Skocz do zawartości

HYPERCHARGER FOR VSTAR 1100 czy ktoś wiec coś więcej??


_KEITH_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze raz Hyper nie podnosi mocy a jeżeli już to naprawdę minimalnie tylko poprawia radykalnie charakterystykę lub jak kto woli dynamikę silnika prawie to samo odnosi się do wydechu poprawia efekt dzwiękowy.

Nasz miły kolega kupił części pod konkretny model i Twoje rozterki dotyczące wielkości filtra są bezpodstawne.

W Stanach możesz kupić turbo lub NOS podwajający moc silnika, tylko po co tyle kucy dla chopera?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To to zrozumiałem. Ale nie byłem pewien (i nadal nie jestem) jak to wpłynie na charakterystyke silnika. Nigdy takiego urządzenia nie montowałem w żadnym motocyklu i prawde mówiąc nie widziałem nawet wykresu z hamowni przed i po. Inna sprawa, że ja bym tego nie zakładał. Kupuił bym jakś klasyczny duży filtr K&N i efekt myslę, że był by lepszy.

 

Ja rozumowałem w ten sposób: duży otwarty filtr powietrza (bez airboxu) plus dobry wydech plus zestrojenie gaźniku/ów daje bardzo dobre efekty w chopperach. W VS 1400 przyrost momentu obrotowego potrafi sięgnąć 20%. Podobie w H-D.To jest już jakiś wynik. A że Wild Star czy Drag Star dużo się nie róznią to tez powinny wykazać jakiś przyrost KM i Nm. Zastanawiałem się czy Hypercharger da podobny rezultat bo w końcu ma byc to coś porównywalnego (a w zamyśle konstruktorów lepszego) do odkrytego filtra(stożka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz :

Cała zabawa polega na zwiększeniu dynamiki od samego dołu żeby się smok nie zadławił jak mu nagle odkręcisz to ma natychmiast dostać kopa a moc końcowa jest sprawą drugorzędną.

Sytuacja trochę podobna do Vmaxa może dużo ale poco ?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamika się zwiekszy bo motocykl bedzie dysponował wiekszą moca przy tych samych obrotach. Np: przy 2500 RPM bedzie nie 80 Nm a 90 Nm. Poza tym silnik bedzie dostawał odpowiednią ilość powietrza (i dobrze dobraną do tego ilośc paliwa - nowe dysze itp) więc "chęniej" się będzie wkręcał na obroty (bo większośc chopper/crusiserów jest fabrycznie ustawiona na ubogą mieszankę). Zgadza się że to czy długoskokowy silnik V2 o pojemności półtora litra czy wiecej ma maksymalną moc 60 KM czy 70 KM nie jest sprawą najistotniejszą bo i tak praktycznie się z tego nie korzysta.

 

Mi cały cza schodzi o to, że jeśli taki Hypercharger działa poprawnie (tzn daje więcej powietrza niż oryginalny filtr) to po zestrojeniu wszystkiego razem efekt bedzie odczuwalny (i to pewnie wyraźnie). Poszperam w necie i spróbuję znaleźć jakieś konkretne dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompek, napewno efekt będzie ale należy zapomnieć w tym miejscu o jakimkolwiek dynamicznym doładowaniu tego hypek nam nie zapewni choćby złoty był. Moto napewno będzie się chętniej wkręcało na obroty (oddech pełną piersią). Choć wydaje mi się, że efekt (pomijająć doznania estetyczne) będzie taki sam jak przy założeniu stożków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie,

sam znalazłem na necie ofertę ze stanów kupna Hyper'a za jakies 210 dolarów plus jakbym chciał filtr K&N i to razem wyniesie jakies 260 czyli taka sama cena jak zapłacił Kusz. Mój kolega, który jest w USA aktualnie chce już ode mnie, tak napisał w mailu-" w Polsce cena będzie wynosiła 320 $"

Czy ku..a na kumplach trzeba się a może powinno zarabiać ??

Jak na razie jestem cwany i mam inne dojście więc nie zapłace 320 $

Ale Hyper'a na wiosnę na Dragu będę miał na 100% i nie ma batów !! ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam,

ja gdzies uslyszalem ze hypercharger wplywa pozytywnie na dzwiek silnika, fajniejszy ryk sie wydobywa.

Prawda to czy jakis farmazon?

 

Jak będziesz miał ciche łumiki to ryk ewentualnie usłyszysz jak komuś na stopę najedziesz. Hypercharger sam w sobie hałasuje - klapki machają non stop podczas pracy silnika. Jest mozliwe że silnik równiej pracuje ponieważ lepiej dawkowana jest mieszanka paliwa i powietrza co przekłada sie na wydech ale głos głownie zależy od rur wydechowych.

Pozdrawiam.

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...