Skocz do zawartości

Mechanik oszust - OldtimerbazaR Wrocław


cietrzew36
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem posiadaczem kilku pojazdów zabytkowych między innymi motocykla BSA C12 rpr 1957. Pojazd ten oddałem do firmy OldtimerbazaR Wrocław celem wymiany łańcucha głównego wraz z zębatkami, zespołu łańcuszka sprzęgłowego i regeneracji przedniego i tylnego zawieszenia. Właściciel firmy Piotr Kawałek powiadomił mnie, że wykonał całość zlecenia, żądając kwoty wyższej niż początkowo ustalona. Jak się okazało wymienił jedynie łańcuch główny wraz z zębatkami, pozostałych elementów nie. Ponadto uszkodził stacyjkę i gaźnik. Dotarłem do innego klienta bardzo nie zadowolonego z usług tego zakładu. Proszę o kontakt osoby, które również zostały oszukane przez Piotra Kawałek lub nie są zadowolone z jakości usług firmy OldtimerbazaR. Artur 698618176

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy w  zabytkach robisz sam i wowczas wiesz ze jest dobrze zrobione, albo masz pretensje do siebie.

Pan Kawalek byl juz tu opisamy przez kogos ale watek pewnie zaginal w czelusciach netu.

Lancuchy, zebatki, tylne amory zamawiasz wysylkowo z Anglii, regeneracja przodu polega glownie na wymianie tulei w teleskopach jesli sa wyrobione + wymiana sprezyn jesli siedza.  Jedynym pprawdziwym problemem jest dostanie sie do zebatki zdawczej skrzyni biegow bo trzeba rozebrac naped pierwotny i sprzeglo, ale w twoim wypadku i tak trzeba to zrobic.

Jedyne specjalistyczne narzedzie to tani sciagacz do sciagniecia kosza sprzeglowego.

Co do polskich fachofcuf to bardzo trudno znalezc ludzi odpowiedzialnych i z wiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, ma sporo racji, w sobotę "robiłem" gaźniki w Magnie 500 , a motocykl był wczesniej w kilku "oficjalnych" warsztatach motocyklowych...oczywiście gaźników nie zrobili...

Właściciele sa zachwyceni, ale tu przyznam, że ja jestem wkurzony- bo zakazałem im jeździć tym motocyklem,  dopóki nie zrobią porządek z lagami, oraz przednim hamulcem ( a dziś dowiedziałem się , że ruszyli na małą wycieczkę)...ehhhh... oczywiście mówiłem, że ja mogę im pomóc, w ogarnięciu tematu.. ale powiedzieli, że dadzą sobie radę...ehhh... myślę, że jednak, będę w końcu ja to robić...

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam,

nie kazdy ma ochote i umiejetnosci aby ogarniac temat samemu. Nie musze chyba wspominac, ze po to wlasnie takie firmy sa abytakie uslugi wykonywac !

🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, rozumiem roboty silnikowe czy elektryczne ale wymiany napedow, czy wymiane teleskopow chyba nawet wiekszosc forumowiczow robi sama.

Anyway, jak juz naprawde ktos ma 2 lewe rece to znam taka firme z ktora troche koresponduje - Motoclassic Pro Pobiedziska kolo Gniezna, oni maja chociaz pojecie o starych anglikach i wiedza jakie czesci kupowac, wiec mniejsza mozliwosc wpadki istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o angliki to ja z kolei polecam LST - http://www.lightspeedteam.pl/

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi i porady. 

W sprawie "remontu" motocykla BSA C12 w pracowni OldtimerbazaR złożono stosowne zawiadomienie w Prokuraturze Wrocławskiej. Osoby zainteresowane szczegółami tej sprawy odsyłam do tamtejszej instytucji lub proszę o kontakt ze mną.
Artur Zborowski 698618176

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2019 o 22:45, Adam M. napisał:

No wiesz, rozumiem roboty silnikowe czy elektryczne ale wymiany napedow, czy wymiane teleskopow chyba nawet wiekszosc forumowiczow robi sama.

Anyway, jak juz naprawde ktos ma 2 lewe rece to znam taka firme z ktora troche koresponduje - Motoclassic Pro Pobiedziska kolo Gniezna, oni maja chociaz pojecie o starych anglikach i wiedza jakie czesci kupowac, wiec mniejsza mozliwosc wpadki istnieje.

 

Adam,

 

co inego gdy Ty siedzisz w tym temacie od lat a co innegogdyktos jest w tym swierzy i nie wie nic. Zaczyna sie szukanie w necie, czasami nie przeczyta sie recenzli i Problem gotowy, znam kogos z tego fora kto tez mimo n´balastu wiedzy wbil sie na mine, 

 

Mi tez w zyciu sie zdarzylo, ostatnio z 5 lat temu.

🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Adam,
 
co inego gdy Ty siedzisz w tym temacie od lat a co innegogdyktos jest w tym swierzy i nie wie nic. Zaczyna sie szukanie w necie, czasami nie przeczyta sie recenzli i Problem gotowy, znam kogos z tego fora kto tez mimo n´balastu wiedzy wbil sie na mine, 
 
Mi tez w zyciu sie zdarzylo, ostatnio z 5 lat temu.

 
Szafka na broń?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Quanti86 napisał:

Szafka na broń?

Tego nawet nie wspominam, bo niema nic wspolnego z motoryzacja a o tej mowa.

 

🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...