Skocz do zawartości

600RR '09 strzelanie z wydechu i zamuła do ~4k rpm


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem, że moja CBR 600RR 2009 od jakiegos czasu ma taka straszna zamułe na niskich obrotach, jak sie gwaltowniej doda gazu, to w ogole sie zamula i obroty nie ida, trzeba tak delikatnie dodawac gazu i czym obroty rosna, tym sie powoli odmula i tak od ~4k rpm juz idzie normalnie, może ma to też związek z tym, że pojawiło się strzelanie z wydechu, oprócz tego po odpaleniu na zimnym przez chwile słychać takie bardzo delikatne cykanie, jakby zawory, może to też ma związek? Umyłem i nasączyłem filtr K&N, przed filtr byl bardzo brudny, ale jego serwis nic nie pomogl, może za dużo tej oliwy dałem? piznie calkiem silnik jak sie przejade kawałek całkiem bez filtra by zobaczyc roznice 😄? Macie sugestie jakie czynnosci jeszcze ew. moglbym przeprowadzić sam? lub może po podanych objawach ktos się domyśla w czym problem?

pozdrawiam, Arek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sznurku do kłębka...

Od kiedy masz tą zmułę i strzelanie? Tzn czy stało się to z dnia na dzień czy problem powolutku narastał?

Bo może wypieło się  np jakieś podciśnienie jak ktoś coś grzebał?

Trzeba zacząć od podstaw - świece, filtry itd 

Jak chcesz wyeliminować filtr powietrza to możesz go ściągnąć, ale na dolot powietrza z zewnątrz załóż jakąś cienką siateczkę żeby uchronić silnik przed grubszymi zanieczyszczeniami.

Daj znać czy coś pomogła jazda bez filtra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak filtra nic nie zmienil.

mam to jakos od tego sezonu i tak sobie teraz mysle..., mam akcesoryjny wydech cały razem z kolektorami czyli bez kata, sondy i exup, ale zawsze mialem podlaczony silniczek exup, tyle ze bez linek, a teraz jak zmienialem olej przed sezonem i sie krecilem kolo moto i tak se mysle, na uj mi ten silniczek i wzialem go sprzedalem i jak teraz zdjalem siedzisko i zobaczylem te puste miejsce to naszla mnie taka mysl, czy to nie byl ten błąd właśnie? ma ktos pożyczyć silniczek exup na chwile? 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy ja dobrze widzę każdą świecę z innej parafii? Osmalenie porcelanki to nic nadzwyczajnego ale świadczy o jednym...świece mają duuuużo kilometrów.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli są z innej parafii. Bez pytania nas pierwsze co powinieneś zrobić to wstawić zestaw nowych świec.
Jeśli to jest tak zaniedbane to ciekaw jestem jak było z resztą czynności serwisowych w tym motongu.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Drakers9 napisał:

Pewnie sa jeszcze od nowosci, na zdjeciach jest ta sama swieca, moze oprocz ostatniego z osmoleniem

Raczej nie. honda nie dawała świec irydowych na pierwszy montaż.pozatym wątpię ,że ta wymiana coś ci pomoże,irydowe mają dwukrotnie wyższą przewage nad zwykłymi standardowymi.

Ja stawiałbym ta zawór exup/podciśnienie/ ew jakiś czujnik położenia przepustnic jak takowy tam jest.

Edytowane przez SamotnyWilk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie byly irydy na pierwszy montaż, bo w serwisowce sa takie podane. Dlaczego bez pytania powinienem wymienić swiece? dotąd oddawałem moto na serwis, nie robiłem tego sam, mechanik nic nie mowil o swiecach, ja nie pytalem, dodatkowo serwisowka mowi o wymianie przy ponad 50kkm, a moto ma nakulane 42kkm

zamowilem eliminator bledu exup, dam znac co to dało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...