Skocz do zawartości

300 KM+


HARPAGAN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pierdziele Tesle za kwadrylion PLNów ...... tylko benzyna i najlepiej V8 albo V12 albo coś mniejszego Turbo i na pełym przelocie

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Klod spokojnie nie denerwuj sie, (wes walidol) zanim stacje szybkiego ladowania dotra do Siemiatycz, zdarzysz zabezpieczyc siebie i swoje pokolenia z gasoliny :)

Ty jako przedstawiciel branzy naftowej powinienes dawac przyklad w miescie i jezdzic jakims starym 8 litorwcem, najlepiej z rozregulowanym gazniorem tak zeby paliwo lalo sie za Toba z rury :)

Spoko ja tez nie jestem milosnikiem elektrykow.

 

ee i jakie tam turbo, pie**olic turbo, turbo jest dla ubogich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Lanos lepiej wykonczony nie jest, VW tez nie ale nie o to tu chodzi, darmowe ladowania na wszystkich stacjach Tesli, 8 lat gwarancji na podzespoly, calkowicie aluminiowa i naszpikowana elektronika ktora wyprzedza o dekade inne firmy.

Teraz przelicz srednio na wache niech 200$ tyg 800 miesiecznie 9600 rocznie (sa tacy co wydadza 50$ na tydzien ale i sa tacy co 400) 10 lat masz 96000$ pomijajac koszta eksploatacyjne ktore sa o niebo wieksze w spalinowych silnikach, mozna srednio przyjac ze po 10 latach Tesla za 130 klockow jest splacona biorac pod uwage koszta paliwa i eksploatacyjne razem. Teraz pokaz mi jakikolwiek somochod ktory sie tak lub nawet 5 razy gorzej zamortyzuje. Brak jakiejkolwiek konkurencji spowodowal, ze cena zostala wyliczona na podstawie nie faktycznych kosztow wyprodukowania auta (ktore sa mniejsze pewnie o polowe) ale na podstawie ekonomi. Tak czy siak sprzedaje sie jak swieza buleczka.

 

Robert, na razie cena tesli nie pokrywa kosztów produkcji. :) Widziałeś ich wyniki? Poza tym, dziś ładowanie jest darmowe, ale to tylko okres przejściowy. Zobaczymy jak wzrosną ceny energii, jak samochody elektryczne się rozprzestrzenią (i zwiększy się zapotrzebowanie na prąd) który coraz częściej jest produkowany z bardzo drogiej technologii tzw. odnawialnej - którą stosuje się tylko dlatego, że są dotacje. A za dotacje płacimy na końcu wszyscy... takie zamknięte koło, które nie jest żadnym rozwiązaniem w dłuższym okresie, przy obecnie stosowanych technologiach.

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Robert, na razie cena tesli nie pokrywa kosztów produkcji. :) Widziałeś ich wyniki? Poza tym, dziś ładowanie jest darmowe, ale to tylko okres przejściowy. Zobaczymy jak wzrosną ceny energii, jak samochody elektryczne się rozprzestrzenią (i zwiększy się zapotrzebowanie na prąd) który coraz częściej jest produkowany z bardzo drogiej technologii tzw. odnawialnej - którą stosuje się tylko dlatego, że są dotacje. A za dotacje płacimy na końcu wszyscy... takie zamknięte koło, które nie jest żadnym rozwiązaniem w dłuższym okresie, przy obecnie stosowanych technologiach.

a Elon Musk jest filantropem :) biorac pod uwage rozbudowe calej infrastruktury, wtedy moze i nie pokrywac kosztow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

95% wszystkiego co jest ciagniete do PL jest skladane z czesci. Jesli w PL masz ceny nizsze niz w US to cos chyba nie tak. Czyszczenie title to norma, albo za $ albo przerejestrowanie do innego stanu a wy se mozecie sprawdzac. E tam ku*wa sami jestescie sobie winni, jak chcialem sprzedac dobre HD do PL, to moron jeden z drugim pisal.. panie a tam jest o 5 kola tanszy i juz w PL, to samo bylo z autem. Tu nie ma problemu ze sprzedaza czy motoru czy samochodu, przyjada zaplaca i jeszcze podziekuja jak masz dobre, nie trzeba wysylac do PL zeby sprzedac, no chyba ze jest tak rozpierdolone ze nawet te ku*wa magiki z armenskiego zakladu nie dadza rade wyciagnac i pospawac.



M3 miałem w E46, w E93 miałem 335d.

Teraz się wyleczyłem z BMW.

To sie jeszcze wylecz z tych idiotycznie wygladajacych niskoprofilowych opon, one sa jak chlopcy w obcislych garniturkach :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ceny w PL sa mniejsze od tych w DE ?

 

No coz, jak mam wypadek i rzeczoznawca policzy mi koszty naprawy, ( gdzie misiek przez 3 tygodnie w szpitalu dochodzi do siebie po zlasowaniu mozgu ), to pozostaje tzw Restwert ( wartosc reszty / koncowa - po szkodzie. Jezeli do tego doliczyc Restwertbörse ( rynek pozostalosci ) gdzie kazdy handlarz moze zlozyc oferte to pewne fury wypadaja bardzo przyzwoicie tanio.

 

Potem gazaz Vacka klepie trupa, Wladek z sasiedniego garazu lekieruje z 40 kg zuzyciem szpachli. Potem wstawia sie takiego zacha na otomoto i zjawia sie jelen( lub inny los ) ktory jak mlody Pelikan lyka kazda Historie jaka mu na srebrnej tacy zaserwuje sprzedajacy, no bo Panie jedyna okazja,

 

Szwagra syn, konia brata potrzebuje na sprawe sadowa / przelew w banku bo spadek Dostal a tyle tego, ze az Auto trzeb asprzedac :icon_mrgreen:

 

Na papierze wyglada to tak

 

75 - 85 rynkowej ceny z mobile.de -> 12 500

 

naprawa ->8 500

 

reszta 4 000

 

Rozbitka sprzedaje za 6 000 + pocalunek ( w nieumyta doope )

 

Ubezpieczenie wyplaca 8 500

-------------------------------------------------

14 500

 

W PL za 2 000 jest wyklepany i poszpachlowany + przeciagniety pedzlem,

nastepnie jest sprzedawany za 9- 10 000 jako okazja oczywiscie niebita nofka :icon_mrgreen:

 

I naprawde sie co niektorym wydaje, ze Niemcy czy inni to idioci a zimale to takie CFANIAKI ??????????????????????????????????

 

TO SZUKAJCIE DALEJ TYCH PERELEK I OKAZJI ! :icon_mrgreen: Powodzenia ! :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...