Skocz do zawartości

Magiczna CRF 450


bartek0231
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mój "problem" polega na tym że moja Honda CRF jak postoi 3 dni to już nie zapali, lecz kiedy ją odpale od samochodu (na popych) po przejechaniu przez pół wsi to będzie działać dopóki będę ją odpalał (1-2 kopnięcie zimna czy ciepła) przynajmniej raz na 2 dni. Gaźnik jest czysty, zawory wporządku, uszczelka pod głowicą jest, nie kopci. W czym może być problem ?

 

(CRF 450 2005r. - nie polecam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy po trzech dniach postoju będzie miała iskrę przy próbie odpalenia. To pomoże trochę możliwości odrzucić.

Tylko sprawdź przed organizowaniem kuligu przez pół wsi

 

Wysłane z mojego Cat'a S60 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Arczi919
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slaba bateria zima tez daje takie problemy.

Bateria? Nie bardzo rozumiem o co chodzi.

Sprawdź czy po trzech dniach postoju będzie miała iskrę przy próbie odpalenia. To pomoże trochę możliwości odrzucić.

Tylko sprawdź przed organizowaniem kuligu przez pół wsi

 

Wysłane z mojego Cat'a S60 przy użyciu Tapatalka

Ma iskre caly czas, sprawdzałem zanim założyłem ten temat.

Edytowane przez bartek0231
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria? Nie bardzo rozumiem o co chodzi.

 

Ma iskre caly czas, sprawdzałem zanim założyłem ten temat.

Jeśli jest iskra, sprawdź jak wyżej z rolgazem, następnie czy zalało świece, jeśli ją zalało spróbuj podmienić (iskra może być kiepska pod kompresją), jeśli świeca sucha to problem w gaźniku. Jak masz możliwość to sprawdź ciśnienie sprężania (na zimnym, na ciepłym silniku).

 

Wysłane z mojego Cat'a S60 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slaby akumulator czyli bateria nie da ci iskry pod cisnieniem w niskiej temperaturze i sporej wilgotnosci ( w okresie zimy i wiosny typowe ) wystarczajacej do zapalenia silnika. Czy teraz zrozumiale ?

Jak widze w tv zima w Polsce przypomina teraz mokre przedwiosnie, kiedy mamy najwiecej watkow o niemoznosci odpalenia silnikow motocyklowych.

Oprocz tego powodem moze byc kiepskie sprezanie i niedzialajace prawidlowo ssanie w gaznikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I np po sześciu przekręceniach rolgazem też w ogóle się nie odzywa?

Świeca jest mokra po takiej próbie?

 

Świeca jest mokra, raz na czas (rzadko) jak kopne to nawet jest dźwięk jakby już "startował".

Adam, CRFy nie mają aku.

Stąd właśnie moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jak problem jest na zimnym to z elektrycznych chochlików albo stykówka albo problemy z masą. Lekko zaśniedziałe styki lub połączenie masowe mogą dać takie efekty. Chociaż prędzej bym widział coś paliwem skoro pali na pych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Świeca jest mokra, raz na czas (rzadko) jak kopne to nawet jest dźwięk jakby już "startował".

Świeca jest odpowiednia?

Jeśli się odzywa, to próbuj jeszcze kilka razy przekręcić rolgazem i znów próba odpalenia. Ew. kilka razy to powtórz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...