Skocz do zawartości

300 KM+


HARPAGAN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bimbak bardzo chętnie, nie mogę się już doczekać jazdy na torze, ale. Mam założone na nim agresywne semisliki Yokohama Advan 048, które w tych warunkach pogodowych, zimne nie trzymają kompletnie.
Muszę jeszcze się nauczyć jeździć tym wariatem i skrzynią DSG, bo to nowość dla mnie. Samochód ma potencjał sportowy. Silnik jest mega, nie ma żadnej turbodziuty, szybko reaguje na gaz no i ten dźwięk.
Zważyłem go na rolkach. Wraz ze mną i połową baku jest 1495 kg. Sporo, ale wrażenie jest jakby się jechało w sejfie pancernym. Bardzo sztywne nadwozie.
Dzwoniłem do Compotów, stage 1 w tym samochodzie czyli sam program i jest 411 koni. Na wiosnę trzeba będzie ich odwiedzić :)

Edytowane przez Tommo

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bimbak bardzo chętnie, nie mogę się już doczekać jazdy na torze, ale. Mam założone na nim agresywne semisliki Yokohama Advan 048, które w tych warunkach pogodowych, zimne nie trzymają kompletnie.

Muszę jeszcze się nauczyć jeździć tym wariatem i skrzynią DSG, bo to nowość dla mnie. Samochód ma potencjał sportowy. Silnik jest mega, nie ma żadnej turbodziuty, szybko reaguje na gaz no i ten dźwięk.

Zważyłem go na rolkach. Wraz ze mną i połową baku jest 1495 kg. Sporo, ale wrażenie jest jakby się jechało w sejfie pancernym. Bardzo sztywne nadwozie.

Dzwoniłem do Compotów, stage 1 w tym samochodzie czyli sam program i jest 411 koni. Na wiosnę trzeba będzie ich odwiedzić :)

Spoko ... ja już swojego pedalskiego roadstera szukuje do zimowania. Myślę o wiośnie raczej.

Ale jak Ty masz 2 gen. to przyrost do 411 to trochę nie za dużo dla tamtej generacji DSG? Ile tego niuta będzie?

1500kg to i tak mało w porównaniu do trzeciej generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest DQ500 więc najmocniejsza dwusprzęgłówka na rynku. Podobno wytrzymuje do 900 Nm. Trzeba tylko zwiększyć ciśnienie na pompie softowo.

Będę musiał jeszcze zainwestować w hamulce prawdopodobnie ale to jeszcze zobaczymy.



Tommo, ale Ty nóweczkę wziąłeś?? Brałeś pod uwagę Focusa RS ??

Nowy nie jest ale ciężko znaleźć ślady użytkowania :)

Foki nie chciałem, choć mogłem kupić w dobrych pieniądzach. \Podobno krzaczą się silniki na potęgę.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focus RS jest dla mnie trochę niespójnym produktem. Bagażnik jest tak mikry, że dyskwalifikuje go praktycznie jako rodzinno-uzytkowe auto. Po co mi więc nadwozie typowego Focusa 5D, bez polotu i banalnego stylistycznie jak co drugi heczbek na drodze. TT jest sportowym samochodem w każdym calu i niczego nie udaje.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej pisałem że miałem okazję jeździć na moto w obecności TT RS. Teraz gadałem z gościem co to rozwalił i jak się okazuje to nie dziwne że to auto mi kompletnie nie ustępowało. Silnik był tam zrobiony na ponad 450km. Do 200km/h to uciekałem na kilka długości motocykla. Im bliżej 300 to mnie bydle dochodziło. Nie wiem jak zakręty ale na typową prostą to w tym aucie potencjał jest kosmiczny. W zasadzie to nie pamiętam żebym motocyklem który ma 180km nie mógł uciec puszce. Najszybsze auto z jakim miałem okazję się kilka razy spróbować to Huracan. No ale gdzie tam Huracan a małe Audi.

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sportowe to jest R8, a TT jest jego namiastką.

 

Widać że masz mglistą wiedzę w tym temacie.

Rozmawiałem dzisiaj telefonicznie z Andrzejem z SID Motorsport. Gość zęby zjadł na RS'ach i ma ogromną wiedzę o tych autach. Sam posiada trzy bardzo szybkie Audi. To co mi opowiadał o tych autach, potencjale silnika i możliwości rozwoju zdumiało mnie do reszty.

Jeżeli auto o takich osiągach jest namiastką sportowego samochodu, to jest to szczyt hipokryzji i ignoranctwa.

 

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem to z tego segmentu nie bardzo jest co porównać. No chyba że auta pod milion złotych a to jest bez sensu. I TT nie jest geyowe. Trzeba mieć poukładane w głowie żeby brać takie konkretne auto.

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff... już się bałem, że trzeba będzie w spodnie rurki zainwestować i pasemka na włosach farbować :)

Dobra żarty żartami ale mam problem, bo żonie tak się spodobał, że chyba będziemy grafik dostępu do kluczyków ustalać :)

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie abym mial ujmowac wlascicielom, ale wezta mi wytlumaczta na uj komos w aucie 300 + KM w kraju gdzie ge´neralnie przy 140 jest schluß ? ? ? :icon_mrgreen:

 

Pozatym pomijam juzfakt, ze jak sie chce takie Auto miec, to sie kupuje Serie / Standard a nie bawi w jakies agro Tuning a potem jest sie zdziwionym, ze fura sie Pier doli.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam inne zdanie, gejowe to są renówki, to jest dziewczęce auto. choć ku**ewsko szybkie.

 

Wal się, wiesz :D A tak na poważnie zapraszam do moje RSki, gwarantuje że się posrasz jak wdepnę :D

 

Nie abym mial ujmowac wlascicielom, ale wezta mi wytlumaczta na uj komos w aucie 300 + KM w kraju gdzie ge´neralnie przy 140 jest schluß ? ? ? :icon_mrgreen:

 

Pozatym pomijam juzfakt, ze jak sie chce takie Auto miec, to sie kupuje Serie / Standard a nie bawi w jakies agro Tuning a potem jest sie zdziwionym, ze fura sie Pier doli.

 

:crossy:

 

Andrzej .... z całym szacunkiem, widziałem twoje gusta motoryzacyjne, daj spokój ........ 140 km/h i schluz? Gdzie? Chyba w DE

 

Tommo, gratuluje furki, baw się dobrze ale ........... ok na prostej ma kopa, ma odejscie itd, ale co z zakrętami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...