Skocz do zawartości

Jaguar, BMW czy Merc na taxi?


cxpeky63
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamiar zostac taksowkarzem w anglii gdzie mieszkam.

Obecnie jezdze Jaguarem x-type 2.0D z 2006 ale to troche zbyt styrane autona taxi.

Wiem ze czeka mnie lincz. Jaguar? Dziadostwo psuje sie daj se spokój. Tylko ze moj od czterech lat sie zepsuć nie chce do tego mam Harleya ktory tez sie nie psuje.

A wiec pomińmy stereotypy i do rzeczy. :-P

Jag XJ 3.0 benzyna albo 2,7 diesel rok 2007-2008

Lub BMW serii 5 albo Merc E klasa tez diesel albo benzyna. Podobne lata

Jaguar to moje marzenie od zawsze dlatego takim jezdze i kocham ten samochod wiec jestem bardzo stronniczy.

Czy jest ktos na forum kto mial do czynienia z tymi samochodami? A najlepiej taksowkarz :-)

Dodam ze wyspa na ktorej mieszkam ma ograniczenie prędkości do 40MPH(60KMH) qiec auto nie musi byc zrywne.

Otwarty jestem również na przeróżne sugestie co do marki, rocznika, silników. Dziekuje za kazda radę.

Szerokosci

Adrian

Edytowane przez cxpeky63

There Are No Rules
XLH883 - XL883R - XL1200R - FXDL - KTM RC8 - XL1200X - FLHRSI&FXDBI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bardzo lubilem Jaguara ale tego z lat 60 tych :).

Czy w Anglii nie ma specjalnych samochodow do pracy jako taksowka ?

Pamietam ze jakas firma je robila i ze to byly diesle z bardzo staroswiecko wygladajaca ale wygodna karoseria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommo Nie mam garazu a co za tym idzie gniazdka zeby to na noc podlaczyc. Pozatym słyszałem (pewnie to bzdura) ze jak jezdzisz za duzo (z zimnego) na elektrycznym to go bardzo szybko go zajedziesz. Nie potrafię tego uzasadnic.

 

Adam M. To austin, ale strasznie toto wyglada, a auto dla mnie bedzie również służyć prywatnie. Wyobraź sobie ze takim do polski pod dom podjezdzam :-/

Doszedl jeszcze jeden model Jaguar XF SPORTBRAKE (KOMBI) tego za podobne pieniądze moge dostac z 2012-2014

Kolejna istotna rzecza jest to ze cokolwiek z dpf-em raczej odpada chyba ze jest możliwość jego usuniecia.

 

Ded masz racje, niech spali jak najmniej. Wiec moze jednak XF 2.2 diesel albo to BMW 2.0. Do tego docelowo ma to byc bardzo wygodne, ładne i w miare możliwości młode auto wiec nie bedzie tanie. Kasa jaka chce wylozyc to kolo 10tys funtow.

 

YUBY tak prosto z mostu i kategorycznie? Dlaczego?

 

Musze sie lepiej rozejrzec w temacie tutejszych przegladow technicznych, jak patrza na usunięcie dpf-a. A swoją drogą jak to wygląda w polszy?

 

Boże! Czy wszystko w tych czasach ma automatyczne skrzynie? :-(

Edytowane przez cxpeky63

There Are No Rules
XLH883 - XL883R - XL1200R - FXDL - KTM RC8 - XL1200X - FLHRSI&FXDBI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyspa na ktorej bede jezdzil to Jersey 20km dluga i 9 szeroka. 115km2. Ograniczenie max 60km/h Czyli start, stop, korki i od czasu do czasu czwarty bieg. Raz w roku do polski.

There Are No Rules
XLH883 - XL883R - XL1200R - FXDL - KTM RC8 - XL1200X - FLHRSI&FXDBI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Anglii nie ma specjalnych samochodow do pracy jako taksowka ?

Pamietam ze jakas firma je robila i ze to byly diesle z bardzo staroswiecko wygladajaca ale wygodna karoseria.

teraz ciapaki tym wożą ludzi.

 

benzyna i automat, jak chcesz być angielskim taksówkarzem. marka nie ma znaczenia.

lpg sobie odpuść, na tej wyspie pewnie nie ma, a jak jest to jakość chu*owa jak w całej anglii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auris nie za małe na taxi?

Brak gazu wynika z tego ze na wyspe mozna dostac sie jedynie promem a bez ADR z gazem na prom cie nie wpuszcza. Mozesz sie nie przyznać ze masz gaz, ale i tak nie zatankujesz.

There Are No Rules
XLH883 - XL883R - XL1200R - FXDL - KTM RC8 - XL1200X - FLHRSI&FXDBI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...