Skocz do zawartości

Jaki turystyk ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie mogę się zdecydować jaki nowy motocykl kupić. Do tej pory jeździłem golasami, ostatni motocykl, który mam do tej pory to Honda Hornet '09. Problem w tym że na dłuższe wypady jest mało komfortowy a ja z racji mojego wieku (już prawie 30 ;) ) zacząłem cenić komfort, nie kręci mnie już kto pierwszy od od świateł do świateł. Potrzebuję czegoś czym pojadę do pracy 30km w korku + 20km trasa jak i na dłuższy wypad. Ważna jest na pewno bardziej wyprostowana sylwetka niż w Hornecie. Zastanawiałem się nad Suzuki DL650 ale chciałbym wał zamiast łańcucha - mniej roboty. Co roku oddać do mechanika na wymianę płynów lać wachę i jeździć ;) Z tym że większość moto na wale jest ciężka ( nie 20-30km cięższa tylko ciężka ;) ) i wielka - w korku nie polatam. Może polecicie coś ciekawego ? Jeśli nic ciekawego nie będzie to przemęczę się już z łańcuchem :wink:

 

 

Edit:

 

Zastanawiałem się też nad BMW 800GS - ALE rozmawiałem na ten temat z kumplem mechanikiem - odradzał, mówił że zdarzało mu się serwisować maszyny, które miały mniej niż 5 000 przelotu, koszt części - bez 3000 nie podchodź.

Edytowane przez doomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...Problem w tym że na dłuższe wypady jest mało komfortowy a ja z racji mojego wieku (już prawie 30 ;) ) zacząłem cenić komfort, nie kręci mnie już kto pierwszy od od świateł do świateł. Potrzebuję czegoś czym pojadę do pracy 30km w korku + 20km trasa jak i na dłuższy wypad...."

 

 

:ohmy:......

...że nie powiem, co robiłem jak miałem 30 lat, chyba kupiłem swego 2 Junaka :buttrock: ...a na hardcorowe sprzęty wsiadłem jak miałem prawie 40 hahahhahahahhahahahahhahahhaha... i już nie myślę zsiadać :icon_mrgreen: :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie mogę się zdecydować jaki nowy motocykl kupić. Do tej pory jeździłem golasami, ostatni motocykl, który mam do tej pory to Honda Hornet '09. Problem w tym że na dłuższe wypady jest mało komfortowy a ja z racji mojego wieku (już prawie 30 ;) ) zacząłem cenić komfort, nie kręci mnie już kto pierwszy od od świateł do świateł. Potrzebuję czegoś czym pojadę do pracy 30km w korku + 20km trasa jak i na dłuższy wypad. Ważna jest na pewno bardziej wyprostowana sylwetka niż w Hornecie. Zastanawiałem się nad Suzuki DL650 ale chciałbym wał zamiast łańcucha - mniej roboty. Co roku oddać do mechanika na wymianę płynów lać wachę i jeździć ;) Z tym że większość moto na wale jest ciężka ( nie 20-30km cięższa tylko ciężka ;) ) i wielka - w korku nie polatam. Może polecicie coś ciekawego ? Jeśli nic ciekawego nie będzie to przemęczę się już z łańcuchem :wink:

 

 

Edit:

 

Zastanawiałem się też nad BMW 800GS - ALE rozmawiałem na ten temat z kumplem mechanikiem - odradzał, mówił że zdarzało mu się serwisować maszyny, które miały mniej niż 5 000 przelotu, koszt części - bez 3000 nie podchodź.

Kumpel mechanik , rozumiem , pracuje w serwisie bmw .

 

Drugi rok ujeżdżam 800gs i koszty to serwis po 10 tys km za 800 zl .

"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham, jak tkwią te ch*je w tych jebanych autach."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Suzuki DL650 jest jak szwajcarski scyzoryk: super wygodny, bardzo solidny, wszechstronny, niezawodny, tani w utrzymaniu i mało traci na wartości. No i ma świetną relację jakość-cena. Łańcuch bywa trochę upierdliwy podczas bardzo długich wypraw, jak trzeba ze sobą "targać" spray ze smarowidłem. A poza tym w ogóle się tym nie przejmuj!

 

Motocykle z wałem są faktycznie wygodniejsze od strony eksploatacyjnej - o ile nie są to jakieś rzęchy z dużym przebiegiem - ale są też cięższe i droższe.

Wielkością tak bym się nie przejmował - wcześniej przez kilka sezonów jeździłem małym DL-em, a teraz mam "dużego" Tigera i jakichś większych różnic w rozmiarze nie czuję. W wadze owszem...

Pozdrawiam,
Jacek
__________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC|
Forum powinno być jak Media Markt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze się zastanawiasz nad małym sztormiakiem. Nie da się nim co prawda po torach za tramwajem jak moja tenerą (kiedyś :biggrin:) ale do city i na wypady turystycznę jest idealny. Łańcuchem sie nie stresuj, zawsze możesz założyć scootoilera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz zainstalować olejarke do łańcucha i problem z głowy. Raz w roku dolewasz oleju do zbiorniczka. Koszt 250zl max.

Po co się ograniczać?

Łoś50>Dragstar125>CBR125>FZS600>FZ6>CBR600>SV650>FZS1000>Versys650>G310r/gs>F850GS>K1600Gt>RnineT Scrambler>R1250GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...