Skocz do zawartości

Moto GP 2022


ks-rider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Tak, przykład Kubicy jest świetny. Jestem wielkim fanem F1, oglądam od czasów Senny, Prosta, Piqueta, Villnueva etc, ale nigdy nie było takich emocji jak wtedy, gdy startował Robert. Wspaniałe czasy. Taddy to też guru, ale umówmy się, że hard enduro to nie jest ani motogp, ani f1, ani nawet motocross jeżeli chodzi o rozpoznawalność, popularność itd. No szkoda, że jesteśmy tacy do tyłu z całym tym motosportem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Domi, ale wśród dzisiejszej młodzieży motocykle nie są zbyt popularne, szybciej srajfon czy bryka...szkoda, nawet te zwane przez nas Giżyckie Młode Dziki, posprzedawały swe KTM Duke 200, czy Yamahy YZF 125 stuningowane i bujają się teraz autami.... o co kaman?

Czyżby, motocyklista był, gatunkiem wymierającym ?

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przykład Kubicy jest świetny. Jestem wielkim fanem F1, oglądam od czasów Senny, Prosta, Piqueta, Villnueva etc, ale nigdy nie było takich emocji jak wtedy, gdy startował Robert. Wspaniałe czasy. Taddy to też guru, ale umówmy się, że hard enduro to nie jest ani motogp, ani f1, ani nawet motocross jeżeli chodzi o rozpoznawalność, popularność itd. No szkoda, że jesteśmy tacy do tyłu z całym tym motosportem.  
Też od zawsze, kibicuje Kubicy. Natomiast w temacie. Moim zdaniem, winna jest polityka wychowania a co za tum idzie, brak tradycji. Spójrzcie na naszych sąsiadów, Czechów i Słowaków. Tory kartingowe. Place do ćwiczeń tak na moto jak i samochodem. Kult od najmłodszych lat, swojej motoryzacji, skoda, jawa, itd. Organizacje różnych lokalnych wyścigów, zawodów dla najmłodszych bez fury kasy. Mam w rodzinie młodego kartingowca. Osiąga już sukcesy na arenie międzynarodowej. Jednak kosztuje to masę pieniędzy i wyrzeczen. Pomimo bogatych ale naprawdę bogatych rodziców, dziadków, bez sponsorów nie dali by rady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas... tylko widzieć jak jedyny tor Poznań ulegnie likwidacji...bo ludziom hałas przeszkadza ( a samoloty już nie ? )...

Ostatnio w Giżycku zlikwidowano tor MX, gdzie chłopakom pomagało się , przy sprzątaniu, sędziowaniu czy ogólnie ect....były zawody, był fan i to ogromny, zawodnicy i kibice,....Oczywiście na początku była "społeczna debata" i glosowanie, dziwne, że nie wzięto pod uwagę glosowania elektronicznego ( również w tej formie było dostępne) - kilka tys ludzi głosowało za torem, a 700  ( slownie siedemset) w formie papierowej przeciw...Sprawa jest niby rozwojowa, ale zamiotą wsio pod dywan...

Mają tam niby zrobić, ścieżki dla pieszych i rowerowe...jak znam życie, za 1-2 lata z racji, tego, że będzie to miejsce spotkań dziwnych ludzi nadużywających alkoholu i innych używek ( jak to ma miejsce w paru innych miejscach), znowu, będzie "społeczna debata" i wniosek, że najlepsze wyjście - to sprzedaż terenu pod deweloperkę - kto był na torze to wie, że to fajna miejscówa i wszyscy znani deweloperzy sztuk 1 ( wiadomo kto) będą się bić....

Przykre to...

A  to, że akurat w takich miejscach, rządzą ludzie związani z lewą frakcją ( i mający lewe poglądy) sceny politycznej, to chyba czysty przypadek...czy się mylę...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas... tylko widzieć jak jedyny tor Poznań ulegnie likwidacji...bo ludziom hałas przeszkadza ( a samoloty już nie ? )...
Ostatnio w Giżycku zlikwidowano tor MX, gdzie chłopakom pomagało się , przy sprzątaniu, sędziowaniu czy ogólnie ect....były zawody, był fan i to ogromny, zawodnicy i kibice,....Oczywiście na początku była "społeczna debata" i glosowanie, dziwne, że nie wzięto pod uwagę glosowania elektronicznego ( również w tej formie było dostępne) - kilka tys ludzi głosowało za torem, a 700  ( slownie siedemset) w formie papierowej przeciw...Sprawa jest niby rozwojowa, ale zamiotą wsio pod dywan...
Mają tam niby zrobić, ścieżki dla pieszych i rowerowe...jak znam życie, za 1-2 lata z racji, tego, że będzie to miejsce spotkań dziwnych ludzi nadużywających alkoholu i innych używek ( jak to ma miejsce w paru innych miejscach), znowu, będzie "społeczna debata" i wniosek, że najlepsze wyjście - to sprzedaż terenu pod deweloperkę - kto był na torze to wie, że to fajna miejscówa i wszyscy znani deweloperzy sztuk 1 ( wiadomo kto) będą się bić....
Przykre to...
A  to, że akurat w takich miejscach, rządzą ludzie związani z lewą frakcją ( i mający lewe poglądy) sceny politycznej, to chyba czysty przypadek...czy się mylę...???
Teraz to dojebałeś do pieca z tą lewą frakcja. Akurat jest dokładnie odwrotnie. To prawa frakcja, przez swoje powiązania i kumotetstwo robi w deweloperce co chce. Nie chcę tu już w to mieszać kościoła ale też mają w tym temacie wiele za uszami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, a kto rządzi w Poznaniu i Gizycku.... napewno nie prawica..Nie wiem, o kim piszesz, jeśli chodzi o prawą frakcję... bo jesli masz na myśli rządzącą partie, to jesteś w tak głębokim błędzie, aż nie chce mi się komentować...ale sporo ludzi się na to nabiera...

Dodam, żeby nie było, nie ma w postPRL partii prawicowej...

Zresztą to nie na temat.

 

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, jannikiel napisał:

Hehehe, a kto rządzi w Poznaniu i Gizycku.... napewno nie prawica..Nie wiem, o kim piszesz, jeśli chodzi o prawą frakcję... bo jesli masz na myśli rządzącą partie, to jesteś w tak głębokim błędzie, aż nie chce mi się komentować...ale sporo ludzi się na to nabiera...

Dodam, żeby nie było, nie ma w postPRL partii prawicowej...

Zresztą to nie na temat.

 

Faktycznie, szkoda czasu i nie miejsce na ten temat. Podziwiam jednak za wytrwałość. Rozwinąłeś przez kilka dni temat, tylko po to, żeby zamanifestować swoje przekonania partyjne. Podobny sposób, przyjęli obecnie spamowcy. Najpierw niewinnie o dupie maryny apotem bach linkiem🤣 Szacun👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jannikiel napisał:

Problem jest poważny, bo nie ma torów, a te co są, likwiduje się, a to nie dupa maryni...

to nie do końca tak

o tor poznań nie musisz się martwić - dopóki to kura znosząca złote jaja to tego nie zaorają

prawdę mówiąc z tego co wiem to z powstałych w prl-u torów kartingowych zamknięto np. lublin, od jakiegoś czasu niedostępny (albo trudno dostęny) jest mały tor w szczecinie, w gostyniu też trudniej pojeździć niż parę lat temu ale powstało w "czasach nowożytnych" sporo nowych obiektów np. na odtj-otach np.: pszczółki, łódź, lublin, powstał duży tor silesia, mniejsze - białystok, krzywa (bolesławiec), pod samą warszawą modlin i słomczyn. z tych peerelowskich to radomia nie zaorali, stary kisielin ma się całkiem dobrze pod prywatnym nadzorem, bydgoszcz działa, koszalin również. nie wiem co się dzieje w biłgoraju i co z małym torem w suwałkach

aaa byłbym zapomniał - z pionkami jakoś dalej nie wiadomo 😄

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...