Skocz do zawartości

Na jakich prędkościach zmienia się biegi


Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, _Monter_ napisał:

Tommo...nadal nie rozumiesz....ale Ci wytłumaczę.
Jeśli ktoś zadaje takie pytanie to warto aby odpowiedź od razu była rozbudowana a nie zdawkowa bo nie ma bladego pojęcia o tym. Ty robisz to na raty i to tylko dlatego, że ja na to zwróciłem uwagę i zasadniczo już nie dlatego, ze chcesz uświadomić pytającego tylko poczułeś znamiona potyczki...a to nie mi musisz tłumaczyć ten temat. Chcesz uświadomić młodego adepta motocyklizmu to zrób to kompleksowo albo nie rób tego wcale bo  zdawkowe informacje dla zielonego mają zupełnie inny wymiar niż obeznanego.

 Jestem daleki od przepychania się na wychwycone słowa i to co kto napisał więc proszę postaraj się zrozumieć moje intencje.



 

Również nie mam ochoty się spierać ale proszę zrozum i Ty mnie, że mam prawo odnieść się do tezy, którą mi zarzuciłes o jeździe do odcinki, co nie jest prawdą.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tommo napisał:

Pragnę zaznaczyć, że zakres obrotów w przedziale maks. momentu i mocy są jak najbardziej użytecznymi i nie ma to nic wspólnego z katowaniem do odcinki.

Szczerze ? To nie wiem jak mam ta wypowiedz wogole zrozumiec, bo cokolwiek mialbym z nia rozpoczac, to nie mam bladego pojecia, moze jasniej ? 

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, ks-rider napisał:

Szczerze ? To nie wiem jak mam ta wypowiedz wogole zrozumiec, bo cokolwiek mialbym z nia rozpoczac, to nie mam bladego pojecia, moze jasniej ? 

 

🙂

Ja też nie rozumiem zbytnio co piszesz.

Edytowane przez Tommo

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież  to proste, co tu wielce kminić. Trzeba po chłopsku. Właściwe obroty to takie, gdy na niższych moto nie szarpie i normalnie przyspiesza, a na wyższych nie wyje silnik i nie bolą uszy.

Chyba, że już było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, grizzli napisał:

Przecież  to proste, co tu wielce kminić. Trzeba po chłopsku. Właściwe obroty to takie, gdy na niższych moto nie szarpie i normalnie przyspiesza, a na wyższych nie wyje silnik i nie bolą uszy.

Chyba, że już było.

A jak głuchoniemy chce pojeździć? 😶

Edytowane przez Tommo

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest Damianek?

Ojej, aż się zawstydziłem. Tak ładnie i zdrobniale o mnie mówi Klaudiusz. No, no. Aż miło wejść na forum!

Nagrodę tłumaczenia biegów przyznaję:

Przecież  to proste, co tu wielce kminić. Trzeba po chłopsku. Właściwe obroty to takie, gdy na niższych moto nie szarpie i normalnie przyspiesza, a na wyższych nie wyje silnik i nie bolą uszy.

Chyba, że już było.

Prościej się chyba nie da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2021 o 07:45, Tommo napisał:

Optymalnie jest zmieniać bieg na wyższy w zakresie obrotów między maksymalnym momentem a mocą maksymalną silnika

Xt 600 ma max Nm przy 5500, a moc max przy 6500, czyli radzisz koledze walić do 6k na każdym biegu ?

Zapewne to ma Monter na myśli, twój wpis to nie jest odpowiedź na pytanie bo kolega nie pisał jak jest optymalnie zmieniać biegi z punktu widzenia sprawności silnika, tylko za pewne chodziło mu o zwykłą jazdę, a ten frazes powielany w necie o zmianie biegu między maksymalnym momentem a maksymalną mocą jest o kant dupy potłuc, bo to będzie zawsze w okolicach odciny 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, IZO napisał:

Xt 600 ma max Nm przy 5500, a moc max przy 6500, czyli radzisz koledze walić do 6k na każdym biegu ?

Zapewne to ma Monter na myśli, twój wpis to nie jest odpowiedź na pytanie bo kolega nie pisał jak jest optymalnie zmieniać biegi z punktu widzenia sprawności silnika, tylko za pewne chodziło mu o zwykłą jazdę, a ten frazes powielany w necie o zmianie biegu między maksymalnym momentem a maksymalną mocą jest o kant dupy potłuc, bo to będzie zawsze w okolicach odciny 🙂

Oczywiście, że o to mi chodziło...Dziękuję, że to napisałeś, świadczy to, że nie piszę w niezrozumiałym języku.. ale trzeba chcieć lub umieć zrozumieć.
 

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Cosmoss zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...