Skocz do zawartości

Mocniejszy naked z silnikiem V2


Rekomendowane odpowiedzi

Wpadła mi w oko Aprilla Shiver i zacząłem zgłębiać temat. Jeżeli nadarzy się okazja to też pojadę na jazdę próbną. Jest jednak kilka cech przy porównaniu mojej SV z Schiverem (na papierze) które nie dają mi spokoju. Jeżeli znalazł by się ktoś kto jeździł najlepiej wszystkimi 3 motocyklami (SV650n w wersji około 2008r, Shiverem 750 i 900) i chciałby się wypowiedzieć to byłbym bardzo zainteresowany opinią:)

To co wnioskuję na podstawie informacji z internetu:

Schiver 750 vs 900. 750 ma zegary cyfrowo wskazówkowe, mniej elektronicznych bajerów (tryby jazdy itp) ABS był wyposazeniem dodatkowym 11Nm mniej i dostępne o 1000Obr/min wyżej. Poza tym pod wzgledem parametrów i konstrukcji motocykle bardzo zbliżone do siebie. Czy 900 z uwagi na większą pojemność ma przyjemniejszy pomruk?

SV650 vs Shivery. Sv lżejsze o ok 30kg słabsze o ponad 20KM i 14Nm, ma też gorsze hamulce i mniej sportowe zawieszenie oraz gorzej brzmi. Jak to jest możliwe przy tych liczbach, że wg. danych z internetu SV robi pierwszą setkę w 3,6 a Shiver w 3,9 sekundy? Czy zmiana Japonki na Włoszkę miała by sens biorąc pod uwagę jedynie możliwości motocykla oraz jego prowadzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jeśli V2 i takie fajne, to możesz wziąć pod uwagę Yamahę Bulldog 1100.

Minus taki, że kunia za dużo nie ma, ale momentu trochę ma (88 Nm).
 
 

Ale to jak Czopek chodzi …… nie ma porownania z SVką, Ja jeszcze bym popatrzył na Ducati np Monsterek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie...

No kurde...

Są przezajebiste motocykle łączące włoski stajl i jakość wyposażenia z genialnością japońskich silników.

Cagiva Raptor 650 jak i 1000. Silniki V2 Suzuki a rama i podwozie włoskie.

No i ładne są 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hikor napisał:

Panowie...

No kurde...

Są przezajebiste motocykle łączące włoski stajl i jakość wyposażenia z genialnością japońskich silników.

Cagiva Raptor 650 jak i 1000. Silniki V2 Suzuki a rama i podwozie włoskie.

No i ładne są 😁

Toz to juz chyba 20 lat ma !  🤣

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego...

od czasu do czasu wyciągam od koleżki Ducati 748 przerobiony na Streeta ( wysoka kierownica, obciachana deko przednia owiewka, by kierownica się mieściła- nie ja to robiłem, a własciciel), z silnikiem Ducati ST4S- czyli ok. 121 KM, i powiem, to.... jeździ 😉 no i ma porządne w pełni regulowane zawieszenie z przodu i z tyłu i porządne hamulce z fabrycznym stalowym oplotem a nie w gumofilcach jak większość japonii hahhahahaha... jest czym hamować 😉 a w sumie motocykl z 1999 roku czyli 24 lata  i na wtrysku hahahhahahahahahahha

 

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Jeszcze dwa bym dorzucił ale te nie nadają się dla każdego ze względu na dość agresywną charakterystykę wzrostu mocy.

Indian FTR1200

Moto Morini Corsaro 1200

Morini kupiłbym na pewno ale kocham swoje prawo jazdy 😁 tak łatwo je stracić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hikor napisał:

Moto Morini Corsaro 1200

Gdyby nie brak ABS'u to dawno stalo by ood domem !

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 18.07.2023 o 22:31, jannikiel napisał:

Heh, to serwisowanie rozrządu japońskich motocykli jest za darmo? Bo nie rozumiem... 🙂 żartuję, ale te serwisowanie desmo, to nie jest jakiś kosmos, kwestia tylko człowieka co porządnie ogarnia, a paski są tańsze w wymianie niż łańcuch rozrządu... Mam 5 sztuk motocykli na rozrządzie desmo i jakoś żyję ;-)... no fakt sam wszystko

Niestety dużo ludzi boi się Ducati bo coś tam słyszeli, bo znajomy znajomego ma itd itd. A prawda jest taka jak piszesz wyżej, a ceny częsci też łatwo można sprawdzić. Z drugiej strony fajnie bo mniej ludzi kupuje, więc jest się bardziej oryginalnym. Ja po kilku japoniach kupiłem Monstera 821 i nie żałuje, bo żaden wczesniej nie dawał takiej frajdy i emocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie takie proste bo taki jeden stał na lepienie w warsztacie u Kiwiego ze dwa lata i chyba tam żywota dokonał ?

Ha ha no ciekawe info masz, sprawdzone jak info na Interii czy w Fakcie czy w TVN 24 ha ha ha


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...