żarcia w sklepach jest full. Zarejestruj każdą kupioną wędkę, książkę o rybkach i pobieraj co roku podatek od fanaberii.

Zobacz, mieszkam sam, pranie robię pewnie ze trzy razy w miesiącu. Chociaż tak nie uważam, ale suszarka do prania to będzie fanaberia, dla mnie. Opodatkujmy suszarki, 500 rocznie się należy. W domu gdzie jest czwórka dzieci i chociaż jeden senior to urządzenie jest zwyczajnym, użytkowym i potrzebnym przedmiotem.

Buber, grzecznie i bez złośliwości ale nie zgadzam się z Tobą. 🙂

ETZ 251 x2 1993-1996,XL600R 1996-1998,DR800 1998-2005,RF900R 2005-2007,FMX650 2007-2009,SV650S 2008-2010,SV1000N 2010-2015, XR600R 2011-2016, CMX250 2014-2015, MT-07 2015-2018, DR-Z400SM 2016-2019,CBR650F 2018-2022, CRF 250Rally 2019-2022, Tracer7 2022-..., DR650RSE 2023-..., Big-1 2024-...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Judas napisał:

Buber, grzecznie i bez złośliwości ale nie zgadzam się z Tobą. 🙂

No i masz pełne prawo. 😉 Ja tak myślę (że motocykle w naszym, europejskim wydaniu to luksus) bo widziałem jak jest gdzie indziej na świecie. Kiedyś tu na forum o tym pisałem. Jak tak na to spojrzeć to TYLKO w Europie i USA można posiadać motocykl większy niż powiedzmy 500cm bez dodatkowych opłat i podatków "od luksusu". No jakoś tak na świecie jest.. Ciekawe dlaczego? Moja wersja jest taka, że dla wielu krajów posiadanie takiego moto (pow 500cm) to fanaberia i przesada bo wszystkim dookoła wystarcza 125cm. Oczywiście mogę się mylić, to takie prywatne odczucie. Ale pojedź do Azji, to sam zobaczysz...

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i masz pełne prawo.  Ja tak myślę (że motocykle w naszym, europejskim wydaniu to luksus) bo widziałem jak jest gdzie indziej na świecie. Kiedyś tu na forum o tym pisałem. Jak tak na to spojrzeć to TYLKO w Europie i USA można posiadać motocykl większy niż powiedzmy 500cm bez dodatkowych opłat i podatków "od luksusu". No jakoś tak na świecie jest.. Ciekawe dlaczego? Moja wersja jest taka, że dla wielu krajów posiadanie takiego moto (pow 500cm) to fanaberia i przesada bo wszystkim dookoła wystarcza 125cm. Oczywiście mogę się mylić, to takie prywatne odczucie. Ale pojedź do Azji, to sam zobaczysz...

250-300 cm tez mozno popularne a 500 cm to juz max max


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak trochę żartobliwie teraz.

Znam chłopa, chyba 2,1m wzrostu, kolo potężny. Jeździ Valkirią, bo tylko tam się mieści i przy okazji "wygląda". Ogólnie to fajnie mu się jeździ na nakedzie 600 ccm małżonki tylko tam się lekko nie spasowuje z moto, więc męczy sie na Valkirii. Valkiria to nie luksus, to potrzeba. 😄

ETZ 251 x2 1993-1996,XL600R 1996-1998,DR800 1998-2005,RF900R 2005-2007,FMX650 2007-2009,SV650S 2008-2010,SV1000N 2010-2015, XR600R 2011-2016, CMX250 2014-2015, MT-07 2015-2018, DR-Z400SM 2016-2019,CBR650F 2018-2022, CRF 250Rally 2019-2022, Tracer7 2022-..., DR650RSE 2023-..., Big-1 2024-...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wdzisiejszych czasach motocykl to zarowno fanaberia jak i luxus ! Motocykl to czyste hobby ! 

Pali wiecej od auta, w zimie nikt o zdrowych zmyslach nie jezdzi, szkoda gadac !

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się dziwie, że Buber sam od siebie nie płaci 99% podatku od dochodu skoro to takie fajne

co to jest za argument, że coś gdzieś tam? jak ktoś leje starą to spoko -też możesz?

jak można podstawowe prawa nazywać benefitami? i znowu - skoro u np. u ruskich za złe słowo o władzy idzie się do pierdla to znaczy, że jako taka wolność słowa w pl to benefit? nie znasz znaczenia podstawowych słów. dla ciebie jak ktoś Ci ukradnie furę, rozwiesi na drzewie i oddadzą Ci ją po latach skasowaną i zgnitą to jest benefit?

sugestia o komuszej mentalności i syndromie sztokholmskim to nie jest brak argumentów a stwierdzenie faktu - o tym świadczą Twoje wypowiedzi. jak można się godzić na dawanie się okradać i jeszcze się z tego cieszyć. oprócz tego można dodać o coś o polactwie - czyli zacieszu z tego, że komuś innemu dojebią jeszcze bardziej

15 godzin temu, Buber napisał:

A państwu płacisz cały czas i w różnej formie, jak Ci się nie podoba, to znajdź państwo gdzie się nie płaci - spoiler - nie ma takiego.

 

jak dotąd w pl nie płaci się za samo posiadanie auta/moto podatku. i nie uważam żeby to było złe. jak chcesz płacić to wyprowadź się tam gdzie się płaci.

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...