Skocz do zawartości

Warsztat motocyklowy - wydanie kasy z dotacji unijnej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam kilka pytań Panowie na 2018 planuje założyć działalność gospodarczą, związaną zgodnie z PKD

 

 

 

Dlatego Panowie, planuje wydanie dotacji unijnej + kilku tysiecy z własnej kieszeni, ogólnie nie za bardzo mi się podoba ta sprawa iż dotacja musi byc wydana w przeciągu 30dni od otrzymania kasy, bo z reguły dokupowałem to co potrzebowałem. kwota do wydania 22TYS. wstawiam listę narzędzi które sporządziłem, gdyby ktoś spotkał się z narzędziami których nie ma na liście a uważa ze powinno się znaleźć to proszę o dopisanie

:

Podnośnik motocyklowy 1500 klucz elektryczny akumulatorowy 700 klucz pneumatyczny 300 grzechotka pneumatyczna 300

zestaw kluczy płaskich 100

zestaw kluczy komplet duzy 600

zestaw duzych kluczy nasadowych (duzy kwadrat) 600

mały podnośnik pod koło 200

mały podnośnik pod koło 200

prostownik z rozruchem 500

spawaka 2000

wakuometr 300

olejarka reczna 20

klucz dynamometryczny mały 160

klucz dynamometryczny duży 160

prasa hydrauliczna 2000

przyrząd do pomiaru wykości pływaka 100

sciagacz duzy 3ramienny 300

sciagacz mały 3ramienny 200

sciagacz 2 ramienny 200

sciagacz 4 ramienny 200

szafka narzędziowa z kompletnym wyposażeniem NEO TOOLS 1500

wiertła 200

suwmiarka 500

zestaw młotków 200

zestaw śrubokrętów 200

zestaw szczypiec 200

zaciskarka do przewodów el. 200

ściągacz izolacji 200

miernik elektryczny 200

 

PODSUMOWANIE 13920ZŁ - według sprzętów które sprawdzałem i chciałbym zakupić.

 

 

 

dodatkowo teraz posiadam na stanie :

TOKARka - dlatego nie kupuje już zwykłych ściągaczy tylko dorabiam na bieżąco gwinty

komplet ściągaczy z neta

zakuwarka do łańcuchów

zestaw kluczy nasadowych płaskich młotków szczypiec itp.

spawarka

wiertarka stołowa

klucz udarowy elektryczny do ściągania koła zamachowego

kompresory 2

podnośnik pod motocykl pod ramę hydrauliczny

miernik elektryczny

klucz pneumatyczny

 

Ogólnie na dzień dzisiejszy nie mam problemu z naprawianiem motocykli, warsztat podstawowymi narzędziami mam wyposażonymi, może nie najlepszej klasy ale sprawdzony sprzęt średniej klasy, do motocykli wystarczający.

myślałem jeszcze nad zakupem Piaskarki mniejszej do drobnych elementów, tylko czy jest sens ładować 2-3tyś na taki sprzęt ? raczej rzadko będe go używać.

 

 

 

Czekam na pomoc i dziękuje za zaangażowanie, Czekam na propozycje Panowie :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piaskarkę na pewno warto. Pistolet do lakierowania też skoro masz kompresory. Do tego myjka ultradźwiękowa i śrubokręt kątowy.

Pistolety do lakierowania posiadam, może nie super klasy ale dobrane do oczekiwań.

Myjka ultradźwiękowa to bardzo dobry pomysł, zagłębie się w temacie.

 

 

Lodówka lub inna chłodziarka do piwa :)

To już za własne pieniążki bo raczej ciężko wytłumaczyć zakup chlodziarki do warsztatu :)

 

Podbijam, JAKIEŚ NASTĘPNE PROPOZYCJE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dynamometry spokojnie wystarczą, sztuką jest dobre użytkowanie. Z wlasnego doswiadczenia wiem ze można miec zwykła nasadke przez rok, dwa, trzy lub obrobić ją kluczem pneumatycznym i zarzucać wine badziewnej nasadce. Wszystko trzeba potrafić użytkować nawet najzwyklejszy klucz dynamometryczny ma określony sposob użytkowania.

 

Przepraszam za podbijanie ale zależy mi na czasie, dodatkowo dodaje z aktualizowaną liste rzeczy :

Podnośnik motocyklowy 1500 klucz elektryczny akumulatorowy 700 spawarka do plastiku 800 piaskarka 1000 lutownica transformatorowa 100 zaciskarka koncowek tulejowych 100 zestaw dużych kluczy nasadowych (duzy kwadrat) 300 mały podnosik pod koło 200 mały podnosik pod koło 200 myjka ultra dzwiekowa 2000 prostownik z rozruchem 500 spawarka mig 2000 palnik mały gazowy 100 olejarka x2 20 klucz dynamometryczny mały 150 klucz dynamometryczny duży 150 prasa hydrauliczna 2000 przyrzad do pomiaru wysokosci plywaka w gazniku 100 Carbtune waku 500 wiertła 200 sciagacz 2 szczekowy 200 sciagacz 4 szczekowy 200 szafka narzedziowa 1700 zaciskarka do przewodów el 100 sciagacz izolacji 100 miernik elektryczny 100 nitownica 70 klucz pneumatyczny neo 545 żabka 180 lewarek 350 colortune 280 adaptery do kolortujne gunson 280
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta piaskarka nie jestem pewien, nie ma w twoim miescie zadnego zakladu robiacego czyszczenie elementow metalowych za pomoca urzadzen pod cisnieniem ? Piasek nie jest dobrym medium do czyszczenia aluminium i robi niezly balagan wiec warto miec na piaskarke osobne pomieszczenie.

Zamiast tego proponuje prosty przyrzad do zdejmowania / zakladania opon na kola motocyklowe, przyrzad do centrowania czy wywazania kol ( jesli trafia sie szprychowe ktore znowu troche wracaja do lask ). Dodatkowo, nie wiem czy jest w spisie myjka do czesci ( ale wiekszych niz gazniki ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tego proponuje prosty przyrzad do zdejmowania / zakladania opon na kola motocyklowe, przyrzad do centrowania czy wywazania kol ( jesli trafia sie szprychowe ktore znowu troche wracaja do lask ).

Hmmmm... z tymi "prostymi" to może nie być łatwo. Tanim ustrojstwem łatwo coś uszkodzić, a straty mogą być bolesne dla kieszeni. Realnie to jak ktoś nie ma doświadcżenia i maszyn to wulkanizację bym sobie odpuścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm... z tymi "prostymi" to może nie być łatwo. Tanim ustrojstwem łatwo coś uszkodzić, a straty mogą być bolesne dla kieszeni. Realnie to jak ktoś nie ma doświadcżenia i maszyn to wulkanizację bym sobie odpuścił.

Doświadczenie w wulkanizacji posiadam, bo aktualnie pracuje jako mechanik i dodatkowo w firmie prowadzona jest wulkanizacja. Temat wulkanizacji chciałbym odpuścić. moim głównym celem jest ciężka mechanika którą bardzo lubie i sprawia mi przyjemność, czyli Remonty kapitalne silników, rozbieranie silnika w mak i składanie od nowa na nowych już częściach. Aktualnie dorabiam trochę jako mechanik motocyklowy w moim prywatnym warsztacie który chciałbym wyremontować i wyposażnych na bardziej profesjonalny.

 

 

Colortune sobie odpuść, miałem, próbowałem korzystać i gorąco nie polecam. O jakości wykonania, funkcjonalności nie wspominam - dramat.

Aż tak źle bo już mi się ten gadzet spodobał ? nigdy nie stosowałem takich rzeczy, z reguły gaźniki ustawiam po kolorze świecy, jest to dość męczące ale nigdy nie sprawiało mi to problemu.

 

 

Z ta piaskarka nie jestem pewien, nie ma w twoim miescie zadnego zakladu robiacego czyszczenie elementow metalowych za pomoca urzadzen pod cisnieniem ? Piasek nie jest dobrym medium do czyszczenia aluminium i robi niezly balagan wiec warto miec na piaskarke osobne pomieszczenie.

Zamiast tego proponuje prosty przyrzad do zdejmowania / zakladania opon na kola motocyklowe, przyrzad do centrowania czy wywazania kol ( jesli trafia sie szprychowe ktore znowu troche wracaja do lask ). Dodatkowo, nie wiem czy jest w spisie myjka do czesci ( ale wiekszych niz gazniki ).

 

dlaczego nie jesteś pewien tej piaskarki ? szczerze powiem to nigdy nie miałem potrzeby czegokolwiek piaskowania, ale może i się przyda,

Warsztat motocyklowy będzie znajdował się na Wsi, bardzo małej wsi, moja okolica jest dość uboga w takie rzeczy w obrębie 30km nie ma miasta pow. 15tys mieszkańców, jest za to dużo motocykli terenowych, quadów i motorowerów chińskich, zakład który naprawia chińskie motorowery bardzo jest nie lubiany przez tutejszych ludzi z powodu wysokich cen usług. jest dużo osób które naprawia motocykle lecz po pracy, co również nie każdemu się to podoba bo średnio czas oczekiwania na motocykl to 2tyg.

-Myjka do części, mówisz o normalnej myjce ciśnieniowej ? Posiadam na stanie dużego porządnego karchera przemysłowego z możliwością stosowania płynów oraz podgrzewaczem wody do bardzo wysokich temperatur.

 

 

Laptop, oprogramowanie i okablowanie diagnostyczne, duży podnośnik stołowy, wyciąg pod sufit.

Tester do spalin, ale taki mobilny, nie jak na diagnostyce.

Przyczepka do przewozu motorków?

Motocykle będa przewoził w dostawczaku, na razie nie chciałbym się pchać w takie błache koszty.

DIagnostyke komputerową na chwile obecną odpuszczam, przekalkulowałem moją okolice i uważam ze koszt sprzętu jest zbyt wysoki, w mojej okolicy głownie jeżdżą starsze pojazdy ponizej 20005r oraz motorowery i skutery.

 

 

Dziękuje wszystkim za takie zaangażowanie w temat :) Chętnie podyskutuje dalej. Pozdrawiam Krystian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Non è forte chi non cade mai, ma chi cade e si rialza

               

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...