Skocz do zawartości

może i nie jeździ ale motocykl -husqvarna te510 88


michoa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie gaznik wymaga dokladnego czyszczenia w myjce ultradzwiekowej. Kiedys mialem taki przypadek w Suzuki ze jeden z zaworkow iglicowych blokowal sie w swoim prowadzeniu i i raz nie zamykal a raz nie otwieral dopuki nie stuknalem trzonkiem mlotka w caly zespol gaznikow i objawy byly podobne - po kapieli w myjce jak reka odjal. Nie mowiac o tym ze stary i zaniedbany gaznik bedzie mial przypchane kanaliki ukladu wolnych, nie tylko dysze co spowoduje wolniejszy przeplyw mieszanki i inne dziwne objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po myjce ultradzwiękowej 3 motocykle od Mittela już miałem do czyszczenia gaźników... niestety stare sztrucle, trzeba ostrzej potraktować...składniki naszego ekopaliwa, tak wchodzą w reakcję ze ściankami dysz, że myjka nie pomaga... tylko mechaniczna brutalna ingerencja...

UWAGA:

Trzeba tylko pamiętać, włoski/ druciki do czyszczenia naprawdę są cienkie... Te używane przeze mnie to jest cieńszy niż najcieńszy z oryginalnego zestawu do czyszczenia z Larssona!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no będziemy walczyć , narazie chwilowo odstawiłem bo jestem zasypany tymi swoimi projektami ( ja mam z 4 samochody , 4 buggy , 2 quady z 5 motocykli pewnie wszystkiego razem mam z 30 gratów 😄 )  i robię co pilniejsze a i tak jestem już stary i nie chce mi się w +5 jeździć za bardzo ( za zimno )  tyle co z psem nad rzekę albo rejony sendą i spowrotem ( teraz z kiblem 125 4t walczę generalka )  więc chwilowo poczeka , może się jakiejś małej ultradźwiękowej dorobię 😄

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

truck jest potrzebny do wożenia quada a quad narazie stoi bez aku więc nie ma pośpiechu 😄

truckztrx.jpg

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Piasek80 napisał:

...  mam z 4 samochody , 4 buggy , 2 quady z 5 motocykli pewnie wszystkiego razem mam z 30 gratów   

W razie jakbyś tojtnął wspomnij o mnie w testamencie jak będziesz to przepisywał. Mam halę i 3 blaszane garaże, oraz busa aby to wszystko zwieźć - pokocham jak swoje 😉

Przypomnialo mi sie z czasow jak hajtniety nie bylem. 

Pojechalismy zmoim zleceniodawca w przerwie obiadowej do Chinczyka na obiad. Gdy wychodzilismy przed restauracja zaczepil faaaaaaaaaaaaaajna laske. Zaczal ja bajerowac ze mozg sie lasowal. A ze do przystojnych nie nalezal ( ja wtedy szczuplutki z figura bikini ) wiec laska bardziej mna zainteresowana. A ten daelj nawija, ile to aut nie ma i jakich.

 

W krotkiej pauzie laska pyta mnie;

- a ty ile masz aut ?

Mowie 

- tylko dwa, ale moje obydwa jezdza  !  

Mina zleceniodawcy ilaski bezcenna, wieczorem pojechalem na randke, a zleceniodawce jeszcze na druugi dzien krew zalewala !  he, he

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ks-rider napisał:

Przypomnialo mi sie z czasow jak hajtniety nie bylem. 

Pojechalismy zmoim zleceniodawca w przerwie obiadowej do Chinczyka na obiad. Gdy wychodzilismy przed restauracja zaczepil faaaaaaaaaaaaaajna laske. Zaczal ja bajerowac ze mozg sie lasowal. A ze do przystojnych nie nalezal ( ja wtedy szczuplutki z figura bikini ) wiec laska bardziej mna zainteresowana. A ten daelj nawija, ile to aut nie ma i jakich.

 

W krotkiej pauzie laska pyta mnie;

- a ty ile masz aut ?

Mowie 

- tylko dwa, ale moje obydwa jezdza  !  

Mina zleceniodawcy ilaski bezcenna, wieczorem pojechalem na randke, a zleceniodawce jeszcze na druugi dzien krew zalewala !  he, he

.

Jak Misiek pisał o tych 30 autach, to sobie pomyślałem, ciekawe czy Ks opowie swoją historię o wypadzie do knajpy ze swoim pracodawcą 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, IZO napisał:

Jak Misiek pisał o tych 30 autach, to sobie pomyślałem, ciekawe czy Ks opowie swoją historię o wypadzie do knajpy ze swoim pracodawcą 🤣

Wiesz jakie to musi być ciężkie brzemię być we wszystkim najlepszym? 🙂

  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, IZO napisał:

Jak Misiek pisał o tych 30 autach, to sobie pomyślałem, ciekawe czy Ks opowie swoją historię o wypadzie do knajpy ze swoim pracodawcą 🤣

Nie pracodawca a zleceniodawca, mala roznica mniej wiecej jak posiadanie 30 zlomow z ktorych dwa sa na chodzie 🤣

 

🙂

4 minuty temu, qba napisał:

Wiesz jakie to musi być ciężkie brzemię być we wszystkim najlepszym? 🙂

 

Posmaruj sobie, choc i tak nie przejdzie !  He, he ! 

MASC-NA-BOL-DUPY-Cudowny-lek-na-problemy-ludzi.jpg

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam kiedyś jeździliśmy do Belgii po auta to w okolicy Sint-Niklaas był komis motocykli. Na działce wielkości może 5 arów stało tego setki. Praktycznie same starocie, klasyki, twiny, nakedy, trochę sportów, no klasyka lat 70tych i 80tych. Naupychane tak że niemożliwe było przejść miedzy nimi. Pod chmurką - a tam zima to od piźniernika do kwietnia pogoda taka jak u nas dzisiaj i zawsze ten sam ból dupy że następnym razem trzeba coś większego kupić żeby się moto zmieściło albo z hakiem i przyczepkę a najlepiej busa. No i zawsze brało się jakiegoś osranego Golfa III albo paszteta B3 koniecznie w kombi bo o to się zabijali w Polsce, pod domem kolejka sąsiadów a na giełdach wieszali się na klamkach jeszcze przed wjazdem. A trzeba było wziąć z roboty Trucka jakich wówczas mieliśmy na firmie dwa, pojechać i załadować ze 3 takie moto.

Komis prowadziła babka, stara klempa, wyglądała na alkoholiczkę, i jarała szlugi jeden za drugim. Kiedy padało, (w tym kraju codziennie) nie otwierała do 12-tej, 13-tej bo jej się nie chciało. A handel odbywał się na zasadzie "od tego do tamtego czyli 10, daję 1tys euro. Ona rzucała 2500 i gdzieś w połowie był dil.

Ech, piękne to były czasy kiedy w weekend zarabiało się 400 euro na czysto tylko za kurs do Belgii czy innej Holandii i z powrotem. Nie było transportu najemnego na taką skalę jak dzisiaj, nie było czasu bo to sobota a do domu 1400km jeszcze, nie było jak. Dzisiaj, odpalasz giełdę transportu w telefonie, łapiesz pierwszą lepszą firanę, platformę, cokolwiek byle nie beczka, na kurs powrotny i ładujesz ile wlezie motorami. Tylko że ... nie ma już motorów w takich cenach, nie ma TAKICH motorów i nie ma takich handlarzy. Wtedy chodziło o obrót, oni czasem grosze zarabiali na tych autach, bylebyś tylko wziął dwa, trzy, cztery, ilu was tam jest, do 2 golfów III i jednego Vento Peugeot 205 gratis. Ale zabieraj z placu dzisiaj. Teraz. Każda opona inna, klocków hamulcowych zero, zapasu brak, lewarka też. Wycieraczki ledwo po tej szybie lezą i tak nic nie zbierając a lało kuźwa od Antwerpii aż do Pniew.

  • Haha :) 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo kiedyś były czasy, teraz tonie ma czasów...

ale nie zawsze... pamiętam jak miałem Junaka i chciałem dołozyc do niego kosz ( wtedy jeszcze się dało...), śp. Szwager, powiedział mi, że w Kolnie naprzeciwko placu dawnego rynku komercyjnego, jest taka kamienica, co tył ma do rynku, a z tyłu jak zwykle podwórko i komórki, czy chlewiki, i tam, jest gołębiarz ma kosz do motoru, może się z nim dogadasz.. Pojechałem maluchem ( takie były czasy, zaglądam, przez drewnianą rozwalającą się bramę , rzeczywiście na środku stoi kosz, i jeszcze ma uchwyty junakowskie, ale kosz to był Duna- pamiętam tą atrapę wlotu odrzutowca z przodu, łazi jakiś gośc, więc wolam dzień dobry, odpowiedział niechętnie, a ja zagaduję o ten kosz, po długim namysle  mnie wpuścił, ja go obejrzałem, no do remontu jeszcze ię nadaje, ale pod spodem juzmałe krzaki rosly..., rozejrzałem się, a jeszcze w otwartej komóce widzę części do Junaka, a nawek taka mała sterta obok komórki i tak cylindry i głowica też Junaka, zagadałem, sie okazało, rzeczywiście, był Junak ale jego niezyjącego ojca, on słabo jeździł i nie był motocyklistą, po śmierci ojca sprzedał Junaka ale jakies części zostały, paaaanie ja nie wiem, nie znam się,  to ojciec to zostawił, więc zagaduję o ten kosz, a on... paanie syn ma Jawę, może on będzie chciał, no więc pytam a jeździ tą Jawą, no nie bo 2 lata temu się zepsuła, no to ja dalej, panie, ale ten kosz do Jawy nie pasuje, ma inne uchwyty, może by pan mnie sprzedał, ja  nie chcę brać za darmo, tylko zapłacić, kasę ( szekle)...a on dalej paaanie, nieee, może syn złozy motor i kosz sobie wezmie... w koncu odpuściłem..ale zapytałem, czy za pół roku mogę się pojawić, może zmieni zdanie.... Paaanie a próbuj..pan...

Minęło trochę więcej niż pół roku, brama zamknięta łańcuchem, kosz stoi, ale niestety, już krzaczorki przez podłoge się przebily, bud po gołębiach nie ma, posprzątane.... no nic nie trafiłem, może innym razem, minął chyba kolejny rok, albo dwa, bo zapomniałem o temacie, no i Junaka sprzedałem, ale jadąc na wieś, myślę a zajrzę tam, zobaczę stoi to jeszcze czy nie.... podjechałem w to miejsce, ale cholera, nie mogę znaleźć, kurde, gdzie to było... bramy nie ma, ogrodzenia nie ma, komórek/chlewików nie ma jest tylko wystrzyżony ładnie trawnik, myslę se tu, czy nie tu... stoję i stoję, ktoś wyszedł z kamienicy i patrzy, a ja zagaduję i pytam, o własciciela, tego kosza... Paaanie on zmarł chyba 1,5 roku temu, a jego syn wszystko załadował na ciężarówkę i wywiózł na złom, wiem, bo sam pomagałem i pracuję tam na tym złomie, a jeszcze jakąś Jawę też zabralim na złom, mówił , że to jego, się zepsuła a nikt nie umiał naprawić ....... Ot... taka smutna historia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, qba napisał:

Wiesz jakie to musi być ciężkie brzemię być we wszystkim najlepszym? 🙂

ja to go ignoruje tak jak masę pajaców przez których to forum leży i wstać nie może i tak jest najzdrowiej , wiem po sobie jak troluje ludzi -trol się cieszy jak go karmisz , jak nie reagujesz wybucha frustracją 😄

20 godzin temu, Piasek80 napisał:

Najazdy sztos 🙂

najważniejsze że kosztowały 0 zł dostałem je do pocięcia na opał 😄 miałem robić porządne stalowe ale służą 2 lata już nawet je pomalowałem żeby tak nie gniły , a sytuacja z kasą jest trudna więc 😄

 

15 godzin temu, jannikiel napisał:

fajnie zrobili takiego Poldka z gazem.

ja ogólnie nie chciałem gnojuwy ( to jest wolnossąca cytryna  ) bo eldorado opałowe się skończyło ( drogi i nie idzie kupić ) i dieslem jak nie kombinujesz z paliwem to przejechanie 100km jest bardzo drogie , chciałem ohv z gazem , ale on kosztował 1000 zł więc to jakby ładna chciała ci dać za darmo 😄 ale wolałbym gaz z paliwem na legalu taniej i mam bardzo duźo części i nie ma z nimi problemu z zakupem , tutaj dramat , skrzynia która ledwo działa 500zł , rozrusznik przerabiałem z c15 bo tego co był montowany ori nie idzie kupić ani nowego ani używki i ogóle z wieloma gratami jest mega problem......

 

12 godzin temu, Piasek80 napisał:

no klasyka lat 70tych i 80tych

nie no ja to ogólnie chciałem crf 450 stwierdziłem że po latach softów czas na prawdziwą dominę której liże szpilki z związanymi rękoma a ona mnie za to leje pejczem w goła dupę , ale nie mam kasy , ta husa kosztowała mniej niż dzisiaj kosztuje simson bez papierów i chyba nawet nocy z dziwką się w tych czasach za tą kasę nie weźmie 😄 w sumie on jak będzie ciut służyć to lata jak crf jest może z 10kg cięższa , tylko tyle że nie perspektywiczna coś padnie to albo gruba rzeźba i koszty albo silnik od hujhenga ...... po prostu mam same beznadziejnie pierdy a nie motocykle i ciągnie wilka do lasu 😄

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...