Skocz do zawartości

Koniec rumakowania ! GSR


Rekomendowane odpowiedzi

a jak można inaczej interpretować Twoje wypowiedzi świadczące o akceptacji podwyższania podatków? cyt. "co za różnica? I tak płacisz i tak"

kisnę gdy czytam, że rządy (również UE) kierują się krzywą laffera. już dawno w podatkach nie chodzi o tylko budżet skarbu państwa? już od lat w UE widać, że chodzi o transfery - czyli zwykłą kradzież. chodzi o kolejne okazje aby kroić siano i przekazywać je swoim.

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, konrad1f napisał:

a jak można inaczej interpretować Twoje wypowiedzi świadczące o akceptacji podwyższania podatków? cyt. "co za różnica? I tak płacisz i tak"

Na pewno nie w ten sposób że się z tego cieszę czy to popieeram. Po prostu podatki są jak śmierć nieuniknione i ja się z tym pogodziłem, choć tego nie lubię. Szkoda że nie widzisz różnicy.

9 godzin temu, konrad1f napisał:

kisnę gdy czytam, że rządy (również UE) kierują się krzywą laffera. już dawno w podatkach nie chodzi o tylko budżet skarbu państwa? już od lat w UE widać, że chodzi o transfery - czyli zwykłą kradzież. chodzi o kolejne okazje aby kroić siano i przekazywać je swoim.

Poważnie się zastanów nad rozumieniem tekstu. Napisałem że rządy (nie pisałem o UE, tylko o wszystkich rządach) WIEDZĄ o krzywej Laffera. A gdzie ja tam napisałem że stosują tą wiedzę w praktyce? Znowu - założyłeś sobie coś, i jedziesz dalej, choć założenie jest z gruntu błędne. W ten sposób nikogo nie zrozumiesz. Jak nie jesteś pewien co przeczytałeś to zapytaj. Ja nie tak jak koledzy na forum, nie uchylam się od odpowiedzi na konkretnie zadane pytania. Śmiało, wal. 

20 godzin temu, Buber napisał:

A co do granicy, to tak, jest granica wysokości podatków, nazywa się krzywą Laffera i rządy ustanawiające podatki o tym wiedzą. 

Gdzie ja tu napisałem że "EU stosuje w swojej polityce krzywą Laffera"??? Oni wiedzą, bardzo dobrze wiedzą, ale robią to co im doraźna polityka każe.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...