Skocz do zawartości

Bitsa


Adam M.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to na tym etapie jestem z moja BSA "Bitsa" w dzien przed Wigilia, dalej czekam na laski popychaczy od strony wydechu. Przy okazji pierwsza przymiarka rury wydechowej do motocykla i juz widac ze trzeba bedzie z tym wydechem ostro popracowac aby spasowac go do reszty. To samo zreszta z oslona lanucha, bo ociera o nia lancuch i z przednim hamulcem. Niestety tlumiki beda nowe bo moje oryginalne sa nie tylko puste w srodku to jeszcze naprawiane i wygladaja fatalnie. W Wigilie i Swieta bede prowadzil tylko drobne prace elepstryczne.
269796515_3153670714866136_8380070857973
 
 
269867032_3153670811532793_5121480454113
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. Romantyczna Wigilia przy świecach (zapłonowych) 🙂.

 

Ja pamiętam (koniec lat osiemdziesiątych) jak po kolacji i uprzątnięciu stołu zaplatałem pierwsze moje szerokie koło do Junaka - rano kumpel przywiózł części z galwanizerni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dawno tu nic nie pisalem a w miedzyczasie pokonczylem prace o ktorych pisalem wyzej, odbylem kilka rund walk ze swiatlami, bo tylna lampa jakos nie bardzo chciala swiecic, mimo ze wydawalo mi sie ze wszystko tam powinno bez pudla dzialac, zalozylem caly uklad wydechowy i wzialem sie za przymiarki mego duzego zbiornika ( produkowany na rynek europejski i GB ) do motocykla. To rowniez okazalo sie  dosc skomplikowane ale powoli pre do przodu. 

20220410_180745.jpg

Kilka dni pozniej czyli 12 kwietnia wzialem motocykl na kroplowke:

 

20220413_134252.jpg

A 13 go czyli wczoraj po kilku sesjach kopniec, zabawie zaplonem do tylu i do przodu, lekkiej regulacji gaznikow doszlismy do tego:

 

  • Lubię to! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze, ktos zauwazyl ze cos napisalem w tym temacie? 🙂

Dzieki Przemek za uznanie. Do pierwszych jazd jeszcze troche czasu zejdzie, bo temperatura znowu spadla ponizej 10C ( ontaryjska "wiosna" ), zbiornik jeszcze sie szykuje, choc wczoraj w koncu zmoglem kraniki i daly sie ustawic w porzadanej pozycji, czyli wylotami do tylu. Zostalo mi wyregulowanie przedniego hamuca i uruchomienie przedniego zawieszenia, ktore jakos nie chce kooperowac, prawdopodobnie mocowania przedniego blotnika zbytnio sciskaja / rozpychaja przedni widelec. Na szczescie dla siebie podchodze do tego z dystansem, jako ze ten motocykl nauczyl mnie ze wszystko trzeba w nim robic kilka razy, zeby wyszlo czyli jak mowimy z zona "fitowalo". 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zeszla niedziea z ladna w koncu pogoda pogonila mnie do roznych prac przy obu motocyklach, Trident zrobil pierwsza rundke dookola bloku przy ktorej okazalo sie ze osprzet kierownicy trzeba przestawic bo w lusterkach widze niebo, po czym stwierdzilem ze tylne swiatlo stop przestalo swiecic. Mimo ze zarowka i jej gniazdo wygladaja isealnie, to jednak potrafia nie kontaktowac. BSA dalej czeka na kanape i dzwignie biegow z istniejacym wielowypustem. Trident zapala jak marzenie, zimny silnik po przelaniu z odrobina gazu, silnik cieply od dotkniecia, no i hamuje teraz dwoma hamulcami. Przod jak byl do bani tak pozostal, kazdy wyboj transmituje na kierownice.

20220508-135905.jpg

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...