Skocz do zawartości

Mega Chopper- Boss Hoss


jannikiel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bije na głowę wszystko...

No cóż, nie będę pisał wielkich peanów n/t, ale jako sceptyk opiszę Wam nasz test sprzed kilku lat... jak mieliśmy Boss Hossa w użytku.... a teraz ponownie zawitał ten "nienormalny amerykanin" :-) ( inny sprzęt tamten hula po niemieckich autostradach)...

Wybraliśmy się z kolegami na przejażdżkę Jedwabne- Mrągowo-Jedwabne: Rysiek na Boss- Hossie 5,7, Wojtek na Hondzie Valkirii ( 1,5l, 6 cylindrów- to dla mało obeznanych), no i ja na Ducati GT 1000...

Krótka charakterystyka:

Boss-Hoss- 5700 cm sześć. V-8, 320 KM, moment niemierzalny- hamownia padła ( hahahah) ( 550 Nm)

Honda Valkiria- 1500 cm sześć. B-6, 106 KM, moment gruuubo- od samego dołu :-) ( 130 Nm)

Ducati GT 1000- 992 cm sześć. 92 KM, moment-91 Nm

 

Krótkie obeznanie z motocyklami, sprawdzenie hamowni, czy elektryka działa, no i jadziem :-)

Tankowanie do pełna i dalej do przodu, no i od razu wychodzi na jaw pierwsza charakterystyka Boss Hossa - ronda i ostre zakręty... z powodu nisko umieszczonej bocznej podstawki, nie można motocykla pochylać głębiej jak by się chciało ( a opony założone motocyklowe- tutaj uwaga, często tył B-H ma założony od samochodu- to nadaje się do motocykla z koszem, solówka- to porażka!), bardzo małe ronda trzeba pokonywać z wielką uwagą, blokując praktycznie ruch, tak samo z ostrymi zakrętami, ja to czasem nazywam to jazdą "na kwadratowo", no cóż nikt się nie spodziewał zwinności Gieńka 125..., za to jazda na wprost i ogggiiień.... Rych dociągnął do 220 km/h może by poszedł i więcej, ale jakoś droga się szybko kończy w tym tempie , motocykl przyspiesza jak lokomotywa z napędem odrzutowym... daleko w tyle zostawiliśmy z Rychem Wojtasa , mimo, że Valkiria do słabeuszy nie należy - aha, ja na GT 1000 oczywiście bezproblemowo nadążałem za Boss Hossem.. to taka mała dygresja :-) , zaraz kolejny zakręt tym razem w prawo, głębokie pochylenie ( nie nie, to ja hahahhaha) , ale gdyby Boss Hoss miał nieco wyżej podniesione podwozie normalne podnóżki podstawkę boczną umieszczoną nieco wyżej- to kto wie?.....

W dość szalonym tempie dojechaliśmy do Mrągowa, dość pustego majową wiosną, postawiliśmy motocykle na skwerku i poszliśmy na lody...i tutaj szok...wróciliśmy a tu tłum ludzi wokół motocykli.... no ale aż żal pisać, oglądali właśnie Boss Hossa, na GT 1000 nawet spojrzeć nie chcieli, jeszcze Valkiria budziła jakieś zainteresowanie....a B-H zadziwiał wszystkich... panie a ile to pójdzie, panie a ile mocy, a można zdjęcie, a dziecko można posadzić i tym podobne nie kończące się pytania... no cóż nieco z Wojtkiem skonfundowani namówiliśmy Rycha do szybkiego powrotu... i w równie szaleńczym jak rano, wróciliśmy do Jedwabnego...

Tutaj kolejny szok...spalanie... legendy chodzą ile to Boss Hoss może spalić... otóż nie jest tak źle, ja na innym Ducati 1098 spaliłem nawet więcej benzyny hehehehe...

Podaję wyniki w l/ 100 KM

- Honda Valkiria - 10,6 l/100

- Boss Hoss - 11,2 l/100

- Ducati GT 1000 - 5,2 l/100

...żeby nie było jechaliśmy podobnym tempem, no może trochę przesadziłem z tym szaleńczym, ot normalna jazda czasem ogień, a czasem 50km/h ... jak to w trasie bywa, bo to i ruch i Policja....

 

 

 

 

Pozdr. J-999

 

post-420-0-90532600-1491715163_thumb.jpg

post-420-0-24878500-1491715186_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze trzeba go co nieco ogarnąć, wypie....ć ta amerykańską pajęczynę pedalskich świecidełek, zrobić to z czym durne niemcy nie mogli sobie poradzić, wymienić opony ( tylną na motocyklową, a przednią o innym profilu, bo z powodu sił odśrodkowych przedarła błotnik) , ja jeszcze rzuciłem pomysł, przemalowania go na nasze barwy narodowe, z motywem orła...jako, że inne motocykle też czekają do roboty, zrobi się krok po kroku...a potem pewnie zarejestrujemy , chyba, że jakiś napaleniec się trafi hehehe...

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej...Chlopaki... Nie negujcie aż tak bardzo Bossa....

 

Przecież każdy chopper ( no może oprócz Ducati Diavel), z definicji, ciulowo jeździ... on ma po prostu wyglądać....

Chcesz konkreta do jazdy- to nie ten typ motocykla....

a skoro ma wyglądać i szokować- dlaczego nie V-8 ? Tym bardziej, że jest do opanowania, a spalanie przy przebiegach rocznych 1000- 3000 km, da się przegryźć....

 

:-)

Pozdr. J-999

P.S. Nie nie kupuję go... mam innego rodzaju wymagania sprzętowe... i nie przeraża mnie motocykl upierdzielony błotem jak nieboskie stworzenie....hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dla mnie to zupełny przerost formy nad treścią.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Właśnie po to powstał BH, aby pojechać na lody i żeby cięzko było się przebić przez tłum gapiów.

To nie ma jeździć to ma wyglądać i ryczeć:)

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po to powstał BH, aby pojechać na lody i żeby cięzko było się przebić przez tłum gapiów.

To nie ma jeździć to ma wyglądać i ryczeć:)

Wystarczy wsiąść nago na elektryczną hulajnogę i ryczeć nie trzeba będzie :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mądrego można napisać o przymocowanych dwóch kołach do silnika V8 ? :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No duży to jest, ale bo zrobiony pod amerykańskie grube tyłki... no i teraz są opony motocyklowe do Boss Hossa...

 

a my z kumplem myślimy o wózku bocznym, zwanym koszem przydrutowanym do B-H... bo trajki nam nie leżą...hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...