Skocz do zawartości

Moto GP 2022


ks-rider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, jannikiel napisał:

Tajlandia już się rozpoczęła, możemy znów stresować się do woli hahhahahahah  :-)... no zdaje się, że M.M wraca do gry...

 

Ja go ni lubie !  🤣

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1 dziesiątce zakwalifikowało się 7 Ducatów, no i co tam robi Bezecchi ? ... Aż szkoda, że nie oglądałem....

Jutro będzie cieeeekawieeee....

Moto3 - D. Foggia nie dał sobie odebrać zwycięstwa, walka o 2 miejsce między R. Rossi a A. Sasaki trwała do ostatniego zakrętu, gdzie Rossi zaatakował nieskutecznie Sasakiego, bo po ataku wyjechał za szeroko, Aimu to wykorzystał i dojechał na 2 miejscu, trzeci wspomniany Ricardo Rossi... Lider klasyfikacji po problemach z utrzymaniem się w 2 grupie, dojechał na 5 miejscu, cała grup miała ok. 7 sekund straty... S. Garcia po starcie, miał pecha, bo jechał w tłumie, gdzie Adrian Fernandez uderzył w tylne koło poprzedzającego go zawodnika wysadziło go z siodła i zabrał przy okazji z toru Garcię, Garcia wrócił na tor daleko za całą grupą, w końcu musiał się wycofać...

Moto2 - zaczęło lać i jest niemałe zamieszanie na polach startowych- zmiana opon na deszczówki i skrócony wyścig...Czekamy zaraz jadą...

 

Chantra out, Cameron Baubier out.... dzieje się..

No i koniec, wyścig przerwany zaliczona tylko połowa punktów

1- Arbolino

2- Salac

3- Canet

 

MotoGp -

1.Oliveira

2.Thriller-Miller

3. Bagnaia

4. Zarco ( ale chyba dostał informację o fabric orders 😉 )

5.Marquez

Quartararo nie miał tempa, brak koncentracji spowodował, że znalazł się poza punktacją wyścigu...

Przecco sytuacja robi się bardzo ciekawa, bo w klasyfikacji generalnej ma już tylko 2 pkt. przewagi nad Bagnaią...

Szkoda mi tylko Bezecchiego- bo dostał karę 1 miejsce do tyłu, pewnie to rozbiło mu psychę/rytm i skończył ostatecznie poza punktacją...

Ciekawy wyścig... znowu palce poogryzane 🙂

 

 

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No, idzieta już spać... bo po północy pierwsze koty za ploty 😉

Ja muszę jednak sie wyspać, bo Ducati Paso Limited jutro zacznę składac po 4 latach,... 😉 jak robiłem mu serwis i go porozbierałem, ale paski wymienię na kolejne nowe hehehhehe, nie byly drogie, więc nie ma co dziadowac..

No i po 2 sesjach treningowych juz cokolwiek wiadomo... Quartararo wysoko, Bagnaia z problemami, Thriller narazie poza pierwszą 10-tką, za to Bezecchi, i Zarco drugie i pierwsze miejsce...

Moto3 :A. Sasaki, T. Suzuki, D. Moreira, odrabiający pkt. Foggia dopiero 6-ty...

Moto2... narazie oglądam...

 

Moto2:

J. Dixon

F. Aldeguer

A. Lopez..

Na ostatnim kółku wywrócił się S. Chantra, i ciężko, mu było się pozbierać z pułapki żwirowej... mam nadzieję, że wystrartuje do następnej sesji...

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto3 Q2:

Sasaki, Garcia, Ortola, Guevara dopiero 7...

Do sesji Q2 MotoGp zakwalifikował się Zarco i Rins...zaraz

MotoGp Q2...

Pierwszy był Martinator - pobił rekord toru, jeszcze z 2014 roku J. Lorenzo na oponach Bridgestone, drugi M. Marqez- który w pierwszej części obronił się po zaliczeniu uślizgu przodu na prawym zakręcie. Marqezowi pomógł w wyholowaniu się na 2-gie zdobywca 3 miejsca Pecco Bagnaia... Fabio Q niezadowolony ze zdobycia 5 miejsca, przed nim, A. Espargaro na Aprilii...

 

Moto2

Q2

Aldeger- redkord toru

Fernandez

Lopez

 

drugi w klasyfikacji generalnej A.Ogura dopiero 11, sesja została przerwana przez spacerujące gęsi australijskie

 

 

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izan Guevara Mistrzem Świata kategorii Moto3, w pięknym stylu wygrywając na "wyspie Filipa" w Australii, drugi agresywnie jeżdżący ( nawet dostał ostrzeżenie od dyrekcji wyścigowej) D. Oncu, trzeci S. Garcia, a czwarty dobrze wyglądający podczas kwalifikacji A. Sasaki. Cała ta grupa oderwała się od reszty na ok 5 sekund...D. Foggia daleko, nie dał rady dociągnąć do od początku uciekającej grupy, wdając na dodatek się w walkę ze słabszymi kierowcami...Czekamy na kolejną klasę 🙂

Moto2 ....w pięknym stylu zwycięża Alonso Lopez, uciekł na 2  sekundy i zaliczył karę dłuższego okrążenia, wracając z 1 sekundową przewagą, potem dodał jeszcze ok. 2 sekund w całym wyścigu, drugi Pedro Acosta, 3 - Jake Dixon... A. Fernandez jadąc komfortowo za P. Acostą, zaliczył dziwny uślizg koła i pożegnał się z torem i stracił pozycję lidera w klasyfikacji ogólnej na rzecz kończącego na 11 pozycji w wyścigu- A.Ogury...

Teraz czekamy na jeszcze większe emocje....

MotoGp

Nieoczekiwanie, Fabio Quartararo, popełnił błąd, potem wybity z rytmu, znalazł się daleko, i próbując dogonić resztę stawki, wywrócił się i to dla niego był koniec wyścigu...

Miller zabrany z toru przez A. Marqeza, który odbił się od Bezzecchiego i uderzył w tył Ducati 43..

Koncertowo wyścig pojechał A. Rins na Suzuki, który przebił się do początku stawki i wygrał ostatecznie wyścig, świetnie M.Marquez, po kontuzji zaczyna widać "starego Marca", zajął 2 miejsce, 3 - był Pecco 63, który pod koniec prowadził wyścig, ale nie utrzymał zakrętów ( prawdopodobnie opony), który miał problemy z włączeniem sytemu startowego... Martinator, który prowadził początek wyścigu, wybity z rytmu przez wyprzedzających go zawodników, ukończył wyścig na 7 miejscu...

w ogóle było dużo wyprzedzania, trochę upadków , a o tempie wyścigu niech świadczy to, że 7 Martiantor, miał 0,88 sek. straty do zwycięzcy Rinsa....

Zmiana klasyfikacji generalnej:

1. Pecco

2. Fabio

ano zobaczymy co dalej 🙂

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny wyścig, aż się spociłem 😀  już myślałem, że cała akademia vr46 będzie na podium, ale się nie udało. Ducati ma co robić na przyszły rok, musi poprawić płynność w zakrętach. Sezon trwa, mistrza jeszcze nie ma. Za tydzień kolejne emocje. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sepang, śmepang, raz nie pada, raz pada, albo w zasadzie leje...

Treningi pokazały jednak, że na przesychającym torze , z dużą ilością górą będą slicki, jutro 3 trening....i Q1 i Q2

I w zasadzie o wszystkich klasach nie da się nic konkretnego powiedzieć, bo to taka karuzela, że przy odrobinie szczęścia, każdy może wygrać...może poczekamy do wyścigów...Krótko, faworyci w górze, o ile pogoda nie pokrzyżuje planów, bo w pierwszym treningu uzyskano lepsze czasy niż w 2, i np. Bagnaia, byłby poza 1 dziesiątką, czyli istnieje teoretyczne prawdopodobieństwo, że może zaliczyć Q1....

No i Ducati Team Lenovo nie weszło bezposrednio do Q2....ale i tak najwazniejsze rozstrzygnięcie będzie podczas wyścigu....

Moto 3 pierwsze miejsca na polach startowych: Foggia, Guevara, Garcia...

czekamy na Moto 2 Q2

Moto2 Q2:

Ogura, Arbolino, Canet

 

MotoGp

Q2, Bagnaia 9, jechał po rekord, ale hamulec nie utrzymał i pojechał w tataraki, jego konkurent Quartararo dopiero 12, bez tempa...

Rewelacyjnie i nie dając szans konkurencji pojechał Martinator, dwa razy bijąc rekordtoru, drugi Bestia, trzeci Marqez...

 

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu nie włączyli internetowego polsatu, relacji...ehhhh

Moto 3  ale się tam zadziało, Guevarę widziałem poza 10 tką - przy 16 okrążeniu, a teraz 1 miejsce....no i zapeszyłem, znowu spadł na 10 z 4sekundową stratą, a teraz go nie widzęjest poza 10 tka..

 

Taką ciekawostkę zauważyłem, jak szukałem w liście kanałów polsat sport extra, to zdjęcie odnoszące się do relacji MotoGp Moto3  jest uwaga z SBK i to chyba z roku 1998 albo 1999 bo widzę Foggego z przodu z nr 1 i z tyłu z 11 Corser na Ducatach heheheheh

 

Moto3 

McPhee, Sasaki, Garcia....

Moto 2

Arbolino

Lopez

Dixon

nie wiem co się stało z A.Ogura chyba się wywalił na ostatnim kółku...trza obejrzeć powtórkę..

Ogura nie wytrzymał ciśnienia, chciał koniecznie wygrać, a gdyby dojechał 2 to i tak miałby niezłąprzewagę nag Fernandezem w klasyfikacji... ehhh

MotoGp:

Bagnaia

Bestia

Quartararo

Pecco pojechał rewelacyjnie z 9 miejsca wskoczył od razu na 2 za J Martina, niestety Martin dążąc chyba do bicia rekordów rozbił swoje Ducati i skończył jazdę, i Pecco nagle jedzie na 1 miejscu, ale z tyłu miał Bestię a ten się nie patyczkował i wyprzedził Bagnaię, ale potem Pecco się odgryzł i dojechał dowożąc 25 punktów ( 23 pkt- przewagi w klasyfikacji generalnej nad Fabio)...

Tytuł rozstrzygnie się w Walencji, wystarczy, że Pecco dowiezie do mety 3 pkt....

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnia ronda MotoGp w Walencji..

Zawodnicy narzekają na wiatr,  

W Moto3 narazie czołówka to Yamanaka i Ortola....

MotoGp teraz leci, dużo wywrotek, Bezzech rozbił motocykl- palił się, więc sesja przerwana, ale szybko została wznowiona...Bestia, Fernandez, potem D. Binder.... Dużo zawodników nie trzyma ciśnienia, to kręcąc głowami, to wymachując rękami...

Ciekawie się zapowiada, ciekawie... narazie czasów nie poprawiają , pewnie czekają na timeattak...

Główni faworyci MotoGp przeszłi bezpośrednio do Q2, Pecco z problemami, dopiero 9, Fabio zakończył na miejscu 5 , Thriller- Miller na miejscu 1 🙂

 

Moto2 po 3 treningu:

Acosta, Fernandez, Canet...teraz czekamy na Q1 i Q2

MotoGp: Q2 Martinator, Marquez, Miller, Quartararo, Bagnaia dopiero 8, nerwy, Panowie, nerwy....

Moto2 Q2 : Lopez, Acosta, Fernandez

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...